www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pevné disky Toshiba MG09 s EAMR dostávají 18TB kapacitu

Pevné disky Toshiba MG09 s EAMR dostávají 18TB kapacitu
, , aktualita
Toshiba uvedla nové pevné disky řady MG09, které disponují technologií EAMR (Energy Assisted Magnetic Recording). Hustota dat byla navýšena tak, že jedna plotna má kapacitu 2 TB. Celkově se tak vyšplhala až na 18 TB.
K oblíbeným
reklama
Společnost Toshiba rozšířila nabídku svých disků o nové modely MG09. Tyto disky vylepšují záznam typu CMR o nové technologie EAMR (Energy Assisted Magnetic Recording), konkrétněji o FC-MAMR (Flux Control – Microwave Assisted Magnetic Recording). Díky tomu se zvýšila hustota dat a kapacita jedné plotny na 2 TB. Maximem jsou 9plotnové disky plněné heliem, což znamená celkovou kapacitu disků 18 TB (o 12,5 % více proti předchozí generaci MG08 s maximem 16 TB).
 
Toshiba MG09 HDD
 
Dostupné budou ve formátu 3,5" disků vysokých 26,1 mm pro rozhraní SATA 6Gb/s i SAS 12Gb/s. Mají 7200 otáček za minutu a maximální přenosová rychlost má dosahovat 268 MiB/s. Pokud jde o styl formátování, v nabídce budou modely 4Kn i 512e (ty budou mít i technologii Persistent Write Cache). Pro vysokou bezpečnost se budou dodávat i verze s podporou Sanitize Instant Erase (SIE) a Self Encrypting Drive (SED). Mířeny jsou především na datová centra, cloudové servery a podobně. Podle výrobce mají vydržet na záznam 550 TB ročně a MTBF byla stanovena na 2,5 milionu hodin. Pokud jde o spotřebu, SATA modely mají 4,16 W, SAS verze pak 4,54 W. Dodávky budou zahájeny koncem března 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů