www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir

Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
, , aktualita
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
K oblíbeným
reklama
Je jasné, že AMD horečnatě pracuje na dalších generacích svých APU a na Internetu se objevily první zmínky o procesoru Ryzen 7 5700U. Ten se ukázal v benchmarku, kde ale nepředvedl nějak působivé výkony, které by překonávaly dosud nejnovější generaci procesoru Ryzen 7 4700U. Novinka má mít integrovaný Radeon a samotné CPU má být tvořeno 8 jádry s podporou 16 vláken.
 
AMD Ryzen APU
 
Podle uniklých informací, které ale vypadají zatím docela podezřele, by absence nárůstu výkonu měla být způsobena tím, že Ryzen 7 5700U by měl být stále postaven na architektuře Zen 2 a nikoli na nové Zen 3. Šlo by tedy o jakýsi Renoir Refresh nazvaný Lucienne. O těch se však nejprve předpokládalo, že by to měly být Ryzeny pro Chromebooky. A aby nejasností bylo ještě více, tak se hovoří dokonce o tom, že Ryzeny 5x00U budou k dispozici jak jako Renoir Refresh se Zen 2, tak i jako Cezanne se Zen 3. V prvním případě mají tuto starší architekturu dostat procesory Ryzen 5 5500U a Ryzen 7 5700U, naopak Zen 3 by se měl objevit v procesorech Ryzen 5 5600U a Ryzen 7 5800U.
 
 
My jen můžeme doufat, že se takového guláše opravdu nedočkáme. Ono už stačí to, že mobilní Ryzeny mají jiné označování než desktopové, přičemž se hovoří, že by se to konečně mohlo sjednotit a nová CPU architektury Zen 3 by měla být Ryzen 5x00 i v desktopových verzích. Tohle by to pěkně nabouralo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch
Trvalo to, ale nakonec se podařilo. Sonda HP3 přezdívaná krtek se už dokázala celá zavrtat pod povrch vedle sondy InSight, která už téměř dva roky sedí na povrchu Marsu. Nyní už se tak krtek bude muset o sebe postarat sám. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, byl zpovídán serverem Anandtech a mezi probíraná témata se dostalo i to, co bylo dosud opomíjeno. Dočkáme se tak konečně odpovědi i na to, jaký konkrétní výrobní proces AMD pro Zen 3 používá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem
Ubisoft nás nedávno zaujal krvavými hardwarovými nároky na svou novou hru Watch Dogs: Legion. Ty byly nově upraveny tak, že zahrnují také nové a ještě neprodávané GeForce. Nyní se ale na ně můžeme podívat v souvislosti s novými konzolemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s
Igor Wallossek poupravuje nedávný tweet o tom, že by karty Navi 21 XT měly mít "pouze" 255W TGP či TBP. Dle jeho informací půjde spíše o hodnoty srovnatelné s řadou RTX 3080. A co paměti? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou
Společnost Intel se stahuje z trhu s paměťmi NAND Flash a zbavuje se své příslušné divize, kterou převezme společnost SK Hynix. Do transakce přitom spadá i továrna Intelu, která se nachází v čínském Ta-lien. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře