www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake

Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
, , aktualita
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
K oblíbeným
reklama
S procesory Intel Tiger Lake se na stránkách Světa hardware nesetkáváme poprvé, poslední dobou unikly např. různé benchmarky. Nyní tu máme další informace o těchto připravovaných procesorech. Měly by mít asymetrickou L1 cache o velikosti 48kB/32kB, hovoří se také o podpoře AVX2 a AVX-512. Nejúspornější Tiger Lake-Y mají mít TDP na úrovni 4,5 W až 9 W, své místo by tu měl najít grafický čip Gen 12 Xe. Využito by mělo být pouzdro UP4 (BGA 1598) a maximem budou 4jádra s podporou 8 vláken. Tato CPU mají podporovat LPDDR4x paměti.
 
Intel Core logo
 
Výkonnější Tiger Lake-U už se má pohybovat od 15W do 28W TDP, nadále má jít o 4jádra s podporou 8 vláken, frekvence má pak dosáhnout až 4,5 GHz. Také zde má být použito Gen 12 Xe GPU, pouzdrem má být UP3 (BGA 1499). U těchto procesorů mají mít výrobci notebooků možnost volit mezi DDR4-3200 a LPDDR4x-4266 pamětmi, neboť procesory mají podporovat obojí.
 
Nakonec tu máme Tiger Lake-H, který zamíří do nejvýkonnějších herních notebooků. U této řady se hovoří o architektuře Willow Cove, nicméně se dá předpokládat, že ta se týká i předchozích dvou řad. Tyto procesory mají být nabízeny až v konfiguracích 8C/16T a mají mít 24 MB L3 cache a 10 MB L2 cache (1,25 MB na jádro). Hovoří se o tom, že tato řada bude podporovat paměti DDR4-3200. Desktopové procesory Tiger Lake se podle všeho neobjeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek