www.svethardware.cz
>
>
>

Nový kandidát na šéfa Microsoftu: COO z firmy Qualcomm

Nový kandidát na šéfa Microsoftu: COO z firmy Qualcomm
, , aktualita
Seriál na pokračování, čili výběr nového šéfa firmy Microsoft, který naváže na práci Steva Ballmera, dnes pokračuje. Objevil se totiž nový kandidát, a to Steve Mollenkopf, jenž se objevil po boku dosavadních favoritů s který dnes pracuje ve Qualcommu.
K oblíbeným
reklama
Doposud se mluvilo především o čtyřech kandidátech, mezi něž patří Satya Nadella - šéf divize Microsoft cloud and enterprise, Alan Mulally - CEO Ford Motor Company, Tony Bates - předchozí CEO firmy Skype a samozřejmě tu je stále také Stephen Elop, který vedl Nokii. Naposledy jsme se dozvěděli, že právě Elop ztrácí šance a do popředí se dostal Mulally a Nadella, přičemž Ford vytrvale popírá, že by jeho šéf byť jen uvažoval o změně zaměstnání.

Nyní se objevilo jméno, které v dosavadních úzkých seznamech ještě nefigurovalo. Jde o Steva Mollenkopfa, který dnes pracuje na pozici COO (Chief Operating Officer) ve firmě Qualcomm, která vyrábí známá mobilní SoC Snapdragon a jiné čipy.

Agentura Bloomberg k tomu podotýká, že Mollenkopf vede divizi, která vyrábí mozky řady nejlepších mobilních telefonů a současnosti, čili má zkušenosti z oblasti, ve které je Microsoft slabý. Mohl by tak dobře vést firmu k dříve nastíněné transformace ve společnost nabízející "zařízení a služby". Nicméně Mollenkopf si jistě na zhodnocení své práce nemůže stěžovat, neboť si dle Bloomberg za poslední rok práce pro Qualcomm vydělal na 14 milionů dolarů.

A podobně jako se dříve mluvilo o poklesu šancí u Stephena Elopa, nyní to samé potkalo Alana Mulallyho, i když tomu je to dost možná zcela jedno. Mluví proti němu jeho smlouva s Fordem, která má vypršet až s koncem příštího roku a také nezkušenost v oboru.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář