www.svethardware.cz
>
>
>
>

Office Online nyní podporuje Dropbox

Office Online nyní podporuje Dropbox
, , aktualita
Nová verze Microsoft Office Online podporuje populární úložiště Dropbox. Nejde ani tak o něco překvapivého, jako spíš o dnes zcela standardní řešení. Poskytovatelé softwaru či služeb budu muset – chtě nechtě – podporovat řešení a služby konkurence.
K oblíbeným
reklama
Napříč různými platformami od mobilů po stolní počítače existují tři významné kancelářské balíky - Office od Microsoftu, Google Docs a Productivity Apps (dříve iWork) od Applu. Analogicky existují značková úložiště: OneDrive, Google Drive a iCloud. Kromě nich je tu ještě populární Dropbox.


Office - logo


Dříve byly věci jednoduché a pro uživatele nepohodlné. Každý výrobce podporoval ve vlastních operačních systémech či aplikacích pouze vlastní úložiště. Pokud chtěla firma poskytující úložiště uspět na konkurenčním systému či v rámci aplikací konkurence, musela vytvořit a distribuovat vlastní doplněk (aplikaci) ke konkurenčnímu OS.

Doba se ale mění a řada poskytovatelů služeb začíná podporovat cizí služby – a to doslova křížem krážem. Další konkrétní krok tedy teď udělal Microsoft, když začlenil podporu Dropboxu přímo do aktualizované verze Office Online. Pro jejich uživatele to znamená, že přímo z browseru mohou z Wordu, Excelu nebo PowerPointu otevřít dokument, tabulku nebo prezentaci přímo z Dropboxu.

Microsoft tak pokračuje ve své politice maximální podpory cizích platforem či řešení - ať jde o Android, nebo OS X a iOS, respektive v tomto případě Dropbox. Zajímavé je srovnání Microsoftu s jeho přímými konkurenty. Apple drží svůj ekosystém co možná uzavřený (přitom zrovna Dropbox podporuje – psali jsme o tom tady) a Google se víceméně nechová o nic lépe.


Cloudová úložiště - loga


Každá ta strategie má svou logiku, jak dovnitř každé konkrétní firmy, tak k jejím zákazníkům. Apple nabízí unikátní ekosystém s jistým nádechem exkluzivity. Google pojímá své neplacené služby jako lákadlo k dalším službám, na nichž vydělává – převážně z reklamy.

A Microsoft se snaží dostat maximum svých aplikací na všechny platformy a přilákat tak uživatele do svého ekosystému. Ale přitom nepřestává s pokusy získat se svým operačním systémem výrazný podíl ve všech segmentech. Aktuální pokus se jmenuje Windows 10.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře