Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné

Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné
, , aktualita
Minulý týden se na webu objevily snímky srovnávající starý chladič Wraith Prism od AMD s údajnou novou verzí, která má dle zběžného pohledu možná lépe zpracovanou základnu a především pak dvě heatpipe navíc. 
K oblíbeným
reklama
Vypadalo to, že AMD se prostě rozhodlo vylepšit své chladiče Wraith Prism, které přibaluje k nejvýkonnějším procesorům, aniž by to vytrubovalo do světa. A dávalo by to smysl, neboť tu máme už Ryzeny se 105W TDP, i když by se v takovém případě dalo čekat, že nové verze chladiče dorazí už po jejich boku a ne půl roku po nástupu Ryzenu 9 3900X a Ryzen 7 3800X. 
 
 
Ovšem nyní už jsou takové úvahy zcela liché, neboť AMD se nechalo slyšet, že jeho aktuální verze chladičů Wraith Prism mají čtyři heatpipe a firma aktuálně ani neplánuje nabídnout verze se šesti heatpipe. Čili dané chladiče, které se objevily na serveru XFastest, jsou falešné.

 
To by ani nebyl velký problém, kdyby ovšem takové chladiče nenesly logo firmy AMD, a kvůli tomu je nemůžeme považovat za napodobeniny, ale rovnou za padělky. Ostatně sama firma poukazuje na nelegální použití svého loga a varuje před využitím těchto chladičů zákazníky. Sama se také bude zajímat o to, kde se tyto chladiče vzaly a hodlá se bránit. 
 

Na našem trhu se přitom dají chladiče Wraith Prism koupit leda jako součást procesorů AMD a dle stránek výrobce sice jsou Wraith k dispozici i jako samostatné produkty, ale vyloženě se to píše pouze o modelu Wraith Max. Nicméně u nás bychom se s falešnými chladiči AMD snad neměli setkat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD
A okamžitě nás může napadnout, jak moc je toto rozhodnutí ovlivněno plány společnosti Intel outsourcovat výrobu svých čipů, o čemž se však stále ještě rozhoduje a těžit z toho může právě společnost TSMC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz
Skupina výzkumníků z Národní univerzity v Jokohamě vyzkoušela v praxi supravodivý procesor nataktovaný na 2,5 GHz. Jedná se o CPU zvané MANA, aneb Monolithic Adiabatic iNtegration Architecture. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy
Návrat na Měsíc dává velkou naději také astronomům, kteří jej vidí jako vhodnou základnu pro budoucí teleskopy. Možná že tak budeme v budoucnu mluvit nejen o vesmírných, ale také o měsíčních teleskopech a podobných zařízeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně? NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně?
Závěrečný test hlavního stupně rakety SLS v rámci série zvané Green Run proběhl na konci minulého týdne a měla představovat ideálně osmiminutový zážeh čtyř motorů RS-25. Test byl ale brzy zastaven a my jsme byli zvědaví na příčinu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek