www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí levnou GeForce GT 740

NVIDIA uvádí levnou GeForce GT 740
, , aktualita
Pokud máte zájem o levnou grafickou kartu s cenou pod sto dolarů, je tu nová GeForce GT 740. Slušilo by se tedy spíše říci staronová, neboť jde ve skutečnosti o GK107 použité ve starší kartě GeForce GTX 640.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tedy krom dvoučipového hi-endu v podobě karty GeForce GTX TITAN Z vysílá na trh také kartu z opačného konce spektra, a to low-endovou GeForce GT 740, která bude k dispozici s cenou kolem 2000 Kč s daní.

GeForce GT 740 je tedy založena na čipu GK107 a řadí se pod modely GTX 750 a 750 Ti, které však již využívají novou architekturu Maxwell, zatímco GT 740 je ještě starý Kepler. Nabídne nám 387 CUDA jader, 32 TMU a 16 ROP, přičemž využívá paměti GDDR5 na 128bitové sběrnici.

Výrobci budou nabízet verze vybavené 1 GB nebo 2 GB paměti, přičemž TDP karty je pouze 64 W, takže není divu, že pro ni byl použit malý chladič s radiálními žebry, který připomíná BOX chladiče od Intelu. Kartu by také měl být schopen napájet pouze samotný slot PCI Express x16, ovšem varianty se 2 GB paměti a někdy i přetaktovaným GPU využijí také 6pinový konektor PCIe.

Referenční verze využívá GPU taktované na 1006 MHz a paměti pracující na 5000 MHz, ovšem k dispozici budou také přetaktované verze, jako například model od firmy Palit. Její Galaxy GT 740 OC Slim 2GB bude mít GPU pracující na 1058 MHz, a to navíc na nízkoprofilovém těle, které se vejde i do nízkých skříní. Další modely si připravily firmy Asus, MSI, Point of View, KFA2, EVGA, Gainward, ZOTAC a další.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik