Noctua doplňuje nabídku o 92, 80 a 40mm ventilátory

Noctua doplňuje nabídku o 92, 80 a 40mm ventilátory
, , aktualita
Noctua dnes oficiálně představila tři nové řady ventilátorů s hranami o velikosti 92, 80 a 40 mm. Ty jsme mohli vidět již na letošním Computexu, kde je Noctua prezentovala společně s řadou dalších chystaných novinek.
K oblíbeným
reklama
Prezentaci firmy Noctua na Computexu jsme pokryli v jedné aktualitě, kde se také ukázaly dnes již oficiálně představené novinky. Jednak to jsou NF-A9 a NF-A8 jako nástupci modelů NF-B9 a NF-R8 a pak tu je NF-A4x10 5V, čili 5 V napájený nástupce modelu NF-A4x10, nebo spíše jeho alternativa. Všechny nové ventilátory využívají rámečky AAO (Advanced Acoustic Optimisation) pro snížení hlučnosti, kanálky Flow Acceleration Channels, Stepped Inlet Design a Inner Surface Microstructure pro zvýšení výkonu a nabízí šestiletou záruku od výrobce.

Model Noctua NF-A8 bude k dispozici ve verzích PWM (2200 RPM max.), FLX (2000/1650/1200 RPM) a ULN (1400/1000 RPM). Ventilátor NF-A9 bude k dispozici jako PWM (2000 RPM max.) a FLX (1600/1250/1050 RPM).

Co se týče NF-A4x10 5V, pak ten byl dle výrobce vytvořen na žádost zákazníků, a to jak běžných uživatelů, tak firem. Řada koncových produktů, jako například externí úložná zařízení, totiž nevyužívají ventilátory napájené 12 V, ale 5 V, neboť pevné disky na 12 V nepracují. Na oněch 5 V ventilátor NF-A4x10 5V pracuje při hlučnosti 17,9 dBA.

Všechny nové modely přicházejí s integrovanými gumovými podložkami v rozích, díky nimž se utlumí vibrace a v jejich výbavě pak bude různé příslušenství jako odporové adaptéry (Low-Noise Adaptor) či gumové trny pro jejich připevnění. Všechny mají také společná ložiska SSO2.

Novinky budou k dispozici během několika dnů za následující ceny:
  • NF-A9 (PWM / FLX): EUR 17,90
  • NF-A8 (PWM / FLX / ULN): EUR 15,90
  • NF-A4x10 5V: EUR 12,,90

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů