www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nové sestavení Windows 10 prý už brzy a další změny týkající se jejich testování

Nové sestavení Windows 10 prý už brzy a další změny týkající se jejich testování
, , aktualita
Gabriel Aul, šéf Insider programu, oznámil, že Microsoft má „dobrého kandidáta“ na další veřejné sestavení. To má přinést nové funkce, které se nám uživatelům prý budou líbit. Také se má změnit dostupnost sestavení pro rychlý a pomalý kruh testerů.
K oblíbeným
reklama
Netrvalo to dlouho od posledního článku o tom, proč Microsoft nesděluje termíny uvolnění nových sestavení předem, a Gabriel Aul přece jen naznačil, že nové sestavení je za dveřmi. Má přinést nové funkce a prvky, které se nám budou líbit, aspoň to píše Aul. Už teď se ví o prohlížeči Spartan a průhledném menu Start (psali jsme o tom nedávno). A musíme doufat, že těch změn bude ještě víc a že budou opravdu stát za to.


Tweet Gabriela Aula


A teď krátce ke změnám v mechanismu testování Windows 10. To probíhá – tedy pokud to ještě nevíte - v takzvaných kruzích (viz obrázek z blogu Gabriela Aula), které se liší rychlostí poskytování jednotlivých sestavení i jejich stabilitou. Kruhy zahrnují testery jak uvnitř Microsoftu, tak zvenčí. Ty vnější se dělí na rychlý (Fast) a pomalý (Slow).

Doteď mezi nimi ve skutečnosti byl rozdíl v rychlosti týden či dva, ale podle Aulova sdělení na Twitteru se to má změnit. Rychlý kruh bude dostávat nová sestavení sice častěji, ale ty zase budou méně stabilní. Microsoft také zvažuje přidání dalšího kruhu (objevilo se označení Ludicrous Ring), ale teď chce především víc využívat rychlý kruh.


Kruhy testerů Windows 10


Takže opět je všechno trochu jinak. Microsoft zřejmě mění plány za chodu, podle situace a podle svých potřeb. A také se mu tím – asi dílem záměrně, asi dílem bezděčně – daří udržovat Windows 10 v ohnisku zájmu počítačových médií a jejich čtenářů. Z nichž by samozřejmě v budoucnu rád udělal uživatele Windows 10.

Kdy bude nové sestavení k dispozici, zveřejněno nebylo, ale spekuluje se o příštím týdnu. Jelikož Microsoft uvolňuje nové verze v úterý, ve středu, nebo ve čtvrtek, musíte si ještě přinejmenším pár dnů počkat. Ale také vám to od posledního lednového sestavení 9926 připadá už hodně dlouho?

Co myslíte, kdy nakonec bude další sestavení? Už příští týden? A kdy se zase kolem testování Windows 10 něco změní?

Zdroj: Neowin, WinBeta
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře