NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080

NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080
, , aktualita
Lze říci, že NVIDIA prvotní nástup karet RTX 3080 a s nimi i celé nové generace Ampere nezvládla. Dal se jednoznačně očekávat obrovský zájem zákazníků, který také přišel, ovšem NVIDIA na něj nebyla připravena. Co k tomu řekne sama?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 3080 není dostupná a pokud ano, pak pro opravdu vytrvalé zájemce, kteří buď neustále sledují nabídku obchodů, anebo jsou ochotni zaplatit i více než dvojnásobnou cenu a koupit si kartu od překupníka. Na to jsme se ostatně podívali včera
 
 
NVIDIA hned přiznává, že se svými partnery značně podcenila vzniklou poptávku po nových kartách a do toho spadají i chabá opatření proti tzv. scalpingu, čili hromadnému skupování karet pomocí botů pro účel přeprodeje. Dozvídáme se, že NVIDIA sama ve svém obchodě zrušila objednávky stovek karet právě kvůli podezření na scalping a jala se vyřizovat objednávky ručně a individuálně. 
 
Nyní se objevil celý FAQ, čili odpovědi na časté otázky, kde se můžeme dočíst další podrobnosti. V něm NVIDIA opakuje už dříve uvedenou informaci, že první karty se dostaly k více než 50 světovým prodejcům, přičemž u nás to byly dva nejznámější e-shopy, které není třeba jmenovat. 
 
Dále se dozvídáme, že probíhá masová výroba GeForce RTX 3080 a že první GPU se k AIB firmám dostala v srpnu. Od té doby se výroba rozbíhá také u nich, nicméně zájemci nyní mohou pouze čekat, vytrvat a sledovat nabídku. 
 
A proč NVIDIA nepočkala s uvedením karet na trh na moment, kdy budou zásoby dostatečné? K tomu se dozvídáme, že zásoby jsou velké, ovšem ne vzhledem k tak vysoké poptávce a navíc je běžné, že na začátku prodeje je poptávka vyšší. Se svými partnery chce "dostat nová GPU do rukou více než 100 milionů hráčů po celém světě". Konečně tu tak máme i nějaké číslo, ale to si nemůžeme spojit s konkrétním časovým obdobím, takže je nám k ničemu. 
 
Co se týče ochrany před scalpingem, NVIDIA jednak zvýšila odbavovací kapacitu svého obchodu, aktualizovala jeho kód pro vyšší efektivitu a především přidala CAPTCHU. Proč ale taková opatření nepřišla už předem? Zde se NVIDIA brání tím, že dříve její zabezpečení obchodu a vůbec celé jeho nastavení stačilo a nyní nastoupili boti v dosud nevídané míře.
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek