www.svethardware.cz
>
>
>

Pat Gelsinger: nedostatek čipů vydrží až do roku 2023

Pat Gelsinger: nedostatek čipů vydrží až do roku 2023
, , aktualita
Šéf společnosti Intel jak obvykle doprovodil nejnovější finanční výsledky i výhledem do budoucnosti, který přitom není povzbudivý. Aktuální nedostatek výrobních kapacit počítačových čipů dle něj totiž vydrží ještě dlouho. 
K oblíbeným
reklama
Nemůžeme se přitom divit tomu, že Patrick Gelsinger není v tomto ohledu optimistický, neboť pokud má být nedostatek čipů vyřešen především díky zprovoznění nových výrobních kapacit, pak skutečně nelze očekávat, že by se tak mělo stát už někdy v polovině příštího roku, o níž se mluvilo doposud asi nejčastěji. Ostatně i Lisa Su nedávno uvedla, že sama neočekává vyrovnání poptávky s nabídkou před koncem příštího roku a že v druhém pololetí dojde k jistému uvolnění. Čili jinými slovy se poptávka s nabídkou vyrovná spíše až v roce 2023, i když prognóza šéfky AMD zní v tomto ohledu přece jen o chlup optimističtěji než to, co nám předkládá Gelsinger. 
 
 
Každý ovšem pochopitelně může o nedostatku a jeho konci hovořit především ze svého pohledu, čili Gelsinger v tomto případě především s ohledem na kapacity svého Intelu. Pozitivní na jeho vizi je přitom alespoň to, že situace by se nyní už měla postupně a pomalu lepšit a ne prohlubovat. Gelsinger konkrétně uvedl, že "aktuálně se nacházíme v nejhorším období, během následujících kvartálů se to bude pomalu zlepšovat, ovšem nabídka se s poptávkou nevyrovná do roku 2023". 
 
Předpokladu Lisy Su se blíží také to, co letos pronesl Jensen Huang, dle nějž má nedostatek grafických karet vydržet až do druhé poloviny příštího roku. V tomto případě si ale také počkáme na to, co svým vstupem na trh se samostatnými grafickými kartami způsobí Intel, ovšem ten se zde bude spoléhat na 6nm kapacity firmy TSMC a ne vlastní továrny, přičemž v případě kapacit výrobců samotných karet bude v podstatě brát ze stejného soudku jako AMD a NVIDIA. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 % Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone
Xiaomi proniká na stále větší množství trhů. Zabydlovat se začíná i na trhu s monitory a nyní uvádí profesionální grafický monitor XMMNT27NU, který je 27" modelem s rozlišením 4K i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii
Většina obnovitelných zdrojů energie vyžaduje kvůli své nestálosti úložiště energie. Vedle lithiových a jiných podobných akumulátorů existují desítky jiných možností. Mezi nimi i ukládání do stlačeného CO2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD
Společnost Tesla přidává do své nabídky i spoustu dalších produktů mimo elektromobilů. V posledních dnech je to elektrická čtyřkolka Cyberquad pro děti, objevila se také píšťalka Cyberwhistle ve tvaru Cybertrucku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů