www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA RTX 3090 je údajně o polovinu rychlejší než RTX 2080 Ti

NVIDIA RTX 3090 je údajně o polovinu rychlejší než RTX 2080 Ti
, , aktualita
Dva známí hardwaroví leakeři se shodli na tom, že připravovaná grafická karta GeForce RTX 3090 (nejde nutně o její finální název) dosáhne o polovinu vyššího výkonu než dnešní RTX 2080 Ti. 
K oblíbeným
reklama
Tato informace je v plném souladu s tím, co se nedávno tvrdilo o nové GeForce RTX 3080, a sice že je o cca pětinu rychlejší než RTX 2080 Ti a právě o polovinu rychlejší než RTX 2080. Čili pak by i RTX 3090 (nebo snad RTX 3080 Ti?) mohla být o polovinu výkonnější než dnešní RTX 2080 Ti, alespoň dle benchmarku Time Spy Extreme. 
 
 
KittyCorgi tak nejdříve uvedl, že RTX 3090 může mít až o polovinu vyšší výkon v Time Spy Extreme a kopite7kimi na to reagoval, že je to pravda a jde o téměř deset tisíc bodů. 
 
​  
Z toho vyplývá, že srovnáváme právě s NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti, která dosahuje v referenční podobě cca 6300 bodů (přetaktované verze ale snadno překročí i hranici 7000 bodů) a padesátiprocentní nárůst pak zajistí výsledek kolem 9500 bodů. Jde ale samozřejmě o nezaručené informace, které mohou být založeny leda na testování vzorků karet, jež by se ale už snad měly velice blížit tomu, co se dostane na trh. I na poslední chvíli se ostatně mohou měnit jednak takty a pak je také otázka, v jakém stavu jsou ovladače. 
 
Pokud by šlo ale o cca poloviční nárůst výkonu mezi předchůdci a nástupci grafických karet NVIDIE, byl by to velice slušný pokrok, který by jistě donutil mnohé lidi k upgradu, i když je tu také otázka cen. A do těch může nejlépe promluvit konkurence, v jejímž případě tu jsou také známky toho, že generace Navi 2X bude stát za to.
 
Zrovna včera se objevily informace o Radeonu Instinct MI100, což je sice akcelerátor s CDNA, ovšem ten dle dostupných informací exceluje zrovna v FP32 a to by mohlo platit právě i pro herní Radeony. Zbývá ale ještě přetavit tento výkon do herní podoby, což by už architektuře RDNA2 na rozdíl od Vegy mělo jít dobře. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek