www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku

NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku
, , aktualita
NVIDIA již před řadou měsíců uvedla na trh první grafické karty s čipy Maxwell, a to známé GeForce GTX 750 a 750 Ti. Očekával se brzký nástup výkonnějších modelů, což se nestalo, ale dočkat se máme ještě v tomto roce. A čeho?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 880 a GTX 870 se mají na trhu dle nejnovějších informací objevit v posledním kvartálu tohoto roku, a to zhruba na přelomu října a listopadu. Obě karty budou založeny na zbrusu novém jádru GM204, takže jde o čip s architekturou Maxwell, a potvrzují se tak starší zprávy hovořící o tom, že NVIDIA a AMD letos zůstanou na 28 nm.

Bohužel se ale nedočkáme grafických čipů vyráběných 20nm procesem, protože ten stále není a nebude odladěný, takže NVIDIA připravila své GM204 pro stávající 28nm výrobní proces. TSMC tak NVIDII v podstatě donutilo přinést na svět upravenou verzi čipů Maxwell, které byly původně navrženy pro 20 nm. Nicméně karty GeForce GTX 750 jsou postaveny také na 28nm čipech, a přitom nabízí velmi zajímavý poměr výkonu a spotřeby, což nám dává naději, že nové výkonné GeForce budou znamenat pokrok. A až bude 20nm proces připraven, nejspíše nebude pro NVIDII problém poslat do výroby původně navržené čipy Maxwell a nikdo by se asi nedivil, kdyby přišly v rámci nové generace karet, čili GeForce GTX 9xx.

Co se týče specifikací čipu GM204, známy jsou zatím jen odhady a dohady. Ty mluví o 3200 CUDA jádrech, 200 TMU, 32 ROP a 256bitovým rozhraní GDDR5.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře