Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Pavel Bureš
Teď je jen otázkou, zda se objeví baterka s dostatečnou výdrží. U Motoroly je to častý problém.
Odpovědět0  0
No, třeba taková Motorola Dext má jen tři tlačítka... A tady nejde jen o tlačítko pro vyvolání menu atp., ale o přijímání hovoru, spouštění aplikace, kurzorové klávesy atp.

Bureš
Odpovědět0  0
Dovolím si tvrdit, že s tlačítky nemáte pravdu. V současné době je trend takový, že se počet ovládacích tlačítek snižuje a k ovládání slouží zejména dotekový displej. Rydeen tedy v tomto ohledu vybočuje.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

zatím to vypadá, že OS bude nižší verze než 2.0 ­(nejspíš 1.6­). Ale třeba nás výrobce překvapí.
Odpovědět0  0
Jaký je tam displej? TN? MVA? IPS?
Odpovědět0  0
Dobrý den všem.
Dovolím si to shrnout:
Tento Průvodce stejně jako ostatní čtyři byl napsán jako reakce na desítky mailů od uživatelů­-začátečníků, kteří byli s daným systémem hluboce nespokojeni. Udivovalo je, že ten daný systém neumí tak základní funkce, které u konkurence najdeme již dlouhá léta. Proto byl napsán i tento článek. Jak již někdo poznamenal, vznikal řadu měsíců, z toho důvodu není celý zaměřen na v tuto chvíli nejnovější verzi OS. Ale ono to v podstatě ani jinak nejde, Apple inovuje celkem často a než by člověk dopsal průvodce pro vybranou verzi OS, byla by tu zase o něco novější verze.

Dovolím si tvrdit, že nikdo ze čtenářů, kteří zde vyjádřili svou nespokojenost, nepatří mezi úplné začátečníky a alespoň nějaké zkušenosti s iPhony má, tj. je si vědom mnoha specifických oblastí těchto smartphonů. Primárním cílem všech průvodců je právě upozornění na nestandardní chování, hlavní nedostatky a výhody daného OS. A to bylo podle mého splněno i tentokrát.
Odpovědět0  0
Jen doplním, že pro Android narozdíl pro iPhone existuje plno domovských ploch, takže si můžete vybrat to, co vám nejvíc vyhovuje. Existují třeba i takové plochy, které slouží primárně k zobrazení informací ­(kontakty, kalendář, úkoly, akcie...­) a ne ke spouštění aplikací.
Odpovědět0  0
A říká článek opak? Neříká.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

dle specifikace ano, jen nemám PS3, abych to mohl vyzkoušet.
Odpovědět0  0
Stejně mizerné výdrže dosáhnete i při připojení k serverům Google, takže to není tak, že by to byl jen problém MS.
Odpovědět0  0
Pokud se nepletu, nejde o ojedinělost LG, ale o vlastnost dané verze OS. Ale souhlasím, je to nepříjemné.
Odpovědět0  0
USB sync s Outlookem je pokud vim jen pro některá HTC, nebo se pletu? Rád bych se v tomto případě pletl :)
Odpovědět0  0
OK, nepřesně jsem se vyjádřil. Jako nedostatek nevidím nastavitelnost jako takovou, ale malé množství existujících widgetů. Třeba taková TodayAgenda stále nemá na Androidu náhradu. A co se synchronizace týče, USB synchronizace s Outlookem není ­(alespoň v 1.5­) nebyla součástí OS, ale existovala pouze pro některá HTC v podobě doinstalovatelné aplikace. Ale souhlasím s tím, že nyní bude Androik díky krokům Microsoftu jen a jen profitovat, protože ze současných systémů ­(pokud samozřejmě nepočítáme Windows Mobile 6.x­) je nejuniverzálnější.
Odpovědět0  0
Jak pro koho. Android stále v mnoha oblastech pokulhává ­(PIM, přizpůsobitelnost homescreenu, synchronizace...­) ale pro současné uživatele WM jde patrně o nejlepší altrnativu. A podle mě budu profitovat taky RIM se svými Blackberry.
Odpovědět0  0
Jenže zařízení jako HTC Universal se dneska již nedělají, tak buďme rádi, že Toshiba dělá něco, co se Universalu aspoň přibližuje. Skutečný nástupce HTC Universala pravděpodobně vůbec nikdy nebude.
Odpovědět0  0
Jenže uživatelů jako vy a třeba já je pouze pár procent. Masy chtějí barvičky, ovládání prstem, Facebook a hlavně naprostou jednoduchost.
Odpovědět0  0
Microsoft se rozhodl jít cestou operačního systému pro masy. Jednoduchého, plného grafiky a v mnoha ohledech osekaného a omezeného. Pokud pominu napojení na některé další služby Microsoftu, tak zatím ­(po shlédnutí několika videí reálného použití WP­) nevidím důvod, proč nesáhnout třeba po Androidu. To, že WP má v základu úkolovník, už mě nepřesvědčí k tomu, abych u WP zůstal.
Odpovědět0  0
Ten systém je nový, zkušenosti s ní má jen málokdo, takže těžko soudit, ale podle mého si Microsoft vzal z Applu resp. iphonu zejména to špatné ­- chybí multitasking, nemožnost instalovat aplikace jinak než z marketu atp. Sice podle neoficiálních informací má stále existovat WM 6.5.x souběžně s WP7, ale je otázkou, jak dlouho. Je docela škoda, že Microsoft se snaží dělat systém pouze pro ­"telefony­" s limitovanou funkcionalitou a už patrně nebude ­(dlouho­) pokračovat v OS pro komunikátory a smartphony ­(WM Standard přístroje­). Takhle mizí poslední alternativa pro všechny, kterým se nelíbí styl iPhonu a rádi by nějakou alternativu, která v sobě zachovává aspoň torzo systému PDA bez limitujících omezení. Ale kdo ví, třeba bude Windows Phone 7 skvělý systém...
Odpovědět0  0
Nejsem si zcela jist, zda je dobrý nápad cpát systém pro ovládání prsty do přístroje s takhle malým displejem...
Odpovědět0  0
Nějak nechápu, na co narážíte? Tohle je aktualita, nikoli recenze. Pokud půjde o recenzi akumulátoru, bude to v článku vyznačeno.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

toto není recenze, akumulátor nemáme fyzicky k dispozici, takže nejsem bohužel schopen pro Vás přesnou výdrž zjistit. Vzhledem k tomu, že aku prodává přímo HTC, dovolím si soudit, že výdrž bude přibližně přímo úměrná kapacitě, takže stačí porovnat s výdrží s běžnou baterií.
Odpovědět0  0
Podle mě je tohle jedno z nejlepších WM zařízení posledních let. Má tlačítka, dokonce 3,5 mm jack a možná i indikační diodu, který přístroj tohle splňuje? Pravda, displej je malý a vzhledem k optimalizaci WM 6.5 na ovládání prsty zbyde pro informace jen pár desítek pixelů na výšku, ale co můžeme dělat?
Odpovědět0  0
Dobrý den, GPS jako takový se nijak nespouští, je třeba nainstalovat nejprve navigační program či nějakou aplikaci, která dokáže aspoň zobrazit polohu. Samotný přijímač je bez patřičného softwaru k ničemu.
Odpovědět0  0
Opraveno.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

počítadlo dat ve WM Standard není. Historie hovorů tam je, u každého je zobrazena délka a pokud mě paměť neklame, lze zobrazit také celkovou délku, ale to bohužel nemohu nyní nijak ověřit.
Odpovědět0  0
Viděl jsem ji za necelých 5 tisíc. Na ebay je za 3 tisíce.
Odpovědět0  0
Výdrž modelu C6625 je lehce nadprůměrná, proto je mezi klady. V diskusním příspěvku jsem kritizoval starší model i200, který na jedno nabití vydrží cca třetinu či 40 procent toho, co C6625. Ono se to možná nezdá, ale pokud člověk používá dnes prodávané smartphony usilovně a přístroj vydrží celý den, může být rád. Takže záleží na úhlu pohledu ­- existuje mnoho přístrojů, které vydrží třeba dva dny, takže Samsung C6625 by mohl vypadat jako propadák, je však také velké množství zařízení, které nezvládnou ani zmíněný jeden den provozu a to mají papírově větší baterii.
Odpovědět0  0
RAM, ROM, procesor. Zejména RAM a použitý procesor ovlivňují svižnost přístroje.
Odpovědět0  0
Samsung v minulosti představil smartphone i200 s kapacitou akumulátoru pouhých 750 mAh. Měl jsem ho na recenzi a byl to naprostý výsměch, zlatý C6625. I200 bylo třeba při mé běžné zázeži nabíjet 3x denně. Měl jsem dva akumulátory, vždy kolem oběda jsem je prohodil, ale stejně jsem se večer dostal domů se smartphonem bez šťávy. Někdy zkrátka člověk nechápe, co všechno jsou výrobci schopni pustit na trh.
Odpovědět0  0
Díky všem za upozornění. Jakmile se dostanu k PC, datum konání OH opravím.
Odpovědět0  0
Můžete použít sluchátko, stejně jako u 5­" modelů od HTC.
Odpovědět0  0
A kdo říká, že ho musíte používat? Jde zkrátka jen o to, že kromě linuxové distribuce mohou uživatelé pracovat i s Windows. Což se hodí, pokud pro Linux daná aplikace neexistuje. Nic víc, nic míň.
Odpovědět0  0
Výdrž odpovídá cca 2000 mAh akumulátoru u jiných modelů, takže není problém Diamond2 používat celé odpoledne jako Bluetooth GPRS modem. Běžné WM zařízení s cca 1300 mAh aku mi vydrží tak den, Diamond2 zvládl často i dva dny na jedno nabití.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

oficiální Windows Mobile 6.5 na webu HTC ještě není, tak jsem ani nemohl přístroj s touto verzí recenzovat. Pokud tomu nebrání žádný závažný důvod, tak vždy recenzuji přístroj s takovým softwarovým vybavením, které odpovídá prodejní verzi. Mohl jsem samozřejmě nahrát neoficiální WM 6.5 a určitě by byl v mnoha ohledech zajímavý, ale v takové podobě se Diamond2 neprodává.
Odpovědět0  0
Ballmer mluvil o WM pro dotekové přístroje, tak jsem to aspoň pochopil, neboť přístroje s dotekovým displejem jsou mnoha výrobci používány jako konkurence pro iPhone a Android zařízení.

Já se jen snažím vysvětlit, že Windows Mobile Professional byl a je skvělý systém pro kapesní počítače, je vysoce přizpůsobitelný a bez hloupých omezení typu zakazování VoIP aplikací u iPhonu a podobně. Jenže požadavky na operační systém pro kapesní počítač a pro ­"mobil s dotekovým displejem, který bude zvládat část funkcí PDA a bude vhodný i pro obyčejné, technikou nepoznamenané uživatele­" jsou zkrátka jiné. Podle mě udělal Microsoft z dlouhodobého hlediska chybu v tom, že se spolu s výrobci snaží systém prezentovat jako vhodný do dotekových ­"mobilů­", s jejichž ovládáním si poradí i desetileté dítě­". Takový WMP zkrátka není, nebyl a v dohledné době asi ani nebude, přestože verze 6.5 je v tom opět o kousek dál. To ale neznamená, že by to byl špatný systém.

Uživatelé, kterým WMP vyhovuje tak, jak je, jsou naštváni snahou změnit styl ovládání na výhradně dotekové i odstraněním hardwarových tlačítek, příznivcům doteku zase vadí, že na většině zařízení kvůli poměru rozlišení a úhlopříčky jsou prstem ovladatelná pouze jednotlivá rozhraní jako např. TouchFLO.

Osobně si nemyslím, že bych WM nějak zoufale obhajoval, jen se snažím co nejpodrobněji popsat situaci. Před několika lety tu byly velké diskuse, zda Palm OS či WM. Majitelé Palm OS křičeli, že jejich systém je dokonalý a WM jsou špatné, jakmile se však člověk odvážil zmínit, že v Palm OS si jen velmi pracně přečteme mail s diakritikou, byl téměř ukamenován.

Tím chci říct, že každému vyhovuje něco jiného. Kolega Kosour třeba nedá dopustit na Palm OS, já bych nic s tímto systémem už používat nemohl mám WM a jako zálohu T­-Mobile G1 s Androidem. To, že jeden ze systémů některou funkci nemá v základu či není na předních příčkách co do prodeje, ještě neznamená, že je špatný, zaostalý atp.

Opět si myslím, že pracujete jen se svým úhlem pohledu, viz třeba ­"Zaprve myslim, ze nejsem sam kdo se v tech jejich znacenich neorientuje a at srovnate libovolnou edici s konkurenci, oboje vychazi bidne.­" Tady bych si dovolil nesouhlasit. Stále potkávám plno lidí, kteří mají smartphone s WM standard a nedají na něj dopustit, např. proto, že je lehce ovladatelný pomocí tlačítek, člověk nepotřebuje se přesně trefit na displej atp.

A abych to ještě shrnul ­- souhlasím s Ballmerem v tom, že Microsoft co se týče jednoduchého OS do ­"mobilů­" zaspal dobu. Nejsem si však zcela jist, zda nejlepší možná cesta je ­"iphonizovat­" Windows Mobile Professional, protože pak nebude alternativa pro ty, kteří zmíněný způsob práce nechtějí, viz třeba mnohé diskuse na Smartmanii a další, viz třeba: https:­/­/www.svetmobilne.cz­/htc­-leo­-1­-ghz­-snapdragon­-a­-obrovsky­-43­-kapacitni­-displej­/1682

WM je zkrátka jiný a jen kvůli tomu nemusí být špatný. To, že se WM přístrojů neprodávají miliony jako iPhonů sice Microsoft nepotěší, neprodá tolik licencí, ale je však otázkou, zda se vyplatí udělat více či méně věrnou kopii OS X z iPhonu když ti, kteří toto vyžadují, jsou spokojeni třeba se zmíněným iPhonem.
Odpovědět0  0
Ještě doplním, že řada médií používá označení PDA Phone i pro smartphony a dělá v tom velký zmatek, ale s tím bohužel nic neudělám. Přesnou definici najde Google, který říká, že PDA Phone je ­"A personal organizer ­(PDA­) and cellphone combined in one device­" Pokud někdo ­(obyčejný uživatel, který ani neví, že nějaký vyspělý OS v systému má­) chce ­"telefon­" třeba s dotekovým displejem, pak plně souhlasím s tím, že jakékoliv Windows Mobile zařízení pro něj v současné době není příliš vhodné a měl by se porozhlédnout jindě, třeba po dotykových LG atp.
Odpovědět0  0
Domnívám se, že základní problém je v tom, že vy chcete telefon, kdežto Windows Mobile není oepračním systémem vytvořeným pro telefony. Podívejte se na nějaké PDA s Windows Mobile 6 či 6.1 a pak třeba na HTC Kaiser. Je to úplně stejný systém, akorát Kaiser navíc dostal do vínku aplikaci pro telefonování, správce SMS a možnost nastavit vyzvánění. Proč myslíte, že řada médií ­(zejména těch anglicky píšících­)používá dvě označení ­- PDA Phone a smartphone. To jasně vystihuje odlišnosti. Microsoft má přeci pro ­"telefony­" Windows Mobile Standard, který se opravdu jako telefon chová a jeho rozhraní odpovídá druhu použití, tj. jako rozhraní ­"telefonu­" ­(smartphonu­).

Odpovědět0  0
Neřekl bych, že je s bídou použitelné všechno. E­-mailový klient, kalkulačka, ToDo, kalendář, program pro práci se SMS,sada Office, to všechno jsou programy, které někdy konkurenci předčí, jindy jsou zase poraženy, ale při komplexním pohledu to vychází pro zmíněné aplikace docela dobře. Někde jim sice ta či ona funkce chybí, jinou ale zase nabízejí navíc, což je konkurenční výhoda.

A nesmíme zapomenout ani na Internet Sharing, plně customizovatelnou Today, korektní zobrazení českých znaků, volbu stylu ovládání a mnoho dalšího. U každého bodu bych našel aspoň jeden systém, který danou dovedností neoplývá či je horší než WM. A nesmím zapomenout ani na svobodu co se týče instalace softwaru, žádná společnost člověku nenařizuje, co si smí nainstalovat a co nikoliv.
Odpovědět0  0
Co se týče prodeje, není WM na špici, to je prostě fakt, který nelze popřít.

"Všechny aplikace mají být už v základu kvalitní a další doinstalovatelné pouze rozšiřovat jejich funkčnost. ­" Tady jste podle mě značně subjektivní. Já bych taky mohl říci, že ­"nejzastaralejší mobilní OS je Google Android­" a dokonce bych to podpořil i argumentem ­(či několika­) ­- nemá např. úkolovník, což je funkce, kterou má dneska i mobil za tisícovku a úkoly měly i Palmy před deseti lety.

Zastaralost můžeme měřit poměrem inovací a času, a je to asi pravda, nových funkcí v základu za posledních několik let příliš nepřibylo, je však otázkou, zda je to taková zásadní nevýhodam, neb funkci, která není v základu, lze v naprosté většině doinstalovat, což u konkurence v mnoha případech neplatí.
Odpovědět0  0
"Všechny aplikace mají být už v základu kvalitní a další doinstalovatelné pouze rozšiřovat jejich funkčnost. ­"

S Vaším výrokem si dovolím nesouhlasit. Z Pocket Internet Exploreru mám noční můry, ideálním prohlížečem je pro mě Opera Mini 4 ­- takřka okamžité načitání stránekm jednoduché prohlížení bez nutnosti neustálého přibližování, oddalování, rovněž vysoce použitelný i za rychlé chůze. Pro někoho jiného je zase ideálním web browserem Safari v iPhonu. Aby mohlo řekněme 80 procent majitelů považovat daný program za kvalitní, muselo by jít o velmi robustní aplikace se širokým záběrem a rozsáhlým nastavením, aby bylo možné uspokojit odlišné požadavky jednotlivých uživatelů. Takový přístup nenabízí žádný existující OS ani program v něm obsažený. Pokud daný OS a jeho aplikace ABC nějakou funkcí potěší jednu skupinu uživatelů, druhou tím naštve, protože určitá funkce druhé skupině chybí. Majitelé Windows Mobile sice dostanou jen s bídou použitelný webový prohlížeč, což je špatně, v základu by měl být lepší program, mohou si však vybrat z cca pěti jiných či je případně zkombinovat a vždy po kliknutí na odkaz si vybrat, ve kterám prohlížeči se má stránka zobrazit.

Kdežto u Applu a jeho OS X je sice Safari, které umí YouTube, Flash a další moderní technologie, majitelé GPRS počítající každý přenesený MB však mohou chtít rychlé načítání a malou náročnost na přenesená data, což Safari nedokáže, takže pro výše definovanou skupinu nesplňuje to, že je již v základu kvalitní a kvůli ­"úžasnému­" přístupu Applu nelze Opera Mini, která pro iPhone existuje, do přístroje nainstalovat.

Abych zopakoval hlavní myšlenku ­- někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Pokud bychom chtěli, aby program uspokojil obě skupiny uživatelů, dostaneme hybrid, který zase naštve mnoho lidí tím, že je přeplácaný funkcemi.
Odpovědět0  0
Tak ale snad souhlasíte, že je lepší možnost přizpůsobení i placenými aplikacemi ­(řada skvělých programů je však freeware­), než když ta možnost prostě není a člověk buď musí přístroj odložit či si zvyknout, že se nebude chovat tak, jak uživatel požaduje.
Odpovědět0  0
Ono ­"dostávání na frak­" měříte na základě počtu prodaných zařízení nebo nějak jinak?
Odpovědět0  0
Vy už jste v podstatě zopakoval to, co jsem psal v aktualitě, tj. Windows Mobile přístroje a třeba iPhone nebyly v počátku ve stejné kategorii. Windows Mobile Professional je určený pro kapesní počítače ­(případně komunikátory vzniklé přidáném telefonního modulu­), kdežto třeba takový OS X je zase telefonující přehrávač. A kapesní počítač není to samé co multimediální přehrávač. Pokud bych měl použít vaši analogii s dopravními prostředky, tak WM by mohl být víceúčelový pick­-up, který sice není ideální, ale zastane rodinné vozidlo, ale současně odveze i náklad atp., kdežto OS X je přesně zaškatulkovaný a s omezenými možnostmi úprav, něco jako cabriolet.
Odpovědět0  0
Pro opravdovou práci, bez ohledu na profesi, je podle mého nejdůležitější PIM a v tomto ohledu je WM na špici ­(tím neříkám, že je nejlepší­). Nedá se srovnat s Androidem ­(bez úkolů­), se Symbianem s S60, kde jsou úkoly jen jednoduché a ani s Palm OS, kde zase všechno padá na problémech s diakritikou.
Odpovědět0  0
Mohu se zeptat, jak toto měříte?
Odpovědět0  0
A jak jste to udělal, abyste mohl pracovat bez zadání přístupových údajů ke Googlu účtu? Na G1 to podle mého opravdu obejít nejde, mačkal jsem snad všechna tlačítka i kombinace, zkoušel tapnout na displej, odsunout okno atp. a nic, že by se v Googlu ­(či případně v HTC­) poučili?
Odpovědět0  0
Zkoušel jsem vámi vámi zmíněný postup přesouvání ikon mezi více homescreeny na G1 s poslední aktualizací a nejde, takže to platí asi opravdu pouze jen pro nové modely.
Odpovědět0  0
Diamond2 je velmi povedené zařízení a až vyjde recenze, zjistíte, že naše zkušenosti jsou takřka totožné :­) HTC si na displeji dalo hodně záležet, měl sem vedle sebe TD2 a HTC Dream a rozdíl byl, ale opravdu jen malý.
Odpovědět0  0
Velká část vámi zmíněných plusů a mínusů se týká hardwaru, nikoli OS jako takového. Android na každém smartphonu vypadá jinak i se jinak chová, nelze však jako klad či zápor uvádět výdrž baterky, mluvíme o operačním systému.
Odpovědět0  0
Systém existuje, jen už není vyvíjen, smartphony s ním lze stále sehnat v bazaru a pro mnoho lidí je UIQ atraktivní i dnes.
Odpovědět0  0
Mohu vás poprosit o mail či icq?
Odpovědět0  0
Dobrý den,
stále se najde řada lidí, kteří potřebují spíše PDA a telefonní funkce jsou pro ně druhořadé, proto je třeba zdůraznit, že je SIM karta s datovými přenosy alespoň při prvním zapnutí potřeba potřeba.
Odpovědět0  0
O tom se nikdo nehádá, měl jsem však na mysli přístroje Sharp Zaurus a podobné. Plno přístrojů je postaveno na Linuxu, ale byl bych opatrný je nazvat smartphonem s Linuxem. Řada čínských společností používá Linux, na který nabalí své rozhraní, což ale neznamená, že daný přístroj dokáže spustit linuxové aplikace.

A závěrem citace z Wikipedia, které to dle mého krásně vysvětluje: Android uses Linux as its kernel,­[95­] but according to Google, it is not a conventional Linux distribution. It does not have a native X Window System, nor does it support the full set of standard GNU libraries like its system libraries ­(GNU C Library­). This specific modification makes it difficult to reuse existing Linux applications or libraries on Android.
Odpovědět0  0
Ano, přístroj může automaticky synchronizovat data se servery Googlu, ale synchronizaci lze provádět pouze manuálně, např. jen ve chvíli, kdy jste v kavárně s Wi­-Fi zdarma. Mobilní síť se musí použít pouze při prvotním přihlášení­/registraci. Já jsem registraci bohužel omylem provedl se špatnou SIM kartou ­(neměl jsem na ní neomezený GPRS tarif­) a přišel jsem asi o 5 Kč, což považuju za horní strop, většina datových tarifů je výhodnější. Problém však stále zůstává, tj. uživatel je nucen mít datový mobilní tarif, což je pro někoho zanedbatelné, ale řada lidí Internet ve smartphonu zkrátka nepoužívá a pro ně to znamená komplikace navíc.
Odpovědět0  0
Hero možná, ale HTC Sync pro G1 není. A nastavení připojení k Exchange v G1 s oficiálním 1.5 Androidem určeným pro daný model taky není.
Odpovědět0  0
Tak už jsme doma. Takže jsem měl pravdu, tedy krom toho, že jsem nevěděl o existenci HTC Sync, který asi jako jediný tedy přímou synchronizaci smartphonu s Outlookem ­(Outlook, nikoli Exchange­) podporuje.
Odpovědět0  0
To nevím. Já nerad říkám, co je lepší, pokud to nejde změřit. Já třebas Outlook doma mám, má ho i docela dost lidí v okolí, běžní uživatelé, kteří si koupili Office, začali s Outlookem, zvykli si na jeho možnosti a Google Calendar.
Odpovědět0  0
To je právě to, na co narážím, vývoj směřuje k jednoduchým až primitivním zařízením a systémům, které se ovládají prsty... To je to, co mě osobně vadí. Já mám rád, když mi OS dá možnost a já si věci zařídím tak, jak se líbí mě, ne že nějaký výrobce rozhodne a já se podřídím, že něco prostě nějak bude a já mám smůlu... Proto se mi zjednodušování nelíbí, omezuje ty, kteří mají trošku specifické požadavky.
Odpovědět0  0
Jenže v praxi to často takhle ideálně nefunguje a ICQ se stejně odpojí.
Odpovědět0  0
Řešení se jmenuje kvalitní task manager.
Odpovědět0  0
Díky za info, o téhle aplikaci jsem nevěděl. Synchronizace s Outlookem ­"přes vzduch­" se mi nelíbí, když klekne jedno ze dvou připojení ­(PC, smartphone­) tak si nezasynchronizuju...
Odpovědět0  0
Mám americký G1 s Androidem 1.5 a přímou synchronizaci s Outlookem neumí ­(pouze s Google Calendar­), že by ji podporovaly jen evropské přístroje či nebrandovaná HTC?
Odpovědět0  0
Já se budu hádat :­) Dobře zmáknuté je to možná pro někoho, kdo netuší, že mu běží více programů či se o ně nechce starat, ale aby se mi ukončovalo ICQ či webový prohlížeč a musel jsem pak více než 5 sekund čekat na načtení 3 panelů, to se mi zdá hloupé. Ale každému vyhovuje něco jiného, pro mě ale v současné době Android není.
Odpovědět0  0
Pokud bych věřil kolegům z Mobilmanie ­(a nemám důvod jim nevěřit­), tak jsou aplikace opravdu ukončovány. Funguje to tedy ASI tak, že si aplikace před ukončením uloží pozici a při spuštění ji opět načte. Takhle fungoval Palm OS, kde běžné programy nemohly běžet současně, tak se takto vytvářela iluze multitaskingu. Další obcnou diskusi o Androidu prosím směřujte do https:­/­/www.svethardware.cz­/forum­/showthread.php?p=273753
Odpovědět0  0
O Windows Mobile toho vím mnohem více než o Androidu, takže se rád nechám poučit, ale když jsem asi před měsícem hledal program na synchronizaci G1 a PC s Outlookem, tak nebyl. Existují aplikace na synchronizaci Outlooku a Googlu účtu, odkud lze synchronizovat data se smartphonem, ale o synchroniizaci mobilního zařízení s Outlookem tedy nevím.
Odpovědět0  0
Jenže ci mají dělat ti, co nechtějí mobil, ale kapesní počítač s GSM telefonem? Vývoj se většinou bohužel ubírá k napodobování iPhonu a zmíněný Android není zrovna žádná výhra. Velmi osekané PIM, chybějící úkolovník, synchronizace pouze s Google kalendářem, systém si běžící aplikace zavírá, jak se to hodí JEMU...

Na nové Xperie jsem se osobně hodně těšil, ale teď se obávám, že budu muset nakoupit několik Kaiserů do zásoby. Toť jen malý osobní postřeh k tomu, že ­"Windows nemají na mobilu co dělat­".
Odpovědět0  0
Ten výzkum podle dostupných informací probíhal tak, že člověk označil systém, u kterého si myslí, že v budoucnu přežije. Tj. někdo mohl označit třeba všechny možnosti.
Odpovědět0  0
U výrobce, viz odkaz v článku
Odpovědět0  0
Obávám se, že se Agory hned tak nedočkáme, pokud vůbec. Přístroj byl odložen, jelikož disponoval menším displejem než G1, pro kterou byla vyvíjena velká část dosud existujících aplikací, takže by programy na Agoře nemusely fungovat. Cesty jsou dvě ­- buď výrobce použije displej s vyšším rozlišením a stejnou úhlopříčkou ­(aby nemusel smartphone po HW stránce moc upravovat­), nebo se dočkáme přístroje jiného. Případně se na trh žádné Android zařízení se značkou Kogan nedostane.
Odpovědět0  0
"Problem je, ze MS nikdy nepochopil, ze smartphone neni PDA ­"
Microsoft to podle mě naopak pochopil moc dobře, proto kromě komunikátorů s Phone Ed. a nyní Professional Edition má v nabídce i Standard ­(dříve Smartphone­) verzi, která je určena pro smartphony ­(phone, tj. telefon, tj. přístroj, co vypadá a ovládá se jako mobil­). Jen to neuměl ­(resp. výrobci hw­) prodat, taková Nokia prodává plno symbianových smartphonů.
Odpovědět0  0
Podle fotek mě nepřijdou tlačítka příliš povedená, ale rád bych se pletl, protože pak by to mohl být zajímavý kousek.
Odpovědět0  0
Ano, WM Professional je skvělé na práci, jenže takových uživatelů je pouze pár, většina lidí chce ­(pro mě bohužel­) přístroje jako iPhone, takže WM postupně přichází o věrné uživatele kvůli tomu, že např. výrobci odstraňují z přístrojů tlačítka...
Odpovědět0  0
Jeden z mnoha současných problémů Androidu je ten, že nepodporuje ­(resp. aplikace pro něj­) velké množství rozlišení, vývojáři se soustředili na T­-Mobile G1 a jaksi zapomněli, že někdo může chtít vyrábět také přístroje s jiným rozlišením. Což je důvod, proč byl odložen Kogan Agora. Dokud se neobjeví několik standardizovaných rozliení, jako je tomu např. u Windows Mobile, bude kompatibilita aplikací problematická.
Odpovědět0  0
Ano, je to hardwarově stejné zařízení.
Odpovědět0  0
Pokud je přístroj ještě v záruce, tak telefon dejte do servisu. Když problém nevyřeší ani HR...
Odpovědět0  0
A zkoušel jste jinou ROM? Např. přímo od HTC, pokud máte verzi prodávanou mobilním operátorem?
Odpovědět0  0
V tomto případě se podívejte na průvodce WM Professional. Máte Windows Mobile 5 ři 6? Jaké máte aplikace, resp. děje se to i po hard resetu? Nejlepší je udělat zálohu dat, pak hardreset a vyzkoušet. Dozvíte se tak, kde je chyba.
Odpovědět0  0
Dobrý den, stačí kliknout na odkaz na konci článku.
Odpovědět0  0
Dobrý den, tento i­-mate se začal prodávat mnohem dříve než G1, takže možné jde o kopírování, ale nikoli ze strany i­-mate.
Odpovědět0  0
Opraveno, díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Android dokážu dneska s většími či menšími problémy dostat skoro do čehokoliv, Nokiemi počínaji, HTC konče. Ale prodává se to už někde jako komplet? A pokud možno odzkoušené a funkční?
Odpovědět0  0
Ale v shopu, který jste uvedl, není o Androidu ani zmínka. Tj. zatím musím trvat na tom, co tvrdí i ostatní zdroje, tj. že zmíněný smartphone s Androidem se ještě neprodává.
Odpovědět0  0
Dobrý den, ještě jednou jsem prostudoval specifikaci a oba modely podporují pouze datové přenosy.
Odpovědět0  0
Ano, ale tohle je tematický seriál, nikoli několik na sobě nezávislých recenzí.
Odpovědět0  0
Dobrý den, máte pravdu, opraveno.
Odpovědět0  0
Ano, viz jeden z mnoha příspěvků výše. Stačí si stáhnout CAB soubor
Odpovědět0  0
Ne, jedná se o CDMA verzi.
Odpovědět0  0
Ta baterka mi fungovala na HTC Tytnu, jinde sem to nezkoušel. Viz http:­/­/www.vijay555.com­/?Releases:VJCandela
Odpovědět0  0
Jenže oficiální informace byly zveřejněny v kompletní podobě na webu výrobce teprve nedávno.
Odpovědět0  0
Jednalo se o překlep, díky za upozornění.
Odpovědět0  0
NA XDA developers je taky na to program, má v názvu slovo candela.
Odpovědět0  0
Budete potřebovat nějaký editor systémového registru, nejlépe total commander. Pokud nechcete manuálně menit registr, můžete si stáhnout následující program: http:­/­/forum.xda­-developers.com­/showthread.php?t=387884
Je však třeba se na fóru registrovat.
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, že se zatím žádný přístroj s Androidem neprodává ­(G1 jde na trh v USA až 22. října­), tak si myslím, že je na podobné soudy docela brzy. Videa na youtube jsou sice fajn, několik recenzí předprodukčních vzorků sice ukázalo, že tento OS má co nabídnout, ale zatím je na nějaké srovnání opravdu brzy.
Odpovědět0  0
Dobrý den, pokud bude ze strany čtenářů zájem, pak ano.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

článek je určen zejména naprostým začátečníkům, proto jsme se aplikacím třetích stran věnovali jen minimálně. Chtěl jsem představit dodávané aplikace tak, aby se majitelé PDA mohli následně rozhodnout, zda jim dodávané aplikace stačí nebo ne. Z vlastní zkušenosti vím, že řada lidí si s dodávanými programy vystačí. Ale pokud bude ze strany našich čtenářů zájem, zvážíme, zda nepřipravit další článek o rozšiřujících programech.
Odpovědět0  0
Souhlasím, že frekvence není přesným ukazatelem výkonu, ale v případě HTC však platí, že přístroje s procesory s nižší frekvencí jsou pomalejší než PDA s procesorem na vyšší frekvenci, bez ohledu na výrobce.
Odpovědět0  0
MP4 samozřejmě, byl to překlep.
Odpovědět0  0
Dobrý den, já přeci píšu že ­"Řada zejména zahraničních média považuje Atilu za konkurenta ­(či vyzyvatele, pokud chcete­) Apple iPhonu, ale vzhledem k tomu, že v současné době nejsou dostupné informace o rozhraní pro ovládání prsty, budeme na Atilu nahlížet jako na běžný Windows Mobile 6.1 komunikátor.­"

Co se rozhraní týče, každému vyhovuje něco jiného, já osobně dávám přednost ovládání tlačítky ­(tj. jednou rukou­) a psaní na relativně velké hardwarové klávesnici. Co se týče různých HTC Home a podobných řešení, mě se ­(jako uživateli­) docela líbí, protože poskytují uživateli možnost základního ovládání palcem ­(pokud nechce používat tlačítka­) a hlavně, tyhle všechny nadstavby je možné vypnout a používat tlačítka v kombinaci se stylusem.

Osobně si nemyslím, že by bylo rozhraní Windows Mobile Professional tak zrůdně neovladatelné jak píšete. Pokud by Microsoft rozhraní úplně překopal, stávající aplikace by si s tím nejspíš neporadily a uživatelé by tak ­(v případě komerčních programů nejspíš jen dočasně­) přišly o velké množství aplikací. Z mého pohledu by bylo nejlepší, pokud by se potvrdila šeptanda ohledně nového přehrávače Zune se speciální verzí OS, která by se používala pouze v multimediálních přehrávačích a smartphonech, které mají konkurovat iPhonu a stávající koncepce Windows Mobile by zůstala. Osobně se nechci dočkat doby, kdy kvůli snaze konkurovat iPhonu budu mít v PDA rozhraní složen é z obrovských ikonek, rovněž tak s obrouvskou klávesnicí která zabere polovinu displeje ­(nebo i víc­) a tohle celé nepůjde vypnout.
Odpovědět0  0