www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nové Radeony v nabídce dlouho nevydržely, zákazníci jsou opět nespokojeni

Nové Radeony v nabídce dlouho nevydržely, zákazníci jsou opět nespokojeni
, , aktualita
Společnost AMD včera vyslala na trh první Radeony RX 6000 a jak se dalo dle dosavadních zpráv předpokládat, vypuštění těchto produktů bylo pro většinu zákazníků zklamání. Podívejme se, jak tato událost probíhala. 
K oblíbeným
reklama
Jak jsme sledovali včera, Radeony RX 6800 a 6800 XT se objevily nejdříve v recenzích a zároveň s tím se mohly od 15:00 prodávat. Nicméně u nás se do nabídky obchodů dostaly až o několik minut či desítek minut později a zdálo se, že v ní vydržely vcelku dlouho a pokud si někdo pospíšil, mohl si svůj referenční model, i když za vyšší cenu než bylo slibováno, bez problémů objednat. Tedy vše v pořádku, nebo ne?
 
Dle ohlasů zrovna ne. Vyšší koncovou cenu, která v důsledku už závisí na obchodníkovi, bychom mohli akceptovat. Přece jen jde o začátek prodeje s omezeným počtem kusů a situace na trhu je taková, že ani alternativa od NVIDIE není k sehnání a pokud je známa cena některé karty, pak ta se zpravidla ani nepřibližuje k hranici 20 tisíc korun, natož aby šla pod ni.
 
Dá se očekávat, že stejně bude přinejmenším v nejbližších dnech vypadat i nabídka nových Radeonů. Někde zmizely i ceny, za něž se karty po začátku prodeje nabízely a co se týče provedených objednávek v době, kdy karty měly být ještě skladem, ty jsou i dle ohlasů našich čtenářů stornovány. Jednoduše řečeno, tento nástup Radeonů velice připomíná to, co předvedla NVIDIA v případě začátku prodeje karet RTX 3080.
 
 
Ovšem Frank Azor, který se dříve vsadil o 10 dolarů, že nástup RX 6000 nebude probíhat stejně jako v případě RTX 3000, na svém Twitteru zveřejnil svůj screenshot, jak si přímo z obchodu AMD objednal Radeon RX 6800. Tím si opatřil argument, s nímž může lépe odpálkovat množící se narážky na jeho sázku, i když samozřejmě nejde pouze o něj, jako spíše o všechny ostatní zákazníky. A ti uvádějí, že nabídka v obchodu AMD nevydržela ani tři minuty a vypadá to, že modelů RX 6800 bylo násobně více než RX 6800 XT. Frank Azor přitom zřejmě použil "tajný" odkaz na přímý nákup Radeonů na stránkách AMD, který měl být rozeslaný členům Red Team Plus ještě před začátkem prodeje. 
 
 
Krom firmy AMD ale můžeme samozřejmě opět vinit i scalpery, kteří už draží či za nafouklé ceny prodávají nové Radeony především na eBay. A pak je to pochopitelně i celková vysoká poptávka vytvořená nedostatkem konkurenčních GeForce a tím, že se po dlouhé době značně zlepšil poměr výkonu a ceny prodávaných karet. Pro zájemce o novou herní kartu či snad celé PC však v každém případě zůstává smutné konstatování, že tato doba jim vůbec nepřeje. 
 
Aktualizace: AMD vydalo krátké prohlášení, kde se však jen píše, že je potěšeno vysokou poptávkou a že pracuje na tom, aby se v příštích týdnech na trh dostalo co nejvíce karet. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře