Noctua NH-C14S a NH-D15S: asymetrické chladiče CPU

Noctua NH-C14S a NH-D15S: asymetrické chladiče CPU
, , aktualita
Rakouská Noctua se rozhodla dnes představit dva nové procesorové chladiče, které mají asymetrický design. Jde o dvojitou věž v podobě modelu NH-D15S a pak tu je nižší NH-C14S s jedním žebrovím.
K oblíbeným
reklama
Nové modely chladičů Noctua byly vyrobeny tak, aby zajistily lepší kompatibilitu, čili nevadily žádným jiným komponentám na základní desce a především tedy případné kartě ve vrchním slotu PCI Express nebo také modulům operační paměti. Oba tu jsou proto, aby nahradily starší modely, a to NH-D15 a NH-C14, s nimiž tedy asi někteří uživatelé měli problémy.
NH-D15S


Jak říká CEO firmy Noctua Roland Mossig, 140mm chladiče si vyhlížejí především nadšenci, kteří hledají kvalitní chlazení s velmi tichým provozem, ale takto velké chladiče mohou blokovat vrchní slot na mnoha dnešních základních deskách. V případě nových NH-D15S a NH-C14S by to už tedy mělo být v pořádku.

NH-D15S na rozdíl od modelu NH-D15 (recenze) využívá pouze jeden ventilátor umístěný uprostřed, ale jeho dvojí žebroví by mělo být také trošku vychýleno ze středu. Díky jednomu ventilátoru by měl být tento chladič levnější a také nebudeme mít problém s instalací paměťových modulů o výšce až 65 mm. V případě potřeby ale bude samozřejmě možné si ventilátor dokoupit, a to 140mm nebo menší 120mm.
NH-C14S


Nový NH-C14S je tedy také mírně upravený NH-C14 (recenze). Využívá ventilátor NF-A14 PWM, který může být i mezi žebrovím a základnou, čímž se ušetří místo a chladič má na výšku pouze 115 mm. Pokud ale dáme ventilátor nahoru, získáme zase prostor pro až 70 mm vysoké paměťové moduly. I tento chladič pak nemá zasahovat do prostoru karet.

Noctua NH-D15S a NH-C14S přichází na trh jako obvykle s montážním systémem SecuFirm2, firemní teplovodivou pastou NT-H1, Low-Noise Adaptérem pro zpomalení ventilátoru a šestiletou záruční lhůtou. NH-C14S je už na cestě do obchodů a k dispozici bude za 75 eur a NH-D15 přijde na trh v červnu s cenou 80 eur.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů