Noctua doplňuje nabídku o 92, 80 a 40mm ventilátory

Noctua doplňuje nabídku o 92, 80 a 40mm ventilátory
, , aktualita
Noctua dnes oficiálně představila tři nové řady ventilátorů s hranami o velikosti 92, 80 a 40 mm. Ty jsme mohli vidět již na letošním Computexu, kde je Noctua prezentovala společně s řadou dalších chystaných novinek.
K oblíbeným
reklama
Prezentaci firmy Noctua na Computexu jsme pokryli v jedné aktualitě, kde se také ukázaly dnes již oficiálně představené novinky. Jednak to jsou NF-A9 a NF-A8 jako nástupci modelů NF-B9 a NF-R8 a pak tu je NF-A4x10 5V, čili 5 V napájený nástupce modelu NF-A4x10, nebo spíše jeho alternativa. Všechny nové ventilátory využívají rámečky AAO (Advanced Acoustic Optimisation) pro snížení hlučnosti, kanálky Flow Acceleration Channels, Stepped Inlet Design a Inner Surface Microstructure pro zvýšení výkonu a nabízí šestiletou záruku od výrobce.

Model Noctua NF-A8 bude k dispozici ve verzích PWM (2200 RPM max.), FLX (2000/1650/1200 RPM) a ULN (1400/1000 RPM). Ventilátor NF-A9 bude k dispozici jako PWM (2000 RPM max.) a FLX (1600/1250/1050 RPM).

Co se týče NF-A4x10 5V, pak ten byl dle výrobce vytvořen na žádost zákazníků, a to jak běžných uživatelů, tak firem. Řada koncových produktů, jako například externí úložná zařízení, totiž nevyužívají ventilátory napájené 12 V, ale 5 V, neboť pevné disky na 12 V nepracují. Na oněch 5 V ventilátor NF-A4x10 5V pracuje při hlučnosti 17,9 dBA.

Všechny nové modely přicházejí s integrovanými gumovými podložkami v rozích, díky nimž se utlumí vibrace a v jejich výbavě pak bude různé příslušenství jako odporové adaptéry (Low-Noise Adaptor) či gumové trny pro jejich připevnění. Všechny mají také společná ložiska SSO2.

Novinky budou k dispozici během několika dnů za následující ceny:
  • NF-A9 (PWM / FLX): EUR 17,90
  • NF-A8 (PWM / FLX / ULN): EUR 15,90
  • NF-A4x10 5V: EUR 12,,90

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek