Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Výrobce:

PalmSource

Vše o výrobci | Jen články a recenze
CEO PalmSource vidí budoucnost v Linuxu

CEO PalmSource vidí budoucnost v Linuxu

3GSM kongresu v Cannes se zúčastnil i David Nagel, CEO (nejvyšší výkonný představitel vedení společnosti) PalmSource a poskytl IDG docela rozsáhlý rozhovor. V něm se zmiňuje mj. zmiňuje o tom, že se společnost bude více věnovat trhu s komunikátory a smartphony, shrnul také výhody akvizice s China Mobile Soft. Obsáhlá část rozhovoru se týkala chystané verze Palm OS postavené na linuxovém jádře.
21.2.2005, Pavel Bureš
Novinky u PalmSource – Klient pro Push to talk a balík aplikací pro smartphony

Novinky u PalmSource – Klient pro Push to talk a balík aplikací pro smartphony

V pondělí PalmSource oznámil, že se společností Qualphone vyvíjí systém pro přenos hlasu ve formě dat mobilní sítí. Komunikátory Treo by tak byly více schopné konkurovat zařízením s Windows Mobile.
15.2.2005, Pavel Bureš
PalmSource a Linux - Hudba budoucnosti?

PalmSource a Linux - Hudba budoucnosti?

PalmSource včera oznámil akvizici společnosti China MobileSoft Limited (CMS), jednoho z největších producentů aplikací pro mobilní zařízení. Představitelé PalmSource informovali novináře také o tom, že chtějí vyvinout speciální verzi Palm OS, která bude využívat Linuxového jádra.
9.12.2004, Pavel Bureš
PalmSource Europe DevCon Mnichov 2004 – Máme se na co těšit?!

PalmSource Europe DevCon Mnichov 2004 – Máme se na co těšit?!

V těchto dnech probíhá v německém Mnichově vývojářská konference PalmSource. Známe již několik novinek, zmíníme např. nový Web Browser 3.0, program pro instalování aplikací do PDA a přijde řeč i na operační systém Cobalt 6.1.
29.9.2004, Pavel Bureš
Palm OS Cobalt - Další screenshoty pro nedočkavce

Palm OS Cobalt - Další screenshoty pro nedočkavce

Příchod operačního systému Palm OS 6, známého též jako Cobalt, jistě nenechal žádného příznivce PDA chladným. Vedou se vášnivé diskuze o možném upgradu stávajících modelů, stabilitě systému i např. softwarové kompatibilitě. Dnes si díky laskavému svolení autora screenshotů můžeme prohlédnout obrázky dosud málo popisovaných částí systému a aplikací.
27.2.2004, Pavel Bureš
Palm OS Cobalt - První dojmy

Palm OS Cobalt - První dojmy

Ač je zatím vydání prvních Palm OS Cobalt přístrojů několik měsíců vzdáleno, jeden ze zahraničních kolegů měl možnost pohrát si chvíli s vývojářským prototypem zařízení na tomto OS běžícím. Dnes se tedy podíváme, jak je to vlastně s tím rozlišením i multitaskingem a samozřejmě také, jaké byly ze setkání s novým OS jeho další bezprostřední dojmy.
16.2.2004, Petr Hájek
Palm OS Garnet a Palm OS Cobalt + první reálné fotografie mezi námi!

Palm OS Garnet a Palm OS Cobalt + první reálné fotografie mezi námi!

Společnost PalmSource potvrzuje svoji strategii používat u levnějších komunikátorů Palm OS 5 a u dražších modelů Palm OS 6 a konečně odhaluje závoj tajemství kolem přejmenování Palm OS 5 i Palm OS 6. Navíc také dodává několik velmi zajímavých informací, jak na tom Palm OS Cobalt bude nejen s maximální velikostí paměti...
11.2.2004, Petr Hájek
Velké plány u PalmSource

Velké plány u PalmSource

CEO PalmSource, pan David Nagel, nechal web News.com nahlédnout pod firemní pokličku a odhalil tisku, jaké změny firma plánuje v budoucnu se svými operačními systémy. Ohlásil, že PalmSource pracuje na speciální verzi Palm OS 5 určené pro levnější komunikátory a že Palm OS 6 bude používán u dražších komunikátorů a samozřejmě handheldů. Jedna z největších nevýhod tohoto plánu je, že někteří uživatelé by se mohli podvědomě vyhýbat nákupu komunikátoru, pokud by bylo v jeho technických specifikacích uvedeno, že běží na starším operačním systému...
5.2.2004, Petr Hájek
Mluvčí palmOne odmítá potvrdit Palm OS 6 upgrade

Mluvčí palmOne odmítá potvrdit Palm OS 6 upgrade

Nedávno jsme psali o uživateli Palm Tungstenu C, který na dotaz, zda bude možno jeho přístroj upgradovat na Palm OS 6, obdržel od firemní technické podpory odpověď, v níž bylo naznačeno, že palmOne právě pracuje na upgradu OS pro některé modely na trhu. Uživatelé vybraných přístrojů by tak získali vítanou možnost používat na "starém" železe nový Palm OS 6.
2.2.2004, Petr Hájek
PalmSource distribuuje Palm OS 6 prvním zájemcům

PalmSource distribuuje Palm OS 6 prvním zájemcům

Pokud plánujete pořídit nějakého toho Palm OS 5 Palmáče, ještě chvíli zadržte a znovu zvažte své rozhodnutí, protože PalmSource vydala oficiální tiskové prohlášení, ve kterém stojí, že firma začíná s distribucí Palm OS 6 koncesionářům. Poslední verze operačního systému určeného pro příští generace handheldů i komunikátorů s dominantním podílem na trhu PDA je tu!
7.1.2004, Petr Hájek
Palm OS 5.3 - Nová verze Palm OS je tu!

Palm OS 5.3 - Nová verze Palm OS je tu!

O tom, že cesta k tentokrát již prý zaručeně přelomovému Palm OS 6 bude dlouhá a trnitá, svědčí i vydání jakési "meziverze", která vylepšuje pětkovou řadu o další nezbytnosti poplatné moderní době a stále se zvyšujícím nárokům zákazníků i návrhářů hardware. Před několika málo dny divize PalmSource totiž vydala novou verzi emulátoru Palm OS 5.3 pro vývojáře. Ptáte se, copak je nového tentokrát? Pokud pomineme pro našince vcelku neatraktivní podporu čínštiny pak hlavně nová, doposud nevídaná rozlišení a "dynamické vstupní plochy" (vlastně opis pro virtuální Graffiti). Nakonec, podívejme se na nějaké ty obrázky...
29.8.2003, Petr Hájek
Palm OS 4 v Číně

Palm OS 4 v Číně

PalmSource oznámil, že jedna z největších firem z oblasti PC v Číně - Legend Group -...
11.12.2002, Petr Hájek
Webový prohlížeč pro PalmOS 5 je tu !

Webový prohlížeč pro PalmOS 5 je tu !

Konečně ! chtělo by se vykřiknout. Palm, resp. jeho softwarová "sestra" PalmSource konečně - nějaké tři měsíce po uvedení nového PalmOS verze 5 - uvádí na trh už velmi, velmi dlouho slibovaný webový prohlížeč pro novou platformu.
18.9.2002, Zdeněk Michálek