NVIDIA RTX 3090 je údajně o polovinu rychlejší než RTX 2080 Ti

NVIDIA RTX 3090 je údajně o polovinu rychlejší než RTX 2080 Ti
, , aktualita
Dva známí hardwaroví leakeři se shodli na tom, že připravovaná grafická karta GeForce RTX 3090 (nejde nutně o její finální název) dosáhne o polovinu vyššího výkonu než dnešní RTX 2080 Ti. 
K oblíbeným
reklama
Tato informace je v plném souladu s tím, co se nedávno tvrdilo o nové GeForce RTX 3080, a sice že je o cca pětinu rychlejší než RTX 2080 Ti a právě o polovinu rychlejší než RTX 2080. Čili pak by i RTX 3090 (nebo snad RTX 3080 Ti?) mohla být o polovinu výkonnější než dnešní RTX 2080 Ti, alespoň dle benchmarku Time Spy Extreme. 
 
 
KittyCorgi tak nejdříve uvedl, že RTX 3090 může mít až o polovinu vyšší výkon v Time Spy Extreme a kopite7kimi na to reagoval, že je to pravda a jde o téměř deset tisíc bodů. 
 
​  
Z toho vyplývá, že srovnáváme právě s NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti, která dosahuje v referenční podobě cca 6300 bodů (přetaktované verze ale snadno překročí i hranici 7000 bodů) a padesátiprocentní nárůst pak zajistí výsledek kolem 9500 bodů. Jde ale samozřejmě o nezaručené informace, které mohou být založeny leda na testování vzorků karet, jež by se ale už snad měly velice blížit tomu, co se dostane na trh. I na poslední chvíli se ostatně mohou měnit jednak takty a pak je také otázka, v jakém stavu jsou ovladače. 
 
Pokud by šlo ale o cca poloviční nárůst výkonu mezi předchůdci a nástupci grafických karet NVIDIE, byl by to velice slušný pokrok, který by jistě donutil mnohé lidi k upgradu, i když je tu také otázka cen. A do těch může nejlépe promluvit konkurence, v jejímž případě tu jsou také známky toho, že generace Navi 2X bude stát za to.
 
Zrovna včera se objevily informace o Radeonu Instinct MI100, což je sice akcelerátor s CDNA, ovšem ten dle dostupných informací exceluje zrovna v FP32 a to by mohlo platit právě i pro herní Radeony. Zbývá ale ještě přetavit tento výkon do herní podoby, což by už architektuře RDNA2 na rozdíl od Vegy mělo jít dobře. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek