reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nvidia Drive 8 Hyperion: autonomní řízení aut míří na 4. úroveň

, , aktualita
Nvidia Drive 8 Hyperion: autonomní řízení aut míří na 4. úroveň
Na konferenci GTC představila Nvidia spoustu novinek, mezi nimi i systém autonomního řízení Drive 8 Hyperion. V tomto případě už míří někam mezi 3. a 4. úroveň autonomie. A nemělo by trvat až tak dlouho, kdy se objeví v autech.
Nvidia Drive 8 Hyperion: autonomní řízení aut míří na 4. úroveň
Nvidia dnes pořádala konferenci GTC 2021, kde představila např. AGX Orin, Jetson AGX Orin nebo akcelerátor A2. Mezi novinkami je ale také systém autonomního řízení Drive 8 Hyperion. V tomto případě jde o sadu zahrnující jak výpočetní systém Nvidie, tak i sadu senzorů nutných pro autonomní řízení vozů vyšších úrovní (ty lze ale pochopitelně přizpůsobit konktérním řešením). Schopnosti této škálovatelné architektury prezentovala Nvidia na autonomní jízdě Mercedesu od sídla Nvidie v Santa Claře do Rivermark Plaza v San Jose.
 
 
Pokud jde o výpočetní část, tu zajišťují dva SoC Nvidia Drive Orin, jejichž výkon by měl postačit pro autonomní řízení 4. úrovně. To ale stávající sada snímačů a softwaru ještě úplně nezvládne. Nvidia hovoří o 3. úrovni autonomního řízení pro jízdu po silnicích a 4. úroveň pro parkování. Najdeme zde také GPU na bázi architektury Ampere a DriveWorks Sensor Abstraction Layer zajistí možnost využití různých pluginů pro rozšíření schopností systému.
 
Pokud jde o snímače, je zde 12 kamer, 9 radarů, 12 ultrazvukových senzorů a jeden lidar (Luminar Iris). Radary má na starosti společnost Hella (na krátkou vzdálenost) a Continental (na delší vzdálenost), kamery pak zajišťuje Sony a Valeo. Valeo pak dodává i ultrazvukové snímače. Modulární architektura dovoluje přizpůsobit sady snímačů konkrétním požadavkům výrobců aut. K dispozici by měla být pro vozy modelového ročníku 2024, tedy auta s tímto systémem by mohly být v prodeji už v druhé polovině roku 2023. To ale asi už nebudou mít modul na střeše vozu.
 


reklama
reklama
reklama