www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí úsporné Maxwell a výkonnou TITAN Black

NVIDIA uvádí úsporné Maxwell a výkonnou TITAN Black
, , aktualita
Už bylo pomalu načase, aby NVIDIA konečně oficiálně představila na trh nové karty řady GeForce GTX 750, neboť ty měly dle dřívejších informací dorazit na trh do konce února. A vedle toho jsme se dočkali i nové verze karty TITAN.
K oblíbeným
reklama
V lednu se začalo mluvit o příchodu první grafické karty s architekturou Maxwell, a to ne hi-end modelu, ale přinejlepším střední třídy. Jde o kartu NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, k níž v posledních zprávách přibyla ještě slabší verze GeForce GTX 750.
referenční GeForce GTX 750 Ti


Nové karty jsou založeny na 28nm čipu GM107, kde písmeno M znamená Maxwell, GPU s novou architekturou. Karta GeForce GTX 750 Ti obsahuje v souladu s posledními informacemi 640 CUDA jader, 48 TMU, 16 ROP na 1020 - 1285 MHz a 128bitové rozhraní pro 5,4Gbps paměti GDDR5 s kapacitou 2 GB. Slabší model GeForce GTX 750 pak nabídne 512 CUDA jader, 40 TMU, 16 ROP rovněž na 1020 - 1085 MHz a 1 gigabajt 5 Gbps paměti také se 128bitovým rozhraním. Ceny pak byly stanoveny na 150, respektive 120 USD.
referenční GeForce GTX 660


Tolik oficiální informace. Otázkou tak ještě je spotřeba karty, která měla být v porovnání s takovou GeForce GTX 660 téměř poloviční a ve skutečnosti to je ještě lepší. Dle webové prezentace má karta potřebovat pouze 60 W, zatímco GTX 660 potřebuje až 140 W, čemuž ostatně odpovídají i jejich referenční chladiče. Výkon nové GTX 750 Ti by pak měl být slabší v porovnání s GTX 660, ale přesto ne vůbec špatný, konkrétně jen asi o šestinu nižší.

Po uvolnění NDA začali své modely představovat různí výrobci a mezi prvními firmy MSI, Palit nebo ZOTAC. My se ale raději podívejme na další novou kartu, GeForce GTX TITAN Black. Ta byla již dříve prezentována jako karta s plným počtem CUDA jader, jaké dokáže GK110 nabídnout a s plným výkonem v plovoucí řadové čárce (double precision).

Jde tedy o nový top model v nabídce desktopových karet NVIDIA, jenž opravdu obsahuje 2880 CUDA jader, 240 TMU a 48 ROP a také 384bitové rozhraní pro GDDR5 s kapacitou 6 GB. Nemá smysl si však tuto kartu pořizovat na hry, na to je určena GeForce GTX 780 Ti. Nový TITAN je spíše určen pro poskytnutí co nejvyššího výkonu v GPGPU aplikacích. Dle očekávání pak nahrazuje původní GTX TITAN na jeho trůně i s cenou 999 USD.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář