Noctua NH-C14S a NH-D15S: asymetrické chladiče CPU

Noctua NH-C14S a NH-D15S: asymetrické chladiče CPU
, , aktualita
Rakouská Noctua se rozhodla dnes představit dva nové procesorové chladiče, které mají asymetrický design. Jde o dvojitou věž v podobě modelu NH-D15S a pak tu je nižší NH-C14S s jedním žebrovím.
K oblíbeným
reklama
Nové modely chladičů Noctua byly vyrobeny tak, aby zajistily lepší kompatibilitu, čili nevadily žádným jiným komponentám na základní desce a především tedy případné kartě ve vrchním slotu PCI Express nebo také modulům operační paměti. Oba tu jsou proto, aby nahradily starší modely, a to NH-D15 a NH-C14, s nimiž tedy asi někteří uživatelé měli problémy.
NH-D15S


Jak říká CEO firmy Noctua Roland Mossig, 140mm chladiče si vyhlížejí především nadšenci, kteří hledají kvalitní chlazení s velmi tichým provozem, ale takto velké chladiče mohou blokovat vrchní slot na mnoha dnešních základních deskách. V případě nových NH-D15S a NH-C14S by to už tedy mělo být v pořádku.

NH-D15S na rozdíl od modelu NH-D15 (recenze) využívá pouze jeden ventilátor umístěný uprostřed, ale jeho dvojí žebroví by mělo být také trošku vychýleno ze středu. Díky jednomu ventilátoru by měl být tento chladič levnější a také nebudeme mít problém s instalací paměťových modulů o výšce až 65 mm. V případě potřeby ale bude samozřejmě možné si ventilátor dokoupit, a to 140mm nebo menší 120mm.
NH-C14S


Nový NH-C14S je tedy také mírně upravený NH-C14 (recenze). Využívá ventilátor NF-A14 PWM, který může být i mezi žebrovím a základnou, čímž se ušetří místo a chladič má na výšku pouze 115 mm. Pokud ale dáme ventilátor nahoru, získáme zase prostor pro až 70 mm vysoké paměťové moduly. I tento chladič pak nemá zasahovat do prostoru karet.

Noctua NH-D15S a NH-C14S přichází na trh jako obvykle s montážním systémem SecuFirm2, firemní teplovodivou pastou NT-H1, Low-Noise Adaptérem pro zpomalení ventilátoru a šestiletou záruční lhůtou. NH-C14S je už na cestě do obchodů a k dispozici bude za 75 eur a NH-D15 přijde na trh v červnu s cenou 80 eur.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková