reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku

, , aktualita
NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku
NVIDIA již před řadou měsíců uvedla na trh první grafické karty s čipy Maxwell, a to známé GeForce GTX 750 a 750 Ti. Očekával se brzký nástup výkonnějších modelů, což se nestalo, ale dočkat se máme ještě v tomto roce. A čeho?
NVIDIA GeForce GTX 880 má dorazit ke konci roku
NVIDIA GeForce GTX 880 a GTX 870 se mají na trhu dle nejnovějších informací objevit v posledním kvartálu tohoto roku, a to zhruba na přelomu října a listopadu. Obě karty budou založeny na zbrusu novém jádru GM204, takže jde o čip s architekturou Maxwell, a potvrzují se tak starší zprávy hovořící o tom, že NVIDIA a AMD letos zůstanou na 28 nm.

Bohužel se ale nedočkáme grafických čipů vyráběných 20nm procesem, protože ten stále není a nebude odladěný, takže NVIDIA připravila své GM204 pro stávající 28nm výrobní proces. TSMC tak NVIDII v podstatě donutilo přinést na svět upravenou verzi čipů Maxwell, které byly původně navrženy pro 20 nm. Nicméně karty GeForce GTX 750 jsou postaveny také na 28nm čipech, a přitom nabízí velmi zajímavý poměr výkonu a spotřeby, což nám dává naději, že nové výkonné GeForce budou znamenat pokrok. A až bude 20nm proces připraven, nejspíše nebude pro NVIDII problém poslat do výroby původně navržené čipy Maxwell a nikdo by se asi nedivil, kdyby přišly v rámci nové generace karet, čili GeForce GTX 9xx.

Co se týče specifikací čipu GM204, známy jsou zatím jen odhady a dohady. Ty mluví o 3200 CUDA jádrech, 200 TMU, 32 ROP a 256bitovým rozhraní GDDR5.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama