www.svethardware.cz
>
>
>

Phison E18 poskytne moderním SSD až 7400 MB/s

Phison E18 poskytne moderním SSD až 7400 MB/s
, , aktualita
Společnost Phison si připravila nástupce kontroleru E16 z roku 2019, a sice model s celkovým označením PS5018-E18 PCIe 4.0 controller. My o něm budeme mluvit prostě jako o E18, který poskytne propustnost až 7400 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Výkonná SSD pro PCIe 4.0 zatím moc oblíbena nejsou, a to jednak proto, že samotné rozhraní PCIe 4.0 ještě není příliš rozšířeno a pak také proto, že praktický přínos rychlých SSD je diskutabilní. Intel stále ještě nemá na trhu desktopovou ani HEDT platformu, která by PCIe 4.0 mohla nabídnout. Časy se mění, takže technologickým lídrem je dnes spíše AMD, což platí právě především v desktopu. 
 
Rychlá SSD ale mají v sobě velký potenciál, jak nám ukazují nové herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Díky NVIDII ale také víme, že společně s vysokou propustností moderních SSD přichází i vysoké nároky, které sama bude řešit pomocí technologie RTX IO. Jedná se o to, že onen příval dat musí také počítač zpracovat a pokud jde navíc o komprimovaná (herní) data, může na to padnout značná část výkonu i mnohajádrových procesorů. Pokud se ovšem spojí rychlé datové úložiště a akcelerované zpracování čtených dat, máme šanci na další skok ve výkonu, který bude pro každého velice citelný. Však kolik času už hráči strávili zíráním na načítací obrazovky? Nové konzole se od nich už mají téměř oprostit, takže brzy poté by už mohl přijít čas i pro uživatele PC, i když zde nelze počítat s náhlými změnami.
 
 
Vývoj stále rychlejších SSD tak má svůj význam i pro běžné uživatele PC a k němu nyní přispívá i Phison se svým novým kontrolerem E18 pro výkonná SSD, který nabídne propustnost až 7400 MB/s při čtení a 7000 MB/s při zápisu. Tím už se v podstatě pohybuje u hranice reálné propustnosti rozhraní PCIe 4.0 x4, takže je jen dobře, že za rohem už je verze 5.0. E18 také dosáhne až kolem milionu IOPS a podporuje až 8TB SSD. 
 
 
Phison E18 je čip vytvořený 12nm technologií firmy TSMC a obsahuje tři jádra ARM Cortex R5 plus firemní technologii CoXProcessor 2.0 pro zvýšení výkonu a také low-density parity-check (LDPC) engine pro opravu chyb. Nový kontroler najdeme v budoucích modelech SSD pro běžná PC. 
 
Zdroj: Phison


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala