Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Pavel Boček
119 mld. odpovídá 70 %, tedy 170 mld. přibližně odpovídá 100 %. Samozřejmě něco by zřejmě stálo duševní vlastniství firmy apod., nicméně stejně mi řádově 200 mld. Kč přijde za Sanyo se svým záběrem poměrně málo, když např. ČTC stál 82,6 mld....
Odpovědět0  0
Koupit třeba i 100 % podíl Sanyo Electric Works za 170 miliard Kč je myslím dobrý podnik, Sanyo je jedna z elektrotechnických firem, která vyrábí takřka úplně všechno...vzhledem k velikosti a obratu firmy je to až podivně nízká cena. Kupř. jen v roce 2007 ohlásili další investice za 360 miliard jenů.
Odpovědět0  0
Nikde o ní není zmínka, pravděpodobně bude nutné použít externí.
Odpovědět0  0
Zatím se jedná opravdu jen o řeči a není nic jisté. Nicméně to klidně může dopadnout jako s ABITem, kdy se stále tvrdilo jak se pojede dál a pak ze dne na den konec. Omezí se retail, pak OEM a nakonec se desky úplně zruší. Na trhu je prostě přecpáno, táhnou to velcí výrobci jako Gigabyte, ASUS, MSI či hlavně na OEM trzích ECS.
Odpovědět0  0
A kde jsem co říkal o HPFS prosím pěkně ? Nicméně NTFS opravdu byl vyvíjen společně jako evoluce HPFS­(který byl už v OS­/2­), pak jim to MS ukradl. To, že jsou oba systémy velice blízké dokazují i dnešní programy, které pracují s disky na nízké úrovni, celkem často se objeví jako popis souborového systému HPFS­/NTFS.
Odpovědět0  0
Tak tak...ty jejich „změny“ budou zase jen na překážku. Kupř. panely na lište ­- proč dnes, když mají všichni stále větší monitory, řeší panely na liště náhradou ikon ? Určitě to zlepší přehlednost, hlavně když někdo bude mít otevřeno více oken stejného programu, už to vidím...
Co se týče souborového systému, to je otázka jestli bude, ale není divu, že to tak dlouho trvá. NTFS ukradli IBM ­(jako polovinu věcí, které před Windows byly dávno v jiných systémech­) a nesahli na to, tak se nejprve musí naučit vůbec nějaký souborový systém udělat a pak teprve přinést evoluci NTFS :)
Odpovědět0  0
Díky, tohle dělám pořád :­) To je z toho jak nakonec HD 3830 nikdy nespatřila světlo světa a teď tu novou dávám podvědomě na její místo :P
Odpovědět0  0
Problém není ani tak v nedostupnosti 8GB modulů, ale spíše v tom, že Core i7 podporuje jen 2Gb čipy, takže i kdyby 8GB moduly nakrásně byly, stejně je procesor nerozpozná. Takže až se 8GB moduly objeví, stejně bude možné použít jedině dvouřadové, s 32 čipy...
Odpovědět0  0
Nikde tam nepadla zmínka o úhradě nákladů vzniklých spotřebiteli při oprávněné reklamaci, např. pošta. Jak to s tím je, má zákaszník na úhradu právo ?
...
ad žárovky, třeba do OBI si někteří zoufalci pravidelně chodili měnit žárovky, že nevydržely dva roky :­)­))
Odpovědět0  0
Tak jeden proklouzl :­) Díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Možno použít slovo čip...ono je jádro a jádro, jádro jakožto celý čip, ale i jednotlivá výpočetní jádra.
Odpovědět0  0
Ach ano, nešťastná chyba...díky za upozornění, opraveno.
Odpovědět0  0
Hledal bych přímo obecně VRM, více např. na Wikipedii http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Voltage_regulator_module.
Samozřejmě zvláště nyní s Core i7 se to opět dostává na světlo, neboť někteří výrobci se předhání v počtu fází.
Odpovědět0  0
No, vzhledem k tomu, že svým výkonem jsou zaměřené blízko ke kritickému nasazení, tak životnost tomu tak moc neodpovídá, 3,7 GB­/den je dost málo. Nicméně vzhledem ke kapacitě stejně budou nasazovány do RAID polí, takže to snad tak vadit nebude.
Odpovědět0  0
Tak vzhledem k výpočetní síle Eee PC ­(spolu s použitým OS­) a běžně nasazeným úložným zařízním je to myslím rychlost odpovídající ­(integrované disky­/SSD mají asi stejné rychlosti­), převážně tu jde o rozšíření kapacity...a ukazuej se, že mnohdy je stejně důležitější odezva než rychlost sekvenčního čtení a zápisu, takže bych nezoufal :)
Odpovědět0  0
Tak oproti původnímu pogumování se myslím sníží nutnost čištění, guma se přece jen časem zapráší atp.
Odpovědět0  0
Nicméně co jsem vypátral je hlavní výhoda nasazení vícefázové tlumivky ­(snad je označení správné­) v tom, že nejsou použity klasické velké tlumivky ­(cívky­) a SMD keramické kondenzátory namísto nahradí velké elektrolytické, takže se nakonec ušetří dost místa.
Odpovědět0  0
VRM není bohužel zcela můj obor, doporučil bych obrátit se na Jana Černého.
Odpovědět0  0
Marže jsou obvykle dělané pro celou výrobní oblast, protože řada produktů se prolíná a není úplně jisté, kam je zařadit, do toho samozřejmě vstupuje ještě řada dalších faktorů. Předpokládám tedy, že ani oba výrobci takové údaje nemají, jedině se podívat na marže za celou výrobu. Výsledky AMD budou dostupné v brzké době.
Odpovědět0  0
Co takhle zase otestovat nějaké grafické karty ? Srovnání karet je už lepší než toto. K tomu dosud na SHW není zpráva třeba popisující architekturu RV770. SHW snad píše o HW, má to v názvu, tak proč tu v poslední době vidím jen samé testy her ? Další komentář si odpustím, pravděpodobně by byl stejně smazán...
Odpovědět0  0
Můžete se vyjadřovat srozumitelněji ? Nějak nemůžu nalézt žádný smysl ve Vašem textu.
Odpovědět0  0
Splnila se očekávání ohledně grafických jader...myslím, že to bude výhoda oproti NVIDII, AMD tak nebude závislé na TSMC. Osobně myslím, že první grafická jádra z továren vyjdou jako procesory Fusion.
Odpovědět0  0
Hm, odpovědi tedy opravdu něco. A co se downloadu týče, jediná změna, kterou jsem zaznamenal, je ta, že odkazy z popisu komponent nyní fungují snad zadáváním dotazu vyhledávači a tak dostávám dotazy na OS a často stejně dostanu chybovou hlášku o tom, že to a to nebylo nalezeno. Když se k tomu pak pracně ručně doklikám, samozřejmě tam všechno je...
Odpovědět0  0
Také tedy jsem s Operou spokojen, nedokáži si představit, co kdo ještě chce :D Co má Firefox navíc ? V základu má jen deficity a hledat se mi nic nechce, proto mj. volím Operu...jinak mezi oběma prohlížeči moc rozdíl není.

Jediné, co bych snad u Opery uvítal, je plnohodnotný FTP klient, který umí uploadovat...
Odpovědět0  0
Naprosto souhlasím, test poměrně k ničemu. Renomované servery jako Anandtech mají opět pravdu, neboť testují v rozlišení 1920×1200­-2560×1600 s velkými detaily a vyhlazováním. Zde rozdíl skutečně je a nezdá se mi, že by karty zrovna nestíhaly. Však se podívejte sami, http:­/­/www.anandtech.com­/video­/showdoc.aspx?i=3415&p=3 a dále nebo shrnutí v odkazu výše.
Odpovědět0  0
Zastím není nikde, ale sledoval bych evropský vyhledávač Geizhals.at.
Odpovědět0  0
620W Liberty­/625 W Pro82+ plně dostačuje. Údaje uváděné v doporučení jsou pro zdroje typu EC.
Odpovědět0  0
To ale není ovládání hlasem, ale jazykem. Fyzicky.
Odpovědět0  0
Blahopřejí vítězům, užijte si je ve zdraví :thumb
Odpovědět0  0
Inu, ano. Sleva se koná ze strany výrobce počítače, Best Buy jako prodejce pak uživatelům nabízí službu navíc. Mne se sice zdá také 30 dolarů hodně za to, že udělí to, co zvládnu sám, avšak myslím, že pro běžného američana 30 dolarů zase tak moc není. Hlavně pokud se jedná o člověka, který tomu moc nerozumí...a zájem prý stoupá, takže tak.
...
Nicméně každý má možnost si PC vlastnoručně sestavit z komponent nebo nechat sestavit z komponent v běžném e­-shopu, tak tedy nechápu Vaše rozčilování...
Odpovědět0  0
Navíc podle licence máte nárok na odmítnutí podmínek OS, pokud jej nehodláte využívat, a získat tak zpět peníze či jiné zboží. Viz úspěšný případ Kamila Párala ­(http:­/­/www.abclinuxu.cz­/blog­/kamil_paral­/2008­/8­/vraceni­-licence­-windows­-u­-lenovo­-cr­), který toho nakonec nevyužil a případ zveřejnil.
...
pkovak: ano, díky tomu SW jsou sestavy o něco levnější, ale v řádech jednotek dolarů.
Odpovědět0  0
Nebyl náhodou HyperThreading oficiálně zavrhnut ? Dneska letí Simultaneous MultiThreading, ač je to to samé...no ale oficiální pojmenování je myslím toto.
...
Nicméně k dokonalosti tomuto řešení schází ještě ta HW akcelerace videa a co si budeme povídat, jak má Atom nízkou spotřebu, tak má nízky výkon, dobrý tak pro ten web...i onen Celeron 220 je úplně jinde. Dobrou šanci uchytit se naproti tomu má řešení od AMD, viz test ­(http:­/­/www.tomshardware.com­/reviews­/Atom­-Athlon­-Efficient,1997.html­), které nabízí všechno, dokonce i upgradovatelnost procesoru, spolu s poněkud vyšším výkonem při stejné spotřebě. To se sadou 780G, máme tu i úspornější 740G :­) Stále pořád rozšiřitelnější než Atom. Sám se na to těším, to bude supr do HTPC :)
Odpovědět0  0
Samozřejmě...díky, opraveno.
Odpovědět0  0
Zase si uvědomte, že pásky jsou mnohem levnější než disky. A pro některé firmy prostě ani SAN nepřipadá v úvahu. Když například nějaká ropná firma dělá průzkumy, tak s sebou nemůže vláčet diskové pole, ale páskovou mechaniku s pár desítkami či stovkami pásek není problém.
Odpovědět0  0
Doporučil bych si tam pro příště dát logo ­(nejlépe částečně průhledné, ať nezastíní něco důležitého­), to bych se hned stavil na původní web, ale takhle mi promiňte, ale nemám jak zjistit odkud pochází.
Odpovědět0  0
Uh :notsure...díky za upozornění :)
Odpovědět0  0
Ještě by byl zajímavý ten robot...nebo už spíš kreslící linka ? http:­/­/blogs.nvidia.com­/.shared­/image.html?­/photos­/uncategorized­/2008­/08­/27­/ajclosing04.jpg Trochu nepoměr vzhledem k robůtku od Intelu.
Odpovědět0  0
Zřejmě mluvíte o SIGGRAPH 2008, ale v aktualitě je řeč o jedné německé firmě, která s pomocí hybridího raytracingu udělala model pro Lamborghini. Veyron myslím dělala NVIDIA sama...nebo není řečeno, kdo případně pomáhal :)
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, opraveno...ani nevím, na co jsem to u toho myslel, celé vyjádření je zvláštní, bůhví z čeho to zase špatnou úpravou vzniklo :)
Odpovědět0  0
Podívejte se do zdroje, EVGA to tam má uvedeno. Hlavně by to mělo být 8fázový VRM a více SATA konektorů, plus ty featury pro ladění...
Odpovědět0  0
Nemyslím, že vyčkávání ze strany AMD je nutně špatné. Přece jen nová verze Havok hotova není, tak co by měli dělat ? Navíc již bylo oznámeno, že prvně nasadí fyziku na procesoru, můžeme se tedy dočkat lepší optimalizace a to hlavně na vícejádrové procesory. Jak je vidět z roadmap Intelu i AMD, dvoujádra jsou blízko k tomu být minulostí a když se člověk podívá na PhysX bez akcelerace s GPU, tak s optimalizací a čtyřmi a více jádry to určitě nebude tak špatné.
Nakonec moc toho ani PhysX zatím nepředvedlo, osobně bych to nebral jako takovou spásu, jak je tu prezentováno ­- již v technology demech není framerate zrovna vysoký a to tam je „jen“ tekoucí voda při mizerné grafice. Společně s tím, že PhysX momentálně dost závisí na procesoru není jisté, jak nakonec hry s PhysX na současném HW poběží.
Důležité hlavně bude, jak se k Havoku nebo PhysX postaví Microsoft. Pokud opravdu implementuje do DX 11 Havok ­- jakože to vypadá, že ano ­- tak nebude NVIDIA mít moc šanci PhysX prosadit, proti takovým třem gigantům...jak je psáno, i na nynějším Havoku neběží zrovna málo her a pokud by to mělo být součástí DX 11, společně s tím, že Intel to bude protlačovat kvůli Larabee, tak nevím...nakonec bych se osobně nedivil, kdyby v UT 4 bylo obojí :notsure
Odpovědět0  0
Není to na mne, co mi podal zdroj předkládám dál. Napadlo mne sice zkusit to napsat v TB a GB, nicméně nelze přesně říci, jestli je myšlena kapacita v GB či GiB, takže chyba v kapacitě úložného prostoru by se pohybovala již kolem 230 GiB. Stejně tak u rychlosti komunikace, co si mám představit pod filmovým obsahem dvou DVD ? To může být 1,5 GB stejně jako 4 GB.
Odpovědět0  0
Máte opravdu velké vnímání, kyž jste si až asi po roce všimli, že z valné většiny jsou grafické karty Radeon HD na SHW označovány jako AMD Radeon HD. Možná tu někdo zaspal důležitou událost, čtěte např. na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Nadále tak označování zůstane.
Odpovědět0  0
MOHA bych neargumentoval. Tu hru jsem recenzoval ­(mimo jiné jsem si kvůli tomu tehdá musel půjčit VGA, protože hra striktně vyžadovala SM 3.0 a má tehdejší X800 GTO měla jen něco jako 2.5­) a s 4800+ Toledo a GF 6600 jsem to hrál při 1024 x 768 s celkem vytaženými detaily. Tahle hra nevytěžuje nic, natož procesor ;­)
Prroblém je, že jestli mají přijít hry s PhysX, které budou vytěžovat procesor, tak si je moc nezahrajete. Nemluvě o tom, že samotné budou i po stránce grafiky náročnější a VGA spočítá kvůli práci s fyzikou méně. Nechci urazit, ale dle mého 8800 GT a X2 5000+ je tak akorát na to MOHA ve slušném rozlišení, nové hry s PhysX a později i bez si na tom nezahrajete. A nejde tu jen o fyziku, ale příliv všech dat z CPU. Je jasně prokázáno mnoha testy, že čím větší výkon procesoru, tím vyšší minimální i průměrné FPS.
Odpovědět0  0
Phenom X4 9750 má TDP 95 W. Navíc není to jen o TDP, spíše bych tu čekal úsporu ve 2D díky kombinaci s určitými na to určenými čipovými sadami ­(tuším 780V­) apod. Navíc TDP je jak jistě víte maximální spotřeba, kterou procesor může mít, většina modelů jí ale nedosahuje, je to kvůli těm horším, aby se nemusely vyhodit :­) Reálně tedy spotřeba může být nižší, ovšem stále budou ve škatulce s určitým TDP. Bližší informace bohužel nemám, AMD má na stránkách jen obecné fráze.
Odpovědět0  0
Ano, potrvá než přijdou DX11 hry a navíc dle AMD je pro DX11 třeba vše z DX10.1. V tomto má tedy výhodu a tak je možné, že AMD bude mít i DX11 dříve či zvládnuté lépe. Nicméně času na to je ještě dost...
Odpovědět0  0
Nejlepší je stáhnout Everest a podívat se sám :)
Odpovědět0  0
Nech si prosím své výlevy. Výrobce to uvedeno nemá a já nebudu zbytečně ztrácet množství času hledání jediné a to ještě ne zcela podstatné informace.
Odpovědět0  0
Opraveno, díky za upozornění...
Odpovědět0  0
No, znamená to i že budou levnější :)
Odpovědět0  0
Jo, měli to špatně opsané...opraveno.
Bylo zmíněno.
Odpovědět0  0
Pravdou je, že MXM 8600M GT stojí přes dvě stě dolarů, toto ale bude spíše situace integrované karty, tj. výměna desky. Možná je to i s prací :­)
Formulace v textu nebyla zcela jasná, opraveno.
Odpovědět0  0
No co ty konspirační teorie o přetaktování ?
Četl jsem...jenže on bohužel mozek má občas po pátém čtení tendece vnímat co tam má být a ne co tam je. Nějaká chybka tak často k mé nelibosti unikne...
Odpovědět0  0
Heh, nějak zase blbne databáze a k tomu ještě to připojení tady :runaway
Odpovědět0  0
Opraveno. A stačilo by upozornit normálně...
Odpovědět0  0
Opraveno. A stačilo by upozornit normálně...
Odpovědět0  0
Blahopřeji vítězům, užijte si ceny ve zdraví :)
Odpovědět0  0
Řešením by bylo namísto takového úzce specializovaného a takřka nerozšiřitelného systému nasadit klasickou distribuci, byť například značně ořezanou. Pokud by se daly jednoduše dodávat další balíčky ­(prostě nějaké takové K­/Ubuntu, ale úspornější­), spousta lidí si s tím vystačí a nějaký další systém nebude potřebovat, na běžnou práci ­(web, psaní­) je spousta Open Source alternativ. Ušetří i na disku apod.
Odpovědět0  0
Opraveno, díky za upozornění...opravdu bude asi třeba po Fudzille kontrolovat každé slovo.
Odpovědět0  0
Elitegroup Computer Systems vyrábí základní desky již od roku 1984, což je déle jak ASUS, Gigabyte i MSI, takže mluvit tu o noname či nováčkovi není zrovna na místě. Grafické karty dělá takřka stejně dlouho, jako tito výrobci. To, že jsou převážně OEM, neznamená, že ECS neexistuje. Není to tak dávno, kdy tato společnost byla na prvních příčkách zastoupení na trhu ­(možná byla dokonce i první­).
Odpovědět0  0
Opraveno, díky. Jednou jsem to bez myšlenkové kontroly jen přeložil, je to samé PR...
Odpovědět0  0
Někomu se to může hodit...a 2D pohled samozřejmě zůstává, resp. myslím je nastaven defaultně, to 3D je jen rozšíření :)
Odpovědět0  0
Použít lze bezpečené slitny jako Galistan http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Galinstan.
Odpovědět0  0
Myslím, že se u toho nějak vychází z průměrných hodnot poruchovosti mnoha a mnoha disků, ale metod pro zjištění je spousta. Každopádně tu jde hlavně o pravděpodobnost poruchy, tj. počet hodin za rok­/MTBF. Zde 0,00626 % za rok. Zdá se nulová, no vzhledem k počtu prodaných kusů jsou pak tisíce neštastníků, kterým to zrovna nevyšlo :)
Odpovědět0  0
O MS je napsaná zajíavá aktualita, bohužel databáze je zase asi nějak rozmrzelá a nic nezobrazuje :D Doporučuji počkat a pak si počíst o taktice MS...
Odpovědět0  0
Opraveno, díky za upozornění. Budu si muset pořídit lampu :­)­))
Odpovědět0  0
Opraveno, díky za upozornění :)
Odpovědět0  0
No samozřejmě to neznamneá, že půjde do mínusu, ale rozhodně budou zisky o dost nižší, než sami čekali. Nejde přeci jen tak jít s cenou dolů, nebudou prodělávat. A vzhledem k velikosti GT200 je jasné, že dolů už moc nepůjdou, jinak by na tom prodělávali, náklady na výrobo tohoto jsou prostě moc vysoké. To by už také dávno šli, vždyť za tu současnou cenu se to nekupuje. A NVIDIA není Sony, aby dotovala rok produkt, který prodělává ­(viz PS3­).
Ad 2900 XT, to je přece dávo za námi a je vidět, že AMD se narozdíl od NVIDIE poučilo a vsází na malé a levné čipy, které eventuelně spojí dohromady. Zároveň je poslední generace i překvapivě rychlá, na to, jak je malá :­) A tak lze prodávat skvělý výkon za slušný peníz.
Odpovědět0  0
To se ptejte Intelu. Uvedený text je pouze opis jejich prohlášení.
Odpovědět0  0
Nějak jsem nepochopil dotaz. Proč by ta karta stála pod 3000 Kč ? Vracení peněz se odvíjí od ceny hned po vydání katet, ta byla mnohem vyšší, než je současná.
Odpovědět0  0
Konkrétně u CPU a GPU je to jasné, ale česky se prostě uvádí procesor. A nevím jak Vám, ale mě přijde southbridge=jižní můstek stejně jasné jako socket=patice :­) Používá se to myslím již dost běžně. Nepřekládají se zkratky, jako HDD či FDD a další, již zmíněné, ale southbridge není zkratka, proto myslím není problém uvádět překlad, který mně osobně nezní zvláštně, ale přitom na originální anglický název sedí výstižně.
Odpovědět0  0
Původně ovšem německý, nemýlím­-li se. Několik měsíců nazpátek ještě byl na adrese Geizhals.de, nevím, zda jej pak někdo koupil a přesunul či změnili doménu sami, např. že byla levnější :)
Odpovědět0  0
Ano, je to v pořádku. Osobně nějak nechápu, proč tam vůbec AMD má položku pro výběr karty, když balík ovladačů je jen jeden, stejný pro všechny karty, liší se jen podle OS.
Odpovědět0  0
Možná jste si nevšiml, ale již léta se na SHW používají výrazy „severní můstek“ a „jižní můstek“. Navíc minimálně já osobně mám instrukci používat české názvy tam, kde to je možné ­(a vhodné­). Naopak mi přijde nevhodné v českém textu mít přehršel názvů jako RAM, CPU, VGA, GPU, southbridge, northbridge a další. I kupř. socket mezi to patří, pokud není nutné psát celý název ­(např. Socket 939­), je lepší zvolit český ekvivalent patice.
Odpovědět0  0
Maximus II Extreme našel Geizhals od 187 Eur ­(http:­/­/geizhals.at­/a341678.html­), Rampage Extreme tam zatím není.
Odpovědět0  0
Zdá se mi to, nebo Rambus žije z velké části ze žalob ? Připadá mi, že mají jednu žalobu měsíčně :­) Zbývající část zisku asi mají z těch vynucených poplatků :)
Odpovědět0  0
Protože na to Vám přece stačí paměťové karty CF. Jak pro Live distribuce, tak případně s redukcí i pro instalovanou verzi.
Odpovědět0  0
Tomu se říká marketing :­)­))
Odpovědět0  0
Jednou to tu někdo počítal, tuším, že 300G je asi pád z metru při zastavení za 0,1 s ­(to by mohlo být něco jako lino­). Ono je to dost problematické, záleží to od materiálu, na který to spadne, od úhlu, pod jakým to spadne atp. Proto se uvádí G, přepočítat to nějak univerzálně je takřka nemožné.
Odpovědět0  0
Oficiálně to spuštěno ještě nebylo, takže bych počkal, jak se to vyvine...jakmile jim dojdou dostatečné skladové zásoby, tak to bude určitě vypadat jinak...
Odpovědět0  0
Navíc na LGA1160 nepůjde taktovat, minimálně ne nijak jednoduše. Na druhou stranu je možné, že procesory pro AM3 nakonec nebudou kompatibilní s AM2­(+­) a naopak, ale to by si AMD nabilo ­(ačkoli ne tak jako plánuje Intel :­)­), už díky tomu, že kompatibilitu slíbili.
Odpovědět0  0
Ano, myslel jsem právě na E8200 a takhle to dopadlo :)
Odpovědět0  0
Tak vzhledem k tomu násobiči E5200 při pouze 800 MHz FSB o tom žádná :­-­)­))
Odpovědět0  0
Gratuluji výhercům a ať slouží :)
Odpovědět0  0
Na tom se shodujeme, vždyť je to i v aktualitě. Nicméně na koho je zaměřen amrketing, že ? Na lidi, kteří o tom nemají ponětí. AIB partneři NVIDIE si teď začnou na krabice lepit nálepky s 3D Markem, kde bude NVIDIA tak a tak rychlejší a co s tím, že je to podvod...
Odpovědět0  0
To je klidně možné. Ale víte co ? V aktualitě se nemluví o nejnovějších ForceWare. V aktualitě se mluví o nových ForceWare pro GT200 a podvody s PhysX.
Jednoduše ­- aktuální verze vůbec není středem pozornosti, tím je ta první...
Odpovědět0  0
Zamyslete se trochu nad aktualitami, dodejte si do rovnic proměnné jako např. svobodu volby v psaní aktualit a vyjde vám, že kdybych měl být FanATik, tak bych nenapsal o NVIDII ani řádku ­(a ostatní reaktoři kvůli své vytíženosti podobně­) a tedy by na SHW o NVIDII nebylo takřka slovo. Logicky bych se navíc ani nepřehraboval v hnoji uvnitř AMD ­(jako např. pár dní zpátky­).
Když jsem u toho, bylo by dobré si konečně uvědomit, že ATi neexistuje, je jen AMD. Mimochodem, vždycky jsem ­- když někomu ­- spíše fandil AMD A NVIDII. Zajímavé, že ?
Na další Vaše podobné výlevy již odmítám reagovat.
Odpovědět0  0
Nahrazují se však ale hlavně PhysX knihovny, které si 3D Mark instaluje, aby to vůbec bylo možné. Samotné ­"přepnutí­" na GPU je až konečná věc.
Odpovědět0  0
Když jsem se díval naposled, tak byly ovladače stále ve verzi 177.19, museli to přidat někdy večer...

Co se týká názvu, oběma je nám asi jasné, že někdo v NVIDII zřejmě nebyl zcela při smyslech...GeForce jsou karty, ovladače byly ForceWare a minimálně nějakou dobu mezi lidmi, kteří chtějí mít ve věcech pořádek, ForceWare stále budou.

Představte si v nadpisu ­"NVIDIA vydává nové GeForce 177.19­" ­(škoda, že tu není smajlík :stupid z fóra :­)­).
Odpovědět0  0
Zase mi vypadlo ­"h­", díky, opraveno.

Nicméně...kW­/h je výkon...jen těžko mluvit o výkonu u PC, které má účinnost 0 %...dalo by se to pochopit, ale uznávám, že je to prasečina :D
Odpovědět0  0
Ach, ano, díky za upozornění :)
Odpovědět0  0
Pod OS Vista jde od Catalyst myslím verze 8.3 kombinovat jakékoli dvě karty AMD řady HD 2xx0 a 3xx0, přičemž každá funguje se svou pamětí a na své frekvenci ­(lze tedy obě zvlášť taktovat­). Mám za to, že nyní to bude to samé. Ovladače by se měly postarat o nějaké efektivní rozdělení práce pro obě karty...
Odpovědět0  0
Hezká řeč :)
Odpovědět0  0
Erh...opraveno...příště už do mítnosti nikoho nepouštím, v takovém prostředí je práce hrůza, příště bych ještě začal u novinky o Intelu psát AMD a naopak :­-­)­))
Odpovědět0  0
Bohužel ne. Vím jen, že ECS má velký podíl na trhu a nějak jsem vydedukoval, že hodně toho musí jít na OEM. Stejné je to ale u všech výrobců ­- Gigabyte, ASUS...dělají speciálně pro jiné výrobce OEM verze, dvě takové Gigabyte se mi dostaly do rukou...takřka nic jsem o nich nezjistil, Gigabyte od toho dává ruce pryč. Pokusím se o tom něco zjistit...
Odpovědět0  0
Mno, pokud jde o náhradu za Q9450...měl by fungovat, protože je vlastně stejný, ale na druhou stranu jej 100% nemusí rozpoznat BIOS, přece jen se tak moc nepočítá, že se jím deska osadí. Doporučil bych napsat na podporu Gigabyte pro bližší informace.

Co se týká dostupnosti, tak jsou to naprosto nové produkty...pokud už jsou ve výrobě, tak do pár týdnů.
Odpovědět0  0
Já myslím, že se museli zlepšit, pokud vím, tak ECS je jeden z vůbec největších výrobců desek, ne­-li vůbec největší. Většina ale asi končí jako OEM dodávky, v obchodech to moc není...
Odpovědět0  0
Ono je to asi hlavně výrobce od výrobce. Některé low­-endové desky AMD jsem viděl s podporou 16 GB, nyní zrovna zpravovávám desky GA­-EP45­- od Gigabyte a tam mají všechny uvedeny 8 GB...
Odpovědět0  0