NVIDIA by měla na trh opravdu dostat i staré RTX 2060

NVIDIA by měla na trh opravdu dostat i staré RTX 2060
, , aktualita
Už před více než třemi týdny se objevila informace o tom, že NVIDIA má vrátit na trh starou kartu GeForce RTX 2060, ale nakonec namísto ní přišly ještě starší a slabší GeForce GTX 1050 Ti a vypadalo to, že na RTX 2060 budeme čekat marně.
K oblíbeným
reklama
Je to sice absurdní, ale i o karty GeForce RTX 2060 se dnes mohou hráči poprat, neboť donedávna měli na výběr leda mezi GT 1030 a GT 710, což jsou karty se směšným výkonem, zatímco celá situace je spíše k pláči. Včera jsme se ale dozvěděli, že se opět vrací alespoň GeForce GTX 1050 Ti, která už se se skřípěním zubů dá považovat za herní grafiku. Nad těmi bychom se sice s ohledem na ceny kolem 4500 Kč mohli normálně jen pousmát, ale aktuálně to je jediná možnost, jak se v obchodech dostat k nové herní grafice, která je ihned dostupná.
 
Anebo máme samozřejmě možnost pravidelně sledovat nabídku obchodů, zda se nám nepodaří náhodou ukořistit jednu z nových karet, ovšem k tomu už vhodná příležitost byla a tato šance se od té doby stále zmenšuje. 
 
 
GeForce GTX 1050 Ti se tak už na trh vrátily, ale server Overclocking.com dříve hlásil návrat GeForce RTX 2060 a ty dosud nedorazily, takže jsme si mohli myslet, že šlo o mylnou informaci. Dle Tom's Hardware to ale stále platí, respektive jde o zprávu serveru PCWorld, jemuž měla tuto skutečnost potvrdit samotná NVIDIA. 
 
Zástupce NVIDIE v odpovědi na přímý dotaz o návratu starších modelů odpověděl, že výroba dotyčných produktů stále ještě nebyla oficiálně ukončena (EoL), čili mluvit o jejich oživení je technicky nesprávné. Nicméně ano, některé starší GeForce budou opět dostupné a že se NVIDIA s PCWorld přímo bavila i o modelu RTX 2060, lze počítat s tím, že se brzy na trh vrátí i ten. 
 
Nyní lze jen čekat na to, za jakou cenu budou takové karty dostupné. Aktuálně skladem ještě nejsou, ale nebudeme naivně předpokládat, že ceny budou příznivé. Spíše lze počítat s částkami nad deset tisíc korun, čili zákazník si bude nejspíše kupovat starý Turing za cenu, kterou by za normální situace dal třeba i za RTX 3060 Ti. Na Newegg je k dispozici zatím jen pár karet RTX 2060, a to za ceny kolem 800 dolarů, což u nás asi nehrozí. Ceny ale nízké nebudou a velká otázka je dostupnost, neboť si lze představit, že i o starou RTX 2060 mohou mít těžaři velký zájem. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala