www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA dokončila akvizici Mellanoxu, cílem jsou především superpočítače

NVIDIA dokončila akvizici Mellanoxu, cílem jsou především superpočítače
, , aktualita
NVIDIA nedávno získala potřebné svolení čínského antimonopolního úřadu, které už jako jediné scházelo úspěšnému dokončení akvizice. Nyní tak už NVIDIA může oznámit, že Mellanox Technologies patří jí. 
K oblíbeným
reklama
Akvizice Mellanox Technologies firmou NVIDIA byla úspěšně dokončena s tím, že Huangův podnik zaplatil celkem 7 miliard dolarů, přičemž dříve se udávalo přesnější číslo 6,9 miliardy dolarů. Tato akvizice byla poprvé ohlášena 11. března 2019, takže trvala více než rok a tehdy šlo o vítězství NVIDIE v přetahované s Intelem, který měl o Mellanox také zájem. Jde totiž o vstupenku do světa superpočítačových datových rozhraní a jak jsme nedávno probírali, pro NVIDII jde o mimořádně důležitou věc
 
 Jensen Huang se vítá se zaměstnanci Mellanoxu
 
NVIDIA má totiž do budoucna, čili do éry exascale systémů vyhlídku na to, že ji už AMD a ani Intel nepustí na svůj píseček, kde budou technologicky a funkčně úzce spojeny procesory a grafické akcelerátory. Jinými slovy, ať NVIDIA vyvine sebelepší GPU, nebude moci nabídnout to samé, co ucelený systém ze spolupracujících CPU a GPU firem AMD a Intel, či alespoň tak to nyní vypadá. 
 
Mellanox pak NVIDIA vidí jako firmu, díky které ovládne vysoce výkonné síťové technologie využívané v řadě aktuálně nejvýkonnějších superpočítačů světa včetně toho nejsilnějšího, Summit. I jejím cílem je tak celkově vyšší výkon, dále lepší využití hardwarových zdrojů a nižší provozní náklady, jak se uvádí v tiskové zprávě.
 
Uvidíme, jak toho NVIDIA využije, v prvé řadě to jistě bude vzájemné propojení trhů, které obě firmy ovládají, o čemž mluvil Eyal Waldman, zakladatel a CEO Mellanoxu. 
 
Akvizice se projeví ve finančních výsledcích (non-GAAP) firmy NVIDIA za druhý letošní kvartál. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek