www.svethardware.cz
>
>
>

Stephen Elop ztrácí šance na pozici šéfa Microsoftu

Stephen Elop ztrácí šance na pozici šéfa Microsoftu
, , aktualita
Společnost Microsoft může ještě řadu měsíců vybírat nástupce Steva Ballmera na pozici CEO, tedy hlavního šéfa. Z původního dlouhého seznamu kandidátů však prý již zůstali pouze dva a dřívější favorit, Stephen Elop, mezi nimi prý není.
K oblíbeným
reklama
Seznam kandidátů na šéfa Microsoftu ještě na začátku minulého měsíce přitom měl ještě pět kandidátů a nyní se komise rozhoduje už jen mezi dvěma, to tedy samozřejmě podle neoficiálních informací. Velkou změnou je, že Stephen Elop se do finále nedostal, ač vždy figuroval jako kandidát s nejvyšší šancí stát se novým CEO firmy Microsoft.

Mezi kterými dvěma kandidáty se tedy komise rozhoduje? Obě jména se tu objevila už dříve. Je to dosavadní zaměstnanec Microsoftu, Satya Nadella (viceprezident, Cloud and Enterprise group). Druhým pak je známý Alan Mulally, který šéfuje firmě Ford Motor Company. Proti němu však dříve mluvil fakt, že má s Fordem smlouvu až do konce příštího roku a Ford samozřejmě všechny zprávy o tom, že by měl přestoupit k Microsoftu, zatím vždy dementoval a stejně tak i nyní.

Nicméně to neznamená, že Stephen Elop a také Tony Bates, jsou již bez šance. Jde spíše o to, že se jejich šance značně snížily. Jiný zdroj zase uvedl to, že situace se může vyvinout ještě zcela jinak a mohou se objevit i kompletně noví kandidáti.

Akcionáři Microsoftu věří, že by se do čela firmy měl postavit někdo, kdo by zvrátil její dosavadní strategii a udělal z ní pružnou a moderní společnost. Jon Peddie (vede firmu Jon Peddie Research) však situaci vidí tak, že nový šéf nemusí být nutně nový vizionář ve stylu Billa Gatese nebo Stevena Jobse, ale musí být prostě schopen rozpoznat slibné projekty a produkty v jejich časné fázi vývoje.

Nyní se mluví i o tom, že by Microsoft v ne tak vzdálené době nabídl pouze jeden systém namísto třech, který by se využil v telefonech, tabletech i desktopech, což je jistě ambiciózní projekt a vcelku logický krok. Firma se také zaměří na vytvoření celé rodiny "zařízení a služeb", čili celkových řešení skládajících se ze softwaru, hardwaru a služeb, jako jsou například stále populárnější cloudové aplikace či úložiště, ale i jiné.

Steve Ballmer si na odstoupení z funkce CEO Microsoftu nechal celý rok, z nějž mu zbývá ještě dlouhá řada měsíců. Ovšem komise se chce rozhodnout ještě v tomto roce, čili my bychom se o tom měli dozvědět nejpozději v lednu.

Zdroj: Bloomberg
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář