www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů

Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
, , aktualita
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
K oblíbeným
reklama
I když někdy zní výroky Elona Muska, který je známý především ve spojení se svými společnostmi SpaceX a Tesla, spíše šíleně, je třeba brát tohoto muže vážně. Elon Musk je totiž úspěšný podnikatel a několik jeho společností a projektů dokazuje, že nemluví jen tak do větru. V prosinci minulého roku jsme se zmínili o tom, že Elon Musk plánuje rozjet podnik, který se bude zabývat výstavbou moderních komunikací pod zemí. Americký podnikatel totiž propadl tunelům a hodlá je realizovat prostřednictvím firmy pojmenované The Boring Company.Nyní se zdá, že i tento projekt myslel Elon Musk vážně, protože se na Twitteru objevily fotografie, na kterých je tunelovací stroj patřící právě The Boring Company. Toto nemalé zařízení by mělo být používáno právě při kopání velkých tunelů. Tyto tunely by pak měly tvořit transportní síť pro automobily a také pro Hyperloop. Hyperloop je také projekt, který Elon Musk vymyslel a spočívá ve spojení podtlakovaných tunelů a vysokorychlostních transportních kapslí, které se zvládnou pohybovat rychlostí až 1 200 km/h.

Už letos v únoru se Elon Musk nechal slyšet, že stroj na kopání tunelů pojmenoval Nannie. Měl by být 120 metrů dlouhý a vážit asi 1 200 tun, nejednalo by se tedy o žádného drobka. Není ale jasné, jestli se jedná o to samé zařízení, jaké je na fotografiích.Celkový plán Elona Muska stále zůstává nejasný. Americký podnikatel ale nejspíš míří na snížení provozu na silnicích, protože se mu nelíbí stav současné dopravy. Zácpy a nehody, to všechno by se mohlo s použitím autonomních automobilů a tunelů redukovat. Není také jasné, jak si Elon Musk tunely přesně představuje a kde je hodlá kopat. Realizovat takovou věc totiž není jednoduché, Musk je ale na výzvy zvyklý.

Prozatím se zdá, že Elon Musk si pracuje na soukromé půdě patřící SpaceX, kde na začátku tohoto roku vyrobil experimentální tunel. Pokud se ale začne poohlížet po veřejných pozemcích, bude potřebovat povolení odpovídajících úřadů. I s budováním tunelu samotného se můžou objevit komplikace. Zůstává tedy otázkou, jak si Elon Musk se svým nápadem poradí a jak ho zvládne dotáhnout až do konce.

Zdroje: iflscience.com, electrek.co
reklama
Nejnovější články
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč? První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč?
Intel zveřejnil kódové označení svého připravovaného 7nm GPU Xe, které je Ponte Vecchio dle jednoho velice starého mostu ve Florencii. Je ovšem zřejmé, že to nebude první ani jedno z prvných GPU Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář