NVIDIA přidá k novým GeForce i Watch Dogs: Legion a GeForce NOW

NVIDIA přidá k novým GeForce i Watch Dogs: Legion a GeForce NOW
, , aktualita
NVIDIA se rozhodla nabídku nových karet GeForce RTX 3000 generace Ampere ještě trošku osladit, a to nabídkou hry zdarma, vedle níž tu je i předplatné služby GeForce NOW. To je na první pohled ale poněkud redundantní bonus.
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3000 přichází zatím ve třech verzích, a to 3070, 3080 a 3090, ale již se mluví o dalších, které budou moci vyplnit místa mezi těmito kartami. Později pochopitelně přijdou i RTX 3060 a slabší verze a přesvědčíme se také o tom, zda nová generace bude ještě vůbec zahrnovat karty GTX bez podpory RT a DLSS. Zatím to tak nevypadá, a to právě i vzhledem k celkovému posunu výkonu. 
 
Model Konfigurace (CUDA:TMU) Takt GPU Paměti Sběrnice Propustnost Výkon FP32 TDP Cena Dostupnost
GeForce RTX 3070 5888:368 1500 - 1730 MHz 8 GB GDDR6 256bit 512 GB/s až 20,4 TFLOPS 220 W 499 USD říjen 2020
GeForce RTX 3080 8704:544 1440 - 1710 MHz 10 GB GDDR6X 320bit 760 GB/s až 29,8 TFLOPS
320 W
699 USD 17. září 2020
GeForce RTX 3090 10496:656 1400 - 1700 MHz 
24 GB GDDR6x
384bit 936 GB/s
až 35,7 TFLOPS
350 W 1499 USD 24 září 2020
 
Ať si vybereme kteroukoliv ze třech nových karet, budeme mít možnost k ní získat zdarma hru Watch Dogs: Legion od Ubisoftu, která je chystána na letošní podzim a konkrétně na 29. října. Jde o třetí díl své série, který se bude odehrávat v Londýně a nejzajímavější na něm bude možnost "rekrutovat" do řad hnutí odporu kohokoliv potkáme. Ostatně právě to se odráží i v podtitulu nové hry. A že se tato hra dostává do nabídky s novými kartami RTX 3000, není divu, že bude podporovat ray tracing a DLSS. 
 
 
Jak ukazuje trailer, alfou a omegou ray tracingu ve Watch Dogs: Legion jsou ray tracované odrazy a to se pochopitelně neobejde bez všudypřítomných kaluží, takže to vypadá, že hra se bude neustále odehrávat bezprostředně po dešti. Na druhou stranu, odehrává se v Londýně, takže proč ne?
 
 
Vedle ní ale zákazník získá také předplatné pro GeForce NOW, a to rovnou roční. To možná na první pohled působí podivně jako doplňující nabídka k nové grafické kartě, však kdo by chtěl streamovat z Internetu, když bude mít v PC moderní a výkonnou grafiku. Můžeme to pojmout ale jako doplňkovou službu, která se dá využít na cestách, anebo si ji lidé mohou alespoň vyzkoušet. 
 
A jako obvykle bude třeba před nákupem zjistit, zda vybraný obchod s NVIDIÍ spolupracuje, a my tak náhodou nebudeme o nabízený bonus ochuzeni. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala