reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od petrib
Přes ty kryty vrtulí ve tvaru UFO musí být fakt ­"dobrý­" výhled do krajiny a při přistání. A to se vyplatí!
Odpovědět0  0
Sám jste jednodušší. Seznamte se se reálnými sankcemi a nemelte nesmysly.
Odpovědět1  1
Tvrdíte jedno, ale píšete druhé: ​­"se tím Ruska nijak nezastávám ani jej neobhajuji​­" a hned navážete, ­"se zabavováním majetku rusáků začal první západ­". Když už tedy dáte tolik na kontext pro objektivní posouzení, tak si poposedněte, protože to celé začalo invazí na Ukrajinu. Zmražen byl majetek RF a firem nebo jednotlivců, kteří se na této invazi podílejí. Vynechat tento kontext je typické účelové vyviňování.
"stejně sem politická diskuze nepatří­", ale s politickou diskusí jste začal sám, když jste reagoval ­"Rozhodně se nechci nějak zastávat Ruska­" a pak pokračoval relativizací jednání Ruska a obhajobou legalizaci krádeže RF ve stylu, oni si začali. N, nezačali. A jestli to nevidíte, pak jste užitečný i.... ruSSácké propagandy. Jak se cítíte s takto vymytým mozkem?
Odpovědět1  1
Žádný ­"kontext­" neospravedlňuje krádež. Ani dobyvačnou válku.
Odpovědět1  1
A ten ­"západ­" má jakou právní subjektivitu?
Leasingové společnosti vypověděli smlouvy se svými zákazníky a RF legalizovala jejich okradení.
https:­/­/zdopravy.cz­/rusko­-potvrdilo­-ukradeni­-stovek­-letadel­-leasingove­-firmy­-se­-k­-nim­-nedostanou­-109908/
Odpovědět0  0
Sám zfanatizovaně plácáte nesmysly o demokracii.
Odpovědět0  0
Jak říkám představa, že nějaké lopatky můžou zastavit mořský proud, naprostá neznalost řádových rozdílů mezi tím, jaký odpor mohou vyvolat a jaká síly ten mořský proud pohání. Že zpomaluje Golfský proud nezpůsobují žádné lopatky, ale globální oteplování změnou sanility mořské vody.
Ono to se chce trochu zajímat o realitu a nevěřit hoaxům, které prosákly i do maistreamu, ­"ekologu­".
https:­/­/oze.tzb­-info.cz­/fotovoltaika­/8940­-opet­-sviceni­-na­-fotovoltaiku­-v­-noci
Odpovědět0  0
Přehrada velikosti Grónska by stačila ;­-)
Odpovědět0  0
Pořádný průšvih je představa, že by nějaké lopatky o průměru 20m ­(nebo i více­) mohly narušit mořské proudy. Na to by tam museli postavit přehradu.
Odpovědět0  0
Trochu odbočím od tématu: Které boty dnes vydrží 10 let? Přijde mi to jako čím dál větší spotřebka na pár měsíců půl roku.
Odpovědět0  0
Taky vám reklamní baner heureky zobrazuje jako Ceny souvisejících ­/ podobných produktů knížky
Quantum mechanics a Voodo ?
Odpovědět0  0
Měl byste si znovu přečíst první příspěvek ve vláknu, kde diskutér řeší rentabilitu díky ­"šmelení se špičkovou elektřinou­".
Odpovědět0  0
Odvádíte pozornost od demagogie předešlého diskutéra.
BTW: Za pohotovost se platí všem záložním zdrojům ke stabilizaci sítě, které jsou schopné rychle naběhnout.
Odpovědět3  3
Stejný nesmysl byste mohl napsat o Dlouhých stráních. Vydělávají na šmelení se špičkovou elektřinou a co se při jejich stavbě propálilo nafty! Fuj!
Odpovědět3  2
jj, začíná to u toho, kdy jeden bez servisního manuálu už ani neví, kam má pod zacvakávací plastové kryty strčit šroubovák, aby otevřel zařízení a nezničil přitom plastové západky. ­(reálná zkušenost s hp cp1700)
Odpovědět2  0
Kdyby jste se alespoň ráčil seznámit s realitou v odkazu o státních bankrotech.
BTW: Dokážete si představit, co udělá pád USD a EUR s BTC, když hodnota BTC lítá nahoru dolů podle tweetů nějakého hračičky?
Odpovědět0  0
Nepochopil jste podstatu letadla, exponenciální růst není potřeba. Stačí hejlové, kteří se chtějí také proletět.
Odpovědět0  0
Kdežto státy se závislými centrální bankami klidně zbankrotují? Vy v tom máte parádní guláš. Jste jako festival neznalosti, naivity a demagogie.
https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/St%C3%A1tn%C3%AD_bankrot
No co uděláte ­(množné číslo, ne vykání­) v BTC věřící?
Odpovědět1  0
"Letadlo je charakteristicke tym, ze ...­" jednou doletí. Žádné letadlo neletělo do nekončna!
Když nechápete, že ve větě ­"Jen mi ještě prosím prozraďte, kdy padne USD a EUR, aby si na jejich pád mohl vsadit.­", chci tuto informaci po věštci, který prorokuje pád USD a EUR, tak je to fakt smutný.
Ale vysvětluje to, proč jako věřící nepoberete ani ­" Jenom jestli bude ještě BTC někdo přijímat, když tu USD a Euro nebudou.­"
Odpovědět0  1
Z pohledu ČLR ­(Čínské lidové republiky­) ­- komunistické diktatury ­- je zločin cokoliv, co není ve stranické linii. Třeba utrácet vydělané peníze podle libosti. Proto se BTC masivně používal k zákazu obcházení vývozu hotovosti z ČLR.
Druhá věc je, že to žere elektřinu a těžba krypto se dostala na seznam regulovaných energeticky náročných věcí
https:­/­/forbes.cz­/kolikrat­-jeste­-cina­-zakaze­-bitcoin­-a­-co­-si­-z­-toho­-vzit­/
Třetí, že je to bublina, letadlo, které poletí dokud bude dost hejlů, co se chtějí taky proletět k zářným zítřkům.
Odpovědět1  1
Trhu je to celkem šumák. Trh zobchoduje jakoukoliv komoditu, třeba mušličky nebo céčka, i virtuální.
Odpovědět0  0
Gratuluji a chápu vaši nervozitu. Nasedl jste do letadla včas. Jenom jestli bude ještě BTC někdo přijímat, když tu USD a Euro nebudou. Takže ještě včas vystoupit ;­-­)
Jen mi ještě prosím prozraďte, kdy padne USD a EUR, aby si na jejich pád mohl vsadit.
Odpovědět0  1
Abychom nechodili daleko: Řecko přeci už zakoplo, ne? Jmenovitě porušilo resp. lhalo o nesplnění přístupových kritériích do Eurozóny. A je po něm nebo po Eurozóně?
Odpovědět1  1
"Bitcoin zustane.­" Ámen.
p.s. pozn.: otázkou pouze je, co si za něj koupíte ;­-)
Odpovědět0  1
No a? Najděte si co znamenají pojmy měnové financování, kvantitativní uvolňování, rychlost oběhu peněz, ... .
Promiňte, ale dál se diskuse pravděpodobně nezúčastním, nepřijde mi přínosné diskutovat s ignorantem popírajícím a demagogicky překrucujícím realitu.
Odpovědět0  1
Máte široké a hluboké mezery ve finanční gramotnosti ­(zde pojmu rychlost oběhu peněz v ekonomice­), ale demagogie nadbytek, takže není divu, že vám unikají souvislosti.
Argumentace odkazem do placené sekce je jen další argumentační faul.
Odpovědět0  1
To byla jen citace s ukázkou poklesu výkonosti ekonomiky. Zase se demagogicky nimráte v detailech, aby jste je postavil na hlavu. Kvůli kontextu je třeba si přečíst odkaz celý. Je tam popis jak vláda Zimbabwe diktátora Mugabeho používala používala Národní banku Zimbabwe k měnovému financování. Tím se rozešlo množství peněz v ekonomice s její výkoností. Což se naplno projevilo, když přišla krize způsobená dalšími kroky vlády i vnějšími okolnostmi. Nastalo zhroucení důvěry a hyperinflace. ­(V civilizovaných zemích jsou národní banky nezávislé na vládě a měnové financování je zakázané, např. i v zákoně o ČNB.­) Příklady měnového nebo finančního financování centrální bankou lze dohledat pod hesly John Law Mississippská společnost, Výmarská republika inflace, apod.
Spekulanti s kryptem můžou nazývat kryptoměny ­"uchovatelem hodnoty­", ­"digitálním zlatem­", etc. , demagogicky plivat na FIAT měny, ale nezmění tím vůbec nic na tom, že ­"měny­" jako BTC a další nemají naprosto žádné reálné krytí.
Odpovědět0  1
Než se začnete ztrapňovat nastudujte si alespoň základní zdroje informací.
https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Hyperinflace_v_Zimbabwe
Potravinová produkce klesla na 45%, zpracovatelský průmysl na 29% v roce 2005, na 26% v roce 2006 a v roce 2007 na 28%.
Odpovědět0  1
Poposedněte, sedíte si na vedení, dohadujete se o slovíčka a uniká vám podstata věcí.
San Salvador nemá vůbec žádný vliv na monetární politiku měn, které používá a vzdal se tak své měnové suverenity. Na rozdíl od Německa, které sice také nemá svou vlastní čistě národní měnu, ale na na chodu ECB se resp. jeho národní banka podílí.
Druhý odstavec je naprosto zmatečný. Většině, kromě už uvedených zemí, jsou nějaké kryptoměny u chlupatého krysího zadku. Dokud přes ně nedochází, tak jako u jiných kanálů, k praní špinavých peněz.
Odpovědět0  0
Co vypovídá o suverenitě státu a jeho síle ekonomiky, že dokonce ani nemají vlastní měnu a používají měnu cizího státu, se kterým nemají nic moc společného? Že San Salvador je ekonomická blecha, které chybí část suverenity.
Na rozdíl od Německa a ECB: Evropský systém centrálních bank ­(ESCB­) se skládá z ECB a národních centrální bank všech členských států EU. EU je měna, na které se Německo dobrovolně smluvně účastní a jeho zástupci jsou v ECB.
Pořád odbíháte a přeskakujete od támatu k nepodstatnostem.
Podstatné je, že proti směnárnám a burzám krypta se zasahuje, až když kašlou na vyšetřovací orgány při praní špinavých peněz, naposledy jmentovitě výpalného z ransomware. Problém pro ně není měna, ale špinavý původ peněz a jejich praní.
Odpovědět0  0
Plácání páté přes deváté.

No jo, ­"Bitcoin je legální měnou suvereního státu­", který je tak suveréní, že jeho měna musí být pevně navázaná na USD.

Na kryptoměny se většina centrálních bank dívá jako na digitální­-virtuální komoditu, obdobně jako, že zlato je už také jen komoditou. Takže ať si kdo chce co chce zaspekulovat ­- jeho věc. Dokud přes krypto netečou ilegální zločinecké finance, tak většinu centrálních bank a regulačních orgánů nezajímá. Jiná věc to je v Indii, kde těžba způsobovala nerovnovány energetické sítě, nebo v ČLR, kde mají soudruzi vše rádi pod totalitní kontrolou.
Odpovědět0  0
To, že ta země ­(emitent­) musí mít nějakou hospodářskou výkonost a síla měny se odvíjí od této výkonosti zvané HDP, snad popírat nebudete, ne? No a že je tu provázanost mezi výkoností ekonomiky a tím kolik si toho za měnu držitel pořídí. Tím že se centrální banka stará zjednodušeně , aby více méně množství oběživa odpovídalo výkonsti ekonomiky, drží držitel fiat měny směný prostředek této ekonomiky resp. držitel má v ruce podíl na HDP této ekonomice. Když půjde HDP do kopru, tak půjde do kopru i měna. No a v tom je rozdíl mezi fiat měnou a kryptoměnou. Ta může jít nahoru nebo dolů kdykoliv. Stačí když si soudruzi v ČLR vzpomenou nebo postuje Musk nějaký tweet.
Odpovědět0  1
Vy toho neznáte. Podstatná je schopnost platit splátky dluhu a být rostoucí. Přitom může být do určité míry startup ­(stát­) účetně stále ve ztrátě ­(deficitu­).
Odpovědět0  0
On jde opravdu do určité úrovně dluhu umořit ho růstem DPH. Je to jako když financujete z půjček fungující rozvíjející se startup s rostoucími obraty. Jenže to platilo před kovidem s deficity v desítkách miliard a fungující ­- rostoucí ekonomikou. Teď to jde do ­(_!_)
Odpovědět0  0
I v dobách ­"primitivní techniky­" existovaly clony objektivů a šedé filtry umožňující správně exponovat přesvícené scény. Přesvícení také vysvětluje ­"odmazání­" hvězdného pozadí.
Odpovědět0  0
Druhá technická, úplně z ničeho to taky není, část půjčované částky musí banka mít.
Odpovědět1  0
Máte to postavené na hlavu. Ekologické je využití energie, která by přišla v niveč. Tedy ne výroba energie pro těžbu BTC, ale využití energie, která by se jinak bez užitku ­"vyhodila­" jako odpadní produkt.
Odpovědět1  4
Podvodných reklam na hubnutí není žádná škoda.
Výživový poradce Petr Havlíček, jehož fotografii tyto reklamy v poslední době často zneužívají, o nich říká, že se jedná o podvod. Od podvodu zneužití jeho fotky bez jeho svolení, až po podvod na lidech slibováním surealistického zhubnutí x kilo za týden, ketodiety, atp.
Odpovědět0  0
To mají ve Wyomingu přebytky OZE a neví co s nimi?
Odpovědět0  0
Soudruzi v ČLR mají problém s dostatkem elektřiny pro výrobu, tak zatrhli odvětví, které stejně měli jako osinu v zadku, protože nebylo zcela pod jejich kontrolou. Tedy tak jak to mají soudruzi v ČLR rádi.
https:­/­/www.seznamzpravy.cz­/clanek­/vyroba­-v­-cine­-stoji­-neni­-dost­-elektriny­-ohrozuje­-to­-svetovou­-ekonomiku­-168877
Odpovědět1  0
Kryptoměny jsou použitelné na mezinárodní převody, za které si někdy banky účtují vysoké poplatky a některé vlády nastavují omezení. Proto byl BTC např. oblíbený v ČLR, protože Číňanům umožňoval při cestě do zahraničí vyvézt větší obnos, než který dovolovaly omezení. Nebo pro zasílání výdělků domů, což je zase případ Salvadoru.
Jinak kryptoměny jsou ­"kryté­" akorát propálenou elektřinou, takže mohou nabýt libovolné tržní hodnoty od bambiliónu po nulu. Otcové zakladatelé kryptoměn vlastně opakují úspěch Lawa při kouzlení s papírovými bankovkami a prodeji akcií Mississippské společnosti. Prostě spekulativní bublina ­- nekryté letadlo.
https:­/­/books.google.cz­/books?id=8­-q4DwAAQBAJ&pg=PT29&lpg=PT28&ots=tEl2ZsyMr­-&focus=viewport&dq=bublina+francie+amerika+mississippsk%C3%A1+spole%C4%8Dno­st&hl=cs
Odpovědět0  0
V daňové evidenci by se platba v BTC vedla jako jakýkoliv jiný příjem přijatý v komoditě, např. platba přijatá ve zlatě, tj. účetně by se komodita ocenila v okamži přijetí a zaevidovala jako příjem v účetní měně.
Ostatně to je pohled mnoha centrálních bank na kryptoměny ­- virtuální digitální komodita.
Odpovědět0  0
To bude asi ta mýtická neovlivnitelnost btc vládami.
Odpovědět0  0
Njn, kde jsou ty časy, kdy mohlo být ke vkladní knížce heslo ­"cloaca maxima­" a při zapomění stačila nápověda přítele, ­"Vždyť tam máš stejně h...­".
Odpovědět1  0
Že ty mýtycké pohádky typu ­"identifikace uživatele je nesmírně obtížná­", ­"zcela nezávislý na státních reguilacích­" stále šíříte. Identifikace se děje podle směny BTC­-FIAT, protože BTC je pro běžné transakce řekněme nepraktický. No a stačilo, aby soudruzi v ČLR vzpoměli a omezili obchodovatelnost BTC na čínském trhu.
BTW Kolik jste nakoupil toho ­"vyhledávaného zboží­"? ;­-)
Odpovědět6  0
Nehraje na tom váš ­"zasvědcený­" komentář, zmiňující podrobnosti, které v článku nejsou, bez uvedení zdroje.
Odpovědět1  1
Co na tuto otázku našel zápaďácký strejda google:
Léčba MRSA infekce
https:­/­/zdravi.euro.cz­/leky­/mrsa­-infekce/
Odpovědět0  0
No jo, to se to vyhrává s násobně slabším přepadeným sousedem, za kterým nestojí silný spojenec.
Mimochodem, kde jste se učil češtinu, jmenovitě shodu podmětu s přísudkem?
Odpovědět1  3
Píšete nám z lokace Moskva anebo Petrohrad?
Odpovědět2  0
Co se provalilo v Iráku?
Odpovědět1  0
Jsem se myslel, že chlazení je o účinnosti a teplotách, ale ne ono je to o víře a více ventilátorech. Ještě když budou svítit zbytečnými ledkami, tak to bude fakt hustě cool.
Odpovědět1  0
Jakou překážku rouška vytváří při nádechu si můžete prakticky vyzkoušet s jakoukoliv tkaninou, textilem. Čím neprodyšnější překážka bude, tím víc tuto překážku bude vzduch obcházet okolo ní.
Ale jestli to někomu pomůže před infarktem z leknutí ... . Proč ne.
Za účinné lze považovat respirátory s patřičnými filtry.
Odpovědět0  0
Kdy se podle vás vaše spekulace zhnotní? A co na svoji predikci vsadíte?
Odpovědět0  0
A ani neztrácí čas vyvracením ufonské spekulace.
Odpovědět0  0
Ty budeš jeden z těch zpomalených. Jestli to potřebuješ vysvětlit na maňáscích, tak .!..
Odpovědět1  1
FB ukázal, že je lepší nesvěřovat mu citlivé osobní údaje, ... natož prachy
Odpovědět0  0
HongKong měl být po připojení k Číně ve svém režimu, ale komunistickým soudruhům to nedalo, aby nezačali plíživě utahovat šrouby a ukrajovat svobody směrem ke komunistické diktatuře, jaká vládne v ČLR.
Tibet je okupovaný Čínou, de Bille.
Odpovědět4  2
NFC přečíst můžou, ale provést platbu? Bez pinu bývá limit 500Kč, platební zařízení musí být registrované ze strany poskytovatele, ... .
Odpovědět0  0
Takových odhalovačů konců už bylo.
Odpovědět0  0
Tak to bylo opravdu plácnutí. Resp. opět docela ­"odvážné­" tvrzení bez důkazů, jo v tom ujíždíte ... realitě.
Odpovědět0  0
Míchání hrušek s jabkama. Počítačové hry ze své definice patří do spotřebního segmentu.
Když někdo prodá počítačovou hru, tak tu hru musel někdo vytvořit a vytvořil svojí reálnou prací nějakou hodnotu, za kterou dostal reálně zaplaceno.
Když někdo spálí reálnou elektřinu jako malý stát, tak vytvoří hodnotu ve verifikaci transakce a za to dostane nějaký frfník. Ale když se ty frfníky ani nedají používat k běžnému placení, volatilitu mají v desítkách procent, tak jakou mají hodnotu? Co až se přestane vyplácet těžařům ověřovat transakce, protože cena frfníku klesne pod náklady za naprosto reálný hw, prostory a účet za elektřinu?
Odpovědět0  0
Jaká hádanka? Inflační cíl je standardní nástroj centrálních bank. Vynechat ho při pojednání o měnách a řízení jejich oběhu ­"státem­" je zásadní nedostatek, neznalost nebo úmysl.
Osobně považuji bránění se deflaci ­(obvzlášť, když jsou ve spotřebním koši produkty, které masovou sériovou produkcí prostě zlevňují­) za každou cenu i za cenu intervencí za učebnicovité školometské opatrnické počínání. Ale na moji odpovědnost to nejde. Např. 2% každoroční inflace pak dá onen hrozitánský graf. Peníze jsou jen jeden z nástrojů ekonomiky. Smyslem, podle mainstreamového diskursu, není prosté hromadění peněz, ale jejich reinvestování a tedy váš ­"nucený oběh­". Kdo se nechce zůčastnit může hromadit zlato, BTC, ... dle libosti a vkusu každého soudruha nebo soudružky. Zatím to funguje a centrální banky ustály i značné průšvihy ­(2008, Řecko, ... ­).
Proto myslím, že vláda USA nebude nečinně přihlížet něčemu, co by mohlo řádově překonat průšvih s Enronem. Uvidíme po prázdninách, jak dopadne hlasování.
Odpovědět0  0
Takže jste základní nástroj centrálních bank, který je uvedný v každé výroční zprávě a diskutovaný i kritizovaný, prostě nepochopil.
Odpovědět0  0
Na ilustraci o jak kvalitní zdroje se opírá vaše slepá víra to stačí.
Odpovědět0  0
Zkuste si vyhledat termín inflační cíl. Upozorňuji ale, že v Rothbardovi jsem ho nenašel. Buďto je stejně neinformovaný nebo manipulativní jako vy trupíku.
Odpovědět0  0
Ano, vaše úvahy nemají cenu. Věříte nepodloženým tvrzením, nejste schopen samostatného kritického uvažování a argumentace, ignorujete realitu a opakujete ­"svoji pravdu­" jako kolovrátek. M. Rothbard je taky geni­(t­)ální, věští pro západní ekonomiky návrat ke zlatému standardu nebo hyperiflaci. Generalizováno, je to jen další liberál ­(?­) předvídající katastrofické zítřky pro západní ekonomiku a ono už to je 30 let od vydání této publikace a pořád nic moc. Slovo cíl sice použil mnohokrát, ale termín inflační cíl nikoliv. Hodnota jeho nepodložených závěrů je na úrovni novinového komentáře, jen je ze čtyř sloupků roztažená na paperbrack.
Tipuji, že návrh na omezení emitování kryptoměn pro velké technologické společnosti, zmiňovaný v článku, má velkou šanci projít, protože kauzy jako Enron jsou ještě v živé paměti a FB u amerických zákonodárců není pro sběr a bezohlednou monetarizaci osobních dat uživatelů zrovna nejoblíbenější.
Tohle mi připomíná scénku s Černým rytířem z MP a Svatý grál . Cože jste vyhrál? Tahacího kačera? :­-­)­)­)
Odpovědět0  0
Nepřekvapujete a jako správný věřící zůstáváte neochvějně u svých vlhkých fantazií. Realita je taková, že BTC jako deflační měna nikdy nebude široce rozšířena pro běžné platby, důvody viz. minulá diskuse.
Když už jste publikaci Murray N. Rothbard, PENÍZE V RUKOU STÁTU, vyštrachal: přečtěte si ji celou. Narazíte v ní na mnoho další pojmů a alespoň si rozšíříte trochu obzory a základy terminologie, abyste se nemusel ztrapňovat hláškami ­"No, výraz ​­"měnová stabilita​­" je jen zcela nekonkrétní žvást.­"
Odpovědět0  0
Mno, v minulé diskusi jste psal, o chrochtajících prasátkách, jak se budou bránit změnám, aby nepřišla o moc. Takže mají logicky obavu tj. strach. A teď se z toho vyvinul váš subjektivní pocit.
Chtělo by to více informovanosti o realitě, místo fantazií a fantasmagorií ­(třeba té o neomezeném financování­). Když už máte rád grafy, srovnejte vámi nabízené grafy s vývojem BTC, stačí během pár let.
Ve vaší slizké manipulativní argumentaci si vybíráte jen to, co se vám zrovna hodí. O pár příspěvků taky píšete ­""měnová stabilita​­" je jen zcela nekonkrétní žvást­", ale oháníte se publikací, kde jsou jí věnované celé kapitoly. Ekonomika JE společenská věda, ale ta odkazovaná publikace, kde autor dochází k mnoha nepodloženým závěrům, už zavání politicou ekonomií, kdy jsou ideologie a subjektivní názory nadřazené nad realitou a důkazy. Jenže to byste to musel číst kriticky a ne jen ad­-hoc hledat něco pro podepření vlastního mylného názoru.
Odpovědět0  0
Opět jste neodpověděl na položené otázky. Kromě jedné, ta stojí za to. Stabilita měny je pokrytecví?! Gooood. To se pozná znalec.
Takže máte tedy svoji jedinou pravdu, kterou opakujete jako kafemlejnek, nebo spíše Goebbels, a ostatní jsou lháři a pokrytci. Zatím co vy jste letadlo. Doslova. Jako BTC. Bombastické prázdné žvásty.
Vzdycky když si chce nějaký namyšlený blbeček dodat důležitosti, tak začne tvrdit, že se ­(ho­) vláda bojí, cítí se ohrožena a podobné nesmysly. Přitom se ani nezajímá, ve kterých státech je BTC zregulován a příběhy Mississippské společnosti nebo Enronu nejspíš nečetl nebo nepochopil.
Odpovědět1  0
To určitě Hurvajs. Do teď jste se odpovědím na všechny položené otázky slizce a žvanivě vyhnul. A ani wiki jste očividně nenavštívil https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/M%C4%9Bnov%C3%A1_politika a najednou přestanete slovíčkařit a šířit demagogické žvásty?!
Opravdu máte chápání s psaným textem a znalostmi. Protože kryptoměny může v USA emitovat kdokoliv a je jich celá řada. Návrh se zaměřuje na velké technologické společnosti ­"podobné společnosti nemohou vytvářet, udržovat a provozovat digitální prostředky, které by mohly být široce využívány jako prostředek ke směně, ukládání hodnoty nebo podobné funkci, neboť definovat takové prostředky a spravovat je, je záležitost FEDu­".
Proč by vláda měla řešit ručení za vklady na FB? Je snad FB banka? Má bankovní licenci? Splňuje podmínky bankovní regulace? Ne, FB se snaží najít další zdroj monetarizace své služby.
Odpovědět1  0
No a ptal se vás na to někdo?! Zněla otázka: najděte v článku slovo o měnové stabilitě??? Máte dost problém s chápáním psaného textu a obecně s chápáním širších souvislostí. Za to víte a šíříte jako kafemlejnek svoji ­"pravdu­", jak se mocní bojí o svůj monopol na moc. .
Dokud si kryptoměnu používá ­"pár­" geaků a spekulantů, tak je to všem ­(kromě kriminalistů, kteří řeší praní peněz­), naprosto volný a ani se neobětžují nějakou regulací. Ale u FB s miliony uživatelů je to jiná třída. Kdo bude ručit za vklady? ... Vaše představy o měnovém bankovnicví jako od Hurvínka zkříženého s Neználkem :­-­)­))
Odpovědět1  0
Co třeba měnová stabilita? To jsou také lži?
Pořád si ještě myslíte, že si stát může tisknout nové peníze jak někoho napadne?
Odpovědět1  1
Nápodobně.
Jste naivní, neinformovaný, bez snahy si informace opatřit a co k vám doputuje, to zaslepeně odmítáte a ještě se u toho tváříte, že víte všechno, dvakrát :­-­))
Odpovědět2  1
p.s.: Add reprepsivní složky. Ve standardních demokraciích mají politici obdobně banovaný přístup k represivním složkám a soudnicví
Odpovědět1  0
2­) ­"díky FIAT měně fakticky může neomezeně financovat­" ­- převzatý kryptoanarchistický argument a klasická neznalost. Říká se tomu ­"měnové financování­" a centrální banky to mají zakázané ze zákona, aby si nenechaví politici nemohli přifukovat rozpočet. Historicky to už párkrát zkusili a s nepěknými inflačními konci.
3­) Většina obchodů s BTC jsou jen spekulace, jako platební prostředek prakticky nefunguje. Storky o tom, že si před pár lety někdo koupil za BTC pizzu nebo vyhodil hdd s BTC, za které by dnes byl za vodou, jste nemohl minout.
Odpovědět1  0
Zrovna minulý týden po mě známý chtěl nákup na eBay s platbou Paypal, za zboží, které nenašel na Ali, DealEx, ... .
KAŽDÁ akceptovaná měna nebo poptávané zboží, surovina, služby ... je zdrojem moci, to si uvědomte.
Sorry na kryptoanarchistické vlhké sny jsem příliš starý nebo informovaný: BTC není žádná konkurence. Je to dobrý akorát na přelévání peněz, jinak je to omyl, který má nepoužitelnost pro běžné potřeby už v základu ­(omezený počet mincí­->zpevňování měny­->odkládání nákupů­->držení měny místo oběhu­). Vadí u něj anonymita a zneužitelnost pro kriminálníky. Ti zlí kapitalisti jinak dokáží zobchodovat cokoliv na čem se dá něco trhnout.
Jestli ani nevíte, kde je BTC zakázaný nebo silně regulovaný, pak je to ilustrativní obrázek vaší informovanosti.
Odpovědět1  0
Už dnes, když potřebujete nakoupit nějaké zboží, které jiný prodejce nenabízí, tak MUSÍTE použít platební metodu, kterou prodejce akceptuje. Např. Paypal. Vyděrači s ramsomwarem zase vyžadují použití BTC.
Mimochodem ­- BTC je v současnosti v některých státech zakázán.
Odpovědět2  0
... Měnu Facebooku ti nikdo ZATÍM vnucovat nebude, ...
Odpovědět2  0
Víme co, třetina ­- čtvrtina řepky jde na biopaliva 1.generace, která jsou překonaná a EU je nevyžaduje. Pozornost se obrací k biopalivům 2.generace z odpadní dřevní štěpky apod, ale u nás není podpora, protože víme kdo, má nakoupené technologie pro zpracování řepky.
Odpovědět0  0
Možná by pro začátek stačilo odstranit nesmysly, jako jsou vyšší daň z remízku než z pole.
Odpovědět0  0
A proč by měli hypotetičtí pravdoláskaři ­(kteří se stejně moc nechodí :­-­)­) obhajovat nějakého fašouna před někým, kdo se vůči pravdě a lásce vymezuje, tedy lžinenávistníkem? Co to bylo: višeň nebo jahoda?
Odpovědět0  0
Pánové, poněkud jste přeskočili smysl sdělení, že podstata je v ověřitelnosti faktů! 1­) Kulatost Země byla mnohokrát prakticky ověřená a změřená. Při tom se mimochodem zjistilo, že není na 100% ideálně kulatá, ale do určité míry bramboroidní. 2­) Jakákoliv vědecká činnost podléhá kontrole a vyhodnocování. V nejpřísněji hodnocených pokusech se dosahuje shody teorie s pokusem na 98%, protože existuje chyba měření. V dalších disciplínách je to procento ještě nižší. Takže když někdo zarytě mává 100%, ikdyž má k dispozici více informací, tak je prostě ignorant. O čemž svědčí i slovník: zřemé, věřit, 100%. S tím jděte na filosofickou nebo teologickou disputaci. Maucta!
Odpovědět0  0
Na konference možná jezdíte, ale otázka jestli chápete o čem jsou. Vy jste tu kulatou Zemi viděl?
Nejde o to jestli se lze nebo nelze přít. Z principu se lze přít a zpochybnit cokoliv, ale je potřeba svoji hypotézu podepřít nějakými důkazy, ne jen dojmy. Ty důkazy musí snést kritické rozpitvání výsledků, metodiky a musí být nezávisle ověřitelné! Proto když někdo mává 100%, tak mám silnou pochybnost, jestli ví o čem mluví.
Máte 100% důkaz, že vaše zdravotní potíže souvisely s vakcinací? Máte 100% jistotu, když ráno vyjdete ze dveří, že se večer vrátíte? Jediná 100% jistota je, že se jednoho dne nevrátíte­/nevyjdete.
Pokud někdo označuje za neurotoxin Al, jak to dělá dáma v diskusi pod zde odkazovaným videem na dr.House na YT, tak ho za blbce klidně označím. Ale na příspěvek mu reaguji příkladem, že matka dodá svému dítěti v mateřském mléce při půl ročním kojení cca 10mg hliníku. Ať si to přebere sám­/a.
p.s.: nejsem věřící, ale ověřující.
Odpovědět0  0
Vždycky se najde někdo, kdo se bude přít o cokoliv: právě jste o tom dočel jeden takový článek. Bolševici a rusákofilní kolaboranti vám klidně budou do očí tvrdit, že sovětská okupace byla bratrskou pomocí a záchranou před západním fašismem. Jiní se přou o škodlivosti očkování a plácají nesmysly jaké se dokola opakují v diskusiích ­(nerotoxiny ve vakcínách, 100% jistota, ... ­).
Rozumím tomu, že nerozumíte jak funguje moderní věda a statistická metodika jejího vyhodnocování. A vůbec vám to nevadí.
Odpovědět0  0
Žijete v nějaké utopii. V reálném světě dopředu není nic 100%. Proto se všechny vědecké pokusy vyhodnocují statisticky včetně teoretické fyziky, materiálového inženýrství, ... . Poznáte rozdíl jestli máte v populaci na nějakou množinu nemocí roční dětskou úmrtnost 50.000 nebo 5?
100% je jen bůh. I když dítě zemře na očkovatelnou nemoc, na kterou nebylo očkované, bůh to tak chtěl. Když přežije tak taky. A když bude mít následky, tak to bůh rodiče zkouší.
Odpovědět0  0
Takže ještě jednou: Očkování není bez rizika, ale to riziko je řádově nižší než neočkování.
Odpovědět0  0
Jenže ty nemoci jsou ­"historické­" právě díky očkování. V zemích, kde plošně probíhá, je zpracovaná docela slušná statistika. Očkování není bez rizika, ale to riziko je řádově nižší než neočkování.
https:­/­/video.info.cz­/strunc­/prilis­-demokracie­-nekdy­-skodi­-bludum­-o­-ockovani­-veri­-cim­-dal­-vic­-lidi­-rika­-prymula­-39329.html
Odpovědět0  0
Všask se na tom roky tvrdě maká. Setkání evropských neonacistů v roce 2015 pořádalo fórum ruských konzervativců ­(spolupořadatel Vlast ­(Rodina­)­) v Petrohradě, Le Pen úvěruje První česko­-ruská banka, petrohradský Institut pro výzkum internetu pravděpodobně zkoumá, kolik lidí se nechá zblbnout fake news a dezinformacemi, ...
Odpovědět1  1
Bez psychologie a psychiatrie je to jen parciální pohled. Primární jsou motivace a ty se podle poruchy osobnosti diametrálně liší. Poruchy osobností jsou mnohem běžnější než by si relativně normální člověk myslel. Alespoň v neextrémních formách se s nimi setkává každý. Vzdělávání, společnost, morálka, právní systém jsou až sekundární. I když ne nepodstatné. Názorně to bylo vidět po Sametu. Změnilo se prostředí, ale lidi zůstali v podstatě stejní. Jen mají větší škálu příležitostí se projevit. Pozitivně i negativně. Proto mají stále smysl pozitivní činnosti, protože si své adresáty nakonec najdou. Docela zajímavé postřehy má doktor Jan Hnízdil. Jako nakouknutí za zrcadlo je dokufilm Ryba smrdí od hlavy.
p.s.: taky mám na d­-f ban za ­"názorový rozchod­"
mimochodem: asi třetina lidí je ovlivnitelná a komformní s okolím. Což odpovídá až nepochopitelné podpoře vládní strany.
Odpovědět0  0
Teorii korporátních zm.dů a vohnoutů od blogera dfens­-cz.com neznáte? S jeho praktickými příklady to považuji za slušný laický úvod do poruch osobnosti.
Odpovědět1  0
Spousta ­"managerů­" právě motivuje cifra na výplatní pásce s benefity. Po nich potopa.
Odpovědět0  0
Pro masivnější používání vývojáři jim tam ještě chybí kompilace a knihovny ... for Android ;­-­)
Odpovědět0  0
Vliv na hratelnost prakticky blížící se nule. No, nekupte to!
Odpovědět1  0
Jenže tady očividně nešlo o to zmocnit se autorství, ale právě obsahu zprávy o něco dřív než bude zpráva publikovaná.
Odpovědět0  0
Nevím jak konkrétně desky, o kterých jde řeč, ale viděl jsem desky s grafickým klikacím GUI nad BIOSem. To musí sežrat pár Mb navíc.
Odpovědět0  0
Dík za nasdílení reálné zkušenosti.
4k vypadají bombasticky, ale řešit nečitelnost ikonek, jejich zvětšování o 150%, fonty, etc se mi nechce.
Nedávno jsem se dočetl, že 3k na 32­" má vlastně cca stejnou velikost bodu jako 1920x1200 na 24­" a s tím jsem spokojený. Takže se pravděpodobně u nové 32­" zvolím taky ­"jen­" 3k.
Odpovědět0  0
Opasané firemní PR jako aktualita?!
Odpovědět0  0