Noctua konečně představila pasivní chladič NH-P1, doplní jej ventilátor

Noctua konečně představila pasivní chladič NH-P1, doplní jej ventilátor
, , aktualita
Včera jsme se dozvěděli, že pasivní chladič NH-P1 se předčasně objevil v nabídce obchodu Newegg, a tak bylo jasné, že bude brzy oficiálně představen. To se právě stalo a společně s ním tu máme i nový ventilátor coby vhodný doplněk. 
K oblíbeným
reklama
Chladič Noctua NH-P1 byl už v roce 2019 ukázán v podobě prototypu a nyní po dvou letech konečně přichází finální verze tohoto chladiče, která se od vyvíjeného modelu liší především v tom, že má ve svých žebrech mnohem více otvorů, jež jsou ovšem menší. Jinak ale byla podoba tohoto chladiče zachována, takže jde stále o několik tlustých obdélníkových žeber, která protíná celkem šest heatpipe vycházejících ze základny chladiče. 
 
 
Noctua NH-P1 mmá celkové rozměry 158 x 154 x 152 mm (V x Š x H) a hmotnost 1180 gramů, čili zátěž na patici to bude velká a namístě bude při manipulaci se sestavou velká opatrnost. Potvrzena byla kompatibilita s paticemi Intel LGA2066, LGA2011-0 & LGA2011-3, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150 & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+ a AM4 v rámci montážního systému SecuFirm2+. V balení také dostaneme tubičku teplovodivé pasty NT-H2 i čisticí hadříky a také šroubovák NM-SD1, neboť nová verze montážního systému má využívat šroubky Torx. 
 
 
 
Už od pohledu je tak jasné, že NH-P1 je určen především pro pasivní chlazení, jak je vidět díky tlustým a řídce uloženým žebrům. Chladič má být přitom schopen provozovat i Core i9-11900K v zátěži (Prime 95), ovšem při frekvenci "nad 3,6 GHz", takže na maximální výkon to nebude. Ostatně Noctua doporučuje pasivně chladit spíše slabší procesory, než je nový 11900K a raději k tomuto chladiči nabízí také ventilátor NF-A12x25 ve verzi LS-PWM.
 
 
NF-A12x25 LS-PWM, kde LS evidentně znamená Low Speed, je 120mm model se standardními otáčkami 1200 RPM. Ty můžeme pomocí LNA adaptéru s odporem snížit na 900 RPM a pokud využijeme PWM regulaci, můžeme se dostat až na 450 RPM, při nichž by měl být tento ventilátor v podstatě neslyšitelný, ostatně už s LNA má mít hlučnost jen 7,6 dBA. V ostatních ohledech jde prostě o známý NF-A12x25. 
 
Doporučená koncová cena chladiče NH-P1 byla stanovena na 110 eur a ventilátor NF-A12x25 LS-PWM přijde na 30 eur. Na trhu budou oba produkty dostupné během následujících dní. 
 
Zdroj: Noctua 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom
Intel včera v noci vypustil do světa hodnotné informace o vývoji svých výrobních procesů i procesorových generací. My se nejdříve podíváme právě na výrobní procesy, které se Intel opravdu rozhodl přejmenovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů