www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí levnou GeForce GT 740

NVIDIA uvádí levnou GeForce GT 740
, , aktualita
Pokud máte zájem o levnou grafickou kartu s cenou pod sto dolarů, je tu nová GeForce GT 740. Slušilo by se tedy spíše říci staronová, neboť jde ve skutečnosti o GK107 použité ve starší kartě GeForce GTX 640.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tedy krom dvoučipového hi-endu v podobě karty GeForce GTX TITAN Z vysílá na trh také kartu z opačného konce spektra, a to low-endovou GeForce GT 740, která bude k dispozici s cenou kolem 2000 Kč s daní.

GeForce GT 740 je tedy založena na čipu GK107 a řadí se pod modely GTX 750 a 750 Ti, které však již využívají novou architekturu Maxwell, zatímco GT 740 je ještě starý Kepler. Nabídne nám 387 CUDA jader, 32 TMU a 16 ROP, přičemž využívá paměti GDDR5 na 128bitové sběrnici.

Výrobci budou nabízet verze vybavené 1 GB nebo 2 GB paměti, přičemž TDP karty je pouze 64 W, takže není divu, že pro ni byl použit malý chladič s radiálními žebry, který připomíná BOX chladiče od Intelu. Kartu by také měl být schopen napájet pouze samotný slot PCI Express x16, ovšem varianty se 2 GB paměti a někdy i přetaktovaným GPU využijí také 6pinový konektor PCIe.

Referenční verze využívá GPU taktované na 1006 MHz a paměti pracující na 5000 MHz, ovšem k dispozici budou také přetaktované verze, jako například model od firmy Palit. Její Galaxy GT 740 OC Slim 2GB bude mít GPU pracující na 1058 MHz, a to navíc na nízkoprofilovém těle, které se vejde i do nízkých skříní. Další modely si připravily firmy Asus, MSI, Point of View, KFA2, EVGA, Gainward, ZOTAC a další.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů
V poslední době se můžeme kochat pohledem na stále větší počítačové čipy, ale to především díky tomu, že jsou tvořeny více monolity. Jeden takový s plochou přes 3000 milimetrů čtverečných využívá i karta od Preferred Networks. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) získala dalšího robotického obyvatele, jímž je CIMON-2. A jak jeho název napovídá, není to první robot svého druhu. Už loni na ISS pobýval jeho předchůdce CIMON od IBM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře