www.svethardware.cz
>
>
>
>

Overclockeři dohnali Intel Core i9-10900K na 7,7 GHz na všech jádrech

Overclockeři dohnali Intel Core i9-10900K na 7,7 GHz na všech jádrech
, , aktualita
Procesory Comet Lake-S jsou oficiálně zde a objevují se tak první testy, které nejsou úniky. Mezi běžnými testy overclockingu jsou zde i ty extrémní, a tam se povedlo dosáhnout opravdu vysokou hodnotu přes 7,7 GHz.
K oblíbeným
reklama
Dnes skončilo informační embargo na procesory Comet Lake-S od Intelu a internet se tak hned zaplnil testy, které už mohly oficiálně vyjít na světlo světa. My se nyní podíváme zejména na přetaktování 10jádrového procesoru Intel Core i9-10900K. Zatímco pro jedno jádro Intel uvádí takt až 5,3 GHz v rámci Thermal Velocity Boost (jinak je to 5,1 GHz u TB2.0 nebo 5,2 GHz TBM3.0), pro všechna jádra uvádí hodnoty 4,8 GHz, resp. 4,9 GHz. První oficiální testy ukázaly, že se mnohým redakcím povedlo vyhnat všechna jádra na zhruba 5,1 až 5,2 GHz, výjimečně to šlo na 5,3 GHz. Připomeňme, že nedávno jsme tu měli ještě uniklé benchmarky, kde údajně dosáhli na 5,4 GHz. Ve světle nynějších hodnot to ale nevypadá moc reálně. Jenže úplně jiné výsledky lze dosáhnout, pokud se to vezme pořádně od podlahy, což provedl overclocker Elmor se svým týmem.
 
 
Ti využili základní desku ASUS ROG Maximus XII APEX  s chipsetem Intel Z490 a začali procesor pořádně chladit. Nakonec skončili u tekutého hélia, díky čemuž se jim povedlo přesáhnout hranici 7,7 GHz. Přesněji dosáhli na frekvenci procesoru 7707,62 MHz, CPU-Z přitom udávalo napětí 1,194 V, což ale vypadá být podezřele nízkou hodnotou. Problémem se ukázal být např. dvoukanálový řadič pamětí, takže v průběhu přetaktovávání přešli na single-channel.
 
 
Dalším zajímavým rekordem je to, že se jinému týmu povedlo přetaktovat DDR4 paměti na frekvenci 6665,4 MHz. Konkrétně šlo o moduly G.Skill F4-4000C18-8GTRG na stejném modelu základní desky ASUS ROG Maximus XII APEX.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek