Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné

Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné
, , aktualita
Minulý týden se na webu objevily snímky srovnávající starý chladič Wraith Prism od AMD s údajnou novou verzí, která má dle zběžného pohledu možná lépe zpracovanou základnu a především pak dvě heatpipe navíc. 
K oblíbeným
reklama
Vypadalo to, že AMD se prostě rozhodlo vylepšit své chladiče Wraith Prism, které přibaluje k nejvýkonnějším procesorům, aniž by to vytrubovalo do světa. A dávalo by to smysl, neboť tu máme už Ryzeny se 105W TDP, i když by se v takovém případě dalo čekat, že nové verze chladiče dorazí už po jejich boku a ne půl roku po nástupu Ryzenu 9 3900X a Ryzen 7 3800X. 
 
 
Ovšem nyní už jsou takové úvahy zcela liché, neboť AMD se nechalo slyšet, že jeho aktuální verze chladičů Wraith Prism mají čtyři heatpipe a firma aktuálně ani neplánuje nabídnout verze se šesti heatpipe. Čili dané chladiče, které se objevily na serveru XFastest, jsou falešné.

 
To by ani nebyl velký problém, kdyby ovšem takové chladiče nenesly logo firmy AMD, a kvůli tomu je nemůžeme považovat za napodobeniny, ale rovnou za padělky. Ostatně sama firma poukazuje na nelegální použití svého loga a varuje před využitím těchto chladičů zákazníky. Sama se také bude zajímat o to, kde se tyto chladiče vzaly a hodlá se bránit. 
 

Na našem trhu se přitom dají chladiče Wraith Prism koupit leda jako součást procesorů AMD a dle stránek výrobce sice jsou Wraith k dispozici i jako samostatné produkty, ale vyloženě se to píše pouze o modelu Wraith Max. Nicméně u nás bychom se s falešnými chladiči AMD snad neměli setkat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TSMC a 6. generace CoWoS: začne výroba čipů pro až 12 HBM TSMC a 6. generace CoWoS: začne výroba čipů pro až 12 HBM
Společnost TSMC mohutně investuje do nových technologií pouzdření, které sama nově označuje jako 3D Fabric. Nyní se povídá, že má již brzy začít výroba již šesté generace CoWoS pro až 12 HBM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek