www.svethardware.cz
>
>
>
>

Overclockeři dohnali Intel Core i9-10900K na 7,7 GHz na všech jádrech

Overclockeři dohnali Intel Core i9-10900K na 7,7 GHz na všech jádrech
, , aktualita
Procesory Comet Lake-S jsou oficiálně zde a objevují se tak první testy, které nejsou úniky. Mezi běžnými testy overclockingu jsou zde i ty extrémní, a tam se povedlo dosáhnout opravdu vysokou hodnotu přes 7,7 GHz.
K oblíbeným
reklama
Dnes skončilo informační embargo na procesory Comet Lake-S od Intelu a internet se tak hned zaplnil testy, které už mohly oficiálně vyjít na světlo světa. My se nyní podíváme zejména na přetaktování 10jádrového procesoru Intel Core i9-10900K. Zatímco pro jedno jádro Intel uvádí takt až 5,3 GHz v rámci Thermal Velocity Boost (jinak je to 5,1 GHz u TB2.0 nebo 5,2 GHz TBM3.0), pro všechna jádra uvádí hodnoty 4,8 GHz, resp. 4,9 GHz. První oficiální testy ukázaly, že se mnohým redakcím povedlo vyhnat všechna jádra na zhruba 5,1 až 5,2 GHz, výjimečně to šlo na 5,3 GHz. Připomeňme, že nedávno jsme tu měli ještě uniklé benchmarky, kde údajně dosáhli na 5,4 GHz. Ve světle nynějších hodnot to ale nevypadá moc reálně. Jenže úplně jiné výsledky lze dosáhnout, pokud se to vezme pořádně od podlahy, což provedl overclocker Elmor se svým týmem.
 
 
Ti využili základní desku ASUS ROG Maximus XII APEX  s chipsetem Intel Z490 a začali procesor pořádně chladit. Nakonec skončili u tekutého hélia, díky čemuž se jim povedlo přesáhnout hranici 7,7 GHz. Přesněji dosáhli na frekvenci procesoru 7707,62 MHz, CPU-Z přitom udávalo napětí 1,194 V, což ale vypadá být podezřele nízkou hodnotou. Problémem se ukázal být např. dvoukanálový řadič pamětí, takže v průběhu přetaktovávání přešli na single-channel.
 
 
Dalším zajímavým rekordem je to, že se jinému týmu povedlo přetaktovat DDR4 paměti na frekvenci 6665,4 MHz. Konkrétně šlo o moduly G.Skill F4-4000C18-8GTRG na stejném modelu základní desky ASUS ROG Maximus XII APEX.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik