Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné

Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné
, , aktualita
Minulý týden se na webu objevily snímky srovnávající starý chladič Wraith Prism od AMD s údajnou novou verzí, která má dle zběžného pohledu možná lépe zpracovanou základnu a především pak dvě heatpipe navíc. 
K oblíbeným
reklama
Vypadalo to, že AMD se prostě rozhodlo vylepšit své chladiče Wraith Prism, které přibaluje k nejvýkonnějším procesorům, aniž by to vytrubovalo do světa. A dávalo by to smysl, neboť tu máme už Ryzeny se 105W TDP, i když by se v takovém případě dalo čekat, že nové verze chladiče dorazí už po jejich boku a ne půl roku po nástupu Ryzenu 9 3900X a Ryzen 7 3800X. 
 
 
Ovšem nyní už jsou takové úvahy zcela liché, neboť AMD se nechalo slyšet, že jeho aktuální verze chladičů Wraith Prism mají čtyři heatpipe a firma aktuálně ani neplánuje nabídnout verze se šesti heatpipe. Čili dané chladiče, které se objevily na serveru XFastest, jsou falešné.

 
To by ani nebyl velký problém, kdyby ovšem takové chladiče nenesly logo firmy AMD, a kvůli tomu je nemůžeme považovat za napodobeniny, ale rovnou za padělky. Ostatně sama firma poukazuje na nelegální použití svého loga a varuje před využitím těchto chladičů zákazníky. Sama se také bude zajímat o to, kde se tyto chladiče vzaly a hodlá se bránit. 
 

Na našem trhu se přitom dají chladiče Wraith Prism koupit leda jako součást procesorů AMD a dle stránek výrobce sice jsou Wraith k dispozici i jako samostatné produkty, ale vyloženě se to píše pouze o modelu Wraith Max. Nicméně u nás bychom se s falešnými chladiči AMD snad neměli setkat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s
Kingmax přichází na trh s novými extrémně rychlými SSD disky PX4480. Ty slibují přenosové rychlosti až ve výši 5000 MB/s. Ani náhodné přístupy nejsou vůbec špatné a mohou dosahovat až 600K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů