www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí úsporné Maxwell a výkonnou TITAN Black

NVIDIA uvádí úsporné Maxwell a výkonnou TITAN Black
, , aktualita
Už bylo pomalu načase, aby NVIDIA konečně oficiálně představila na trh nové karty řady GeForce GTX 750, neboť ty měly dle dřívejších informací dorazit na trh do konce února. A vedle toho jsme se dočkali i nové verze karty TITAN.
K oblíbeným
reklama
V lednu se začalo mluvit o příchodu první grafické karty s architekturou Maxwell, a to ne hi-end modelu, ale přinejlepším střední třídy. Jde o kartu NVIDIA GeForce GTX 750 Ti, k níž v posledních zprávách přibyla ještě slabší verze GeForce GTX 750.
referenční GeForce GTX 750 Ti


Nové karty jsou založeny na 28nm čipu GM107, kde písmeno M znamená Maxwell, GPU s novou architekturou. Karta GeForce GTX 750 Ti obsahuje v souladu s posledními informacemi 640 CUDA jader, 48 TMU, 16 ROP na 1020 - 1285 MHz a 128bitové rozhraní pro 5,4Gbps paměti GDDR5 s kapacitou 2 GB. Slabší model GeForce GTX 750 pak nabídne 512 CUDA jader, 40 TMU, 16 ROP rovněž na 1020 - 1085 MHz a 1 gigabajt 5 Gbps paměti také se 128bitovým rozhraním. Ceny pak byly stanoveny na 150, respektive 120 USD.
referenční GeForce GTX 660


Tolik oficiální informace. Otázkou tak ještě je spotřeba karty, která měla být v porovnání s takovou GeForce GTX 660 téměř poloviční a ve skutečnosti to je ještě lepší. Dle webové prezentace má karta potřebovat pouze 60 W, zatímco GTX 660 potřebuje až 140 W, čemuž ostatně odpovídají i jejich referenční chladiče. Výkon nové GTX 750 Ti by pak měl být slabší v porovnání s GTX 660, ale přesto ne vůbec špatný, konkrétně jen asi o šestinu nižší.

Po uvolnění NDA začali své modely představovat různí výrobci a mezi prvními firmy MSI, Palit nebo ZOTAC. My se ale raději podívejme na další novou kartu, GeForce GTX TITAN Black. Ta byla již dříve prezentována jako karta s plným počtem CUDA jader, jaké dokáže GK110 nabídnout a s plným výkonem v plovoucí řadové čárce (double precision).

Jde tedy o nový top model v nabídce desktopových karet NVIDIA, jenž opravdu obsahuje 2880 CUDA jader, 240 TMU a 48 ROP a také 384bitové rozhraní pro GDDR5 s kapacitou 6 GB. Nemá smysl si však tuto kartu pořizovat na hry, na to je určena GeForce GTX 780 Ti. Nový TITAN je spíše určen pro poskytnutí co nejvyššího výkonu v GPGPU aplikacích. Dle očekávání pak nahrazuje původní GTX TITAN na jeho trůně i s cenou 999 USD.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala