www.svethardware.cz
>
>
>
>

NZXT se omluvil za skříně H1, které hrozí požárem

NZXT se omluvil za skříně H1, které hrozí požárem
, , aktualita
Společnost NZXT nedávno řešila nepříjemnou věc týkající se jejích skříní H1, vysokých věží určených pro prostorově úsporné sestavy. Hrozilo totiž poškození hardwaru nebo případně i rovnou požár. 
K oblíbeným
reklama
NZXT H1 se tak ke konci předchozího roku na čas přestaly prodávat, přičemž problém byl zdánlivě banální. Šlo jen o jeden nevhodně umístěný šroubek, ovšem i ten mohl nadělat velkou paseku. 
 
 
Potvrdilo se totiž, že jeden šroubek může postupem času narušit tzv. Riser Cable, přes nějž se připojuje grafická karta, a to tak, že některé vodiče prostě zkratuje. To se nemusí stát hned, ale po několikerém vyšroubování a zašroubování může tento šroubek poškodit izolaci a v krajním případě způsobit požár, jak ukazují i záběry z Overclock3D. Jde tak jednoznačně o nevhodně umístěný montážní prvek a firma NZXT se rozhodně má za co omlouvat. 
 
 
Výkonný ředitel firmy NZXT Johnny Hou tak vzal tuto omluvu přímo na sebe a uvedl, že ani narychlo rozesílané nylonové šroubky nepovažuje za dostatečně dobré řešení, neboť ty samozřejmě neřeší jádro problému. Nylon už nic nezkratuje, ale samozřejmě je tu stále nebezpečí, že někdo, kdo už o daném problému neví, takový šroubek vymění za opět kovový a problém je opět na světě. 
 
Společnost NZXT tak jednak odstraní model H1 z NZXT Store a NZXT BLD, dále svým zákazníkům rozešle přepracované příslušenství PCIe Gen 3 Riser Assemblies a případně i pomůže s instalací. A aby se takový problém už neobjevil, NZXT upraví své výrobní procesy od návrhu skříně až po testování. Johnny Hou nakonec ještě poděkoval serveru Gamers Nexus, který na problém s opětovnou výměnou nylonového šroubku za kovový upozornil.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala