www.svethardware.cz
>
>
>

Nový kandidát na šéfa Microsoftu: COO z firmy Qualcomm

Nový kandidát na šéfa Microsoftu: COO z firmy Qualcomm
, , aktualita
Seriál na pokračování, čili výběr nového šéfa firmy Microsoft, který naváže na práci Steva Ballmera, dnes pokračuje. Objevil se totiž nový kandidát, a to Steve Mollenkopf, jenž se objevil po boku dosavadních favoritů s který dnes pracuje ve Qualcommu.
K oblíbeným
reklama
Doposud se mluvilo především o čtyřech kandidátech, mezi něž patří Satya Nadella - šéf divize Microsoft cloud and enterprise, Alan Mulally - CEO Ford Motor Company, Tony Bates - předchozí CEO firmy Skype a samozřejmě tu je stále také Stephen Elop, který vedl Nokii. Naposledy jsme se dozvěděli, že právě Elop ztrácí šance a do popředí se dostal Mulally a Nadella, přičemž Ford vytrvale popírá, že by jeho šéf byť jen uvažoval o změně zaměstnání.

Nyní se objevilo jméno, které v dosavadních úzkých seznamech ještě nefigurovalo. Jde o Steva Mollenkopfa, který dnes pracuje na pozici COO (Chief Operating Officer) ve firmě Qualcomm, která vyrábí známá mobilní SoC Snapdragon a jiné čipy.

Agentura Bloomberg k tomu podotýká, že Mollenkopf vede divizi, která vyrábí mozky řady nejlepších mobilních telefonů a současnosti, čili má zkušenosti z oblasti, ve které je Microsoft slabý. Mohl by tak dobře vést firmu k dříve nastíněné transformace ve společnost nabízející "zařízení a služby". Nicméně Mollenkopf si jistě na zhodnocení své práce nemůže stěžovat, neboť si dle Bloomberg za poslední rok práce pro Qualcomm vydělal na 14 milionů dolarů.

A podobně jako se dříve mluvilo o poklesu šancí u Stephena Elopa, nyní to samé potkalo Alana Mulallyho, i když tomu je to dost možná zcela jedno. Mluví proti němu jeho smlouva s Fordem, která má vypršet až s koncem příštího roku a také nezkušenost v oboru.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek