Nová fotografie údajného chladiče GeForce RTX 3080, jaké verze lze očekávat?

Nová fotografie údajného chladiče GeForce RTX 3080, jaké verze lze očekávat?
, , aktualita
Na světlo světa se dostala další fotografie, která se má týkat nové herní generace NVIDIA Ampere. Ukazuje konkrétně tři kusy žebrovaných chladičů, jež mají evidentní spojitost s nedávno vyfocenými grafickými kartami, respektive prototypy. 
K oblíbeným
reklama
Včera jsme se opět podívali na údajné chladiče pro karty GeForce RTX 3080, které by samy o sobě měly být velice drahé a nový snímek ukazuje, proč by tomu asi tak mohlo být. Jde totiž o poměrně složitý kus žebrovaného hliníků, jehož zpracování dokáže trošku zamotat hlavu. 
 
 
Při podrobnějším pohledu ale můžeme vcelku snadno identifikovat, že se díváme na přední část chladiče, jakou ukazuje i první následující fotografie a lze to určit z orientace žeber mezi okrajem karty a ventilátorem, která jsou na přední straně rovnoběžná a na zadní straně svírají pravý úhel. 
 
 
Vidíme tak rovněž pozici pro montáž ventilátoru a ukazují se tu také čtyři trubice procházející právě od přední hlavní části chladiče až dozadu a právě ty by měly mít za úkol potřebný efektivní rozvod tepla. 
 
 
NVIDIA přitom už obvykle ve svých vlastních chladičích nevyužívá heatpipe tak často, i když v případě série RTX 2080 se uplatnily, ovšem spíše jako součást základny než v klasické podobě. Nicméně i tento nový chladič vypadá na to, že nepoužije opravdu klasickou podobu heatpipe. Stačí se pozorně podívat na první fotografii a chladič zcela vlevo, kde je vidět, že celkově poměrně tlusté černé trubice se směrem k hlavní části chladiče s vykrojeným místem pro ventilátor zplošťují a rozšiřují a také sbíhají akorát na místě, kde lze tušit základnu pro GPU. Mohly by tak být součástí jakési výparníkové komory a pokud ano, vypadá to celkově na velice výkonné vzduchové chlazení. 
 
A právě k tomu přichází vhod spekulace ze serveru VideoCardz o možných podobách třech nejlepších herních/desktopových GeForce Ampere. 
 

Model

Verze

Paměti

Paměťová sběrnice

TBP

Konektory

RTX 3090

(Ti / Super) *

24GB GDDR6X
(z obou stran PCB

384bit

350W

3x DP, HDMI, NVLink

RTX 3080

(Ti / Super) *

11GB GDDR6X *

352bit *

320W

3x DP, HDMI

RTX 3080

-

10GB GDDR6X

320bit

320W

3x DP, HDMI

* dle zdroje nepotvrzené informace
 
Karta RTX 3090 by mohla na trhu nahradit TITAN, čímž by NVIDIA tuto svou značku asi dobrovolně zahubila (nebo si ji nechala pro něco jiného), přičemž jejích 350 W TBP by nepředstavovalo takové navýšení z 280 až 320 W karty RTX TITAN. Pokud ale jde o 320 W na RTX 3080, to už znamená slušných 70 W navíc a pak je skutečně logické předpokládat, že takové hodnotě musí odpovídat i výkon chladiče. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů