www.svethardware.cz
>
>
>

Omnideck 6: o krok blíže k holopalubě

Omnideck 6: o krok blíže k holopalubě
, , aktualita
Pokud vás zaujal koncept šlapadel pro virtuální realitu, jako je Virtuix Omni a Cyberith Virtualizer, pak vás jistě bude zajímat Omnideck 6. Ten pozvedává celý koncept na zcela jinou úroveň a přibližuje se spíše Star Treku než prostému šlapadlu.
K oblíbeným
reklama
I když holopaluba, jak ji známe ze seriálu, je od Omnidecku ještě na hony vzdálená, neboť sebelepší koncept řešící pohyb samožného uživatele nezajistí možnost věrné interakce s virtuálním prostředím. Ale vše má svůj čas.

Virtuix Omni a Cyberith Virtualizer vypadají vedle Omnideck 6 jako dětské hračky, ovšem zase si je může běžný smrtelník pořídit a postavit do obýváku. S Omnideck 6 to půjde těžko, na ten bychom si museli vyhradit celou velkou místnost a za 500 dolarů jej taky asi nepořídíme. Jedná se o platformu vyvíjenou švédskou firmou Omnifinity, která se poprvé představila již v roce 2012 na Gadget Show, kde na ní běžel 'Ultimate Battlefield 3 Simulator'. V té době ale byl obraz promítán na okolní stěny, zatímco nyní se využívají VR headsety.

Omnideck 6 je také vícesměrové šlapadlo jako Omni či Virtualizer, ovšem jeho provedení je daleko robustnější a dává nám mnohem větší svobodu pohybu. Nebudeme se totiž pohybovat na ploše se sotva metrovým průměrem, ale na daleko větší ploše s průměrem šest metrů, na níž budeme moci volně skákat, běhat, plazit se a dělat zkrátka vše možné. Otočné válečky tak mají jedinou funkci - nepustit nás z kola a zajistit, abychom se vždy navraceli do středu. Válečky se pochopitelně neprotáčí jen tak volně. Ovládány jsou elektromotory, jež řídí systém sledující pohyb hráče.


Vývojáři již svůj Omnideck 6 upravili pro použití s headsetem Oculus Rift DK2, s nímž má být pocit reality mnohem lepší než s obrazem promítaným na stěny. Tento pocit si asi těžko představíme, ale snad k tomu alespoň trošku přispěje zveřejněné video.

Jisté však je, že pokud se s něčím takovým v relativně blízké budoucnosti setkáme, pak v rámci návštěvy nějakého herního centra. Omnifinity plánuje tento systém dodávat také armádě, kde může posloužit k výcviku pěchoty. Nejdříve si jej ale budou moci vyzkoušet návštěvníci I/ITSEC 2014 v Orlandu na Floridě, a to od 1. do 5. prosince. Takže pokud zrovna tam máte cestu...

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře