Noctua NH-C14S a NH-D15S: asymetrické chladiče CPU

Noctua NH-C14S a NH-D15S: asymetrické chladiče CPU
, , aktualita
Rakouská Noctua se rozhodla dnes představit dva nové procesorové chladiče, které mají asymetrický design. Jde o dvojitou věž v podobě modelu NH-D15S a pak tu je nižší NH-C14S s jedním žebrovím.
reklama
Nové modely chladičů Noctua byly vyrobeny tak, aby zajistily lepší kompatibilitu, čili nevadily žádným jiným komponentám na základní desce a především tedy případné kartě ve vrchním slotu PCI Express nebo také modulům operační paměti. Oba tu jsou proto, aby nahradily starší modely, a to NH-D15 a NH-C14, s nimiž tedy asi někteří uživatelé měli problémy.
NH-D15S


Jak říká CEO firmy Noctua Roland Mossig, 140mm chladiče si vyhlížejí především nadšenci, kteří hledají kvalitní chlazení s velmi tichým provozem, ale takto velké chladiče mohou blokovat vrchní slot na mnoha dnešních základních deskách. V případě nových NH-D15S a NH-C14S by to už tedy mělo být v pořádku.

NH-D15S na rozdíl od modelu NH-D15 (recenze) využívá pouze jeden ventilátor umístěný uprostřed, ale jeho dvojí žebroví by mělo být také trošku vychýleno ze středu. Díky jednomu ventilátoru by měl být tento chladič levnější a také nebudeme mít problém s instalací paměťových modulů o výšce až 65 mm. V případě potřeby ale bude samozřejmě možné si ventilátor dokoupit, a to 140mm nebo menší 120mm.
NH-C14S


Nový NH-C14S je tedy také mírně upravený NH-C14 (recenze). Využívá ventilátor NF-A14 PWM, který může být i mezi žebrovím a základnou, čímž se ušetří místo a chladič má na výšku pouze 115 mm. Pokud ale dáme ventilátor nahoru, získáme zase prostor pro až 70 mm vysoké paměťové moduly. I tento chladič pak nemá zasahovat do prostoru karet.

Noctua NH-D15S a NH-C14S přichází na trh jako obvykle s montážním systémem SecuFirm2, firemní teplovodivou pastou NT-H1, Low-Noise Adaptérem pro zpomalení ventilátoru a šestiletou záruční lhůtou. NH-C14S je už na cestě do obchodů a k dispozici bude za 75 eur a NH-D15 přijde na trh v červnu s cenou 80 eur.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek