www.svethardware.cz
>
>
>
>

Piráti našli recept na Denuvo, budou ho překonávat snáze

Piráti našli recept na Denuvo, budou ho překonávat snáze
, , aktualita
Ještě loni bylo Denuvo postrachem pirátů, kteří mluvili i o brzkém konci jejich scény, které tato DRM ochrana přinese. Poté se objevilo několik her, jejichž ochrana byla nakonec překonána a dnes už se Ubisoft na samotné Denuvo raději ani nespoléhá.
reklama
Na začátku roku 2016 tak byly obavy, že Denuvo přinese konec pirátské scény. Ta se přitom spíše než do role zlodějů stylizuje do role ochránců kvality, která dává lidem možnost si hru v klidu vyzkoušet, než si ji koupí. To se pochopitelně velice často míjí s realitou, v níž se lidé se svými 60 eury za AAA titul loučí neradi, a to zvláště v případech, kdy hru dohrají ještě dříve, než je pořádně zaujme.
 

 
Není tak divu, že se firmy opravdu snaží své hry co nejlépe zabezpečit, neboť si tak chrání i své investice, jenomže v praxi to nezřídka znamená, že biti jsou poctiví zákazníci, jimž ochrana užírá výkon jejich počítače. Zvláště patrné to je nyní v případě titulu Assassin's Creed Origins od Ubisoftu, který kombinuje Denuvo a VMProtect, neboť zde je vytěžování procesoru kombinací těchto DRM skutečně extrémní. 
 
Pokud tedy mluvíme o labutí písni, pak dnes k ní nemá blízko pirátská scéna, jako spíše právě Denuvo, což nepřímo potvrdil právě Ubisoft a nyní už přímo i samotní piráti, pro které už toto DRM dle jejich slov není tak velká překážka. Ale to je otázka. Může se také stát, že vydavatelé půjdou cestou Ubisoftu a budou DRM kombinovat, i když snad ne tak nevhodným způsobem jako v případě nového Assassin's Creed. 
 
 
Dříve trvalo i měsíce, než byla hra chráněná Denuvem cracknuta, pokud se to vůbec podařilo, což v podstatě stačilo na to, aby si na sebe vydělala. Ale pak byla třeba ochrana Resident Evil 7 překonána za týden, což se dále zkracovalo a v případě Middle-earth: Shadow of War nebo Total War: Warhammer 2 to netrvalo ani den. 
 
Co se stalo? Dle pirátů za to může zcela nová metodika, která už není postavena na zpětném inženýrství pro překonání ochrany Denuva jeho obejitím, smazáním či emulací. Nyní se prostě vytvářejí generátory klíčů jako za starých časů, takže Denuvo ve hře zůstane, ale myslí si, že kopie jím chráněného softwaru je prostě pravá. To prohlásil jistý Voksi, jejž jsme citovali právě i ve zprávě o Assassin's Creed Origins a jenž patří do týmu Revolt. Proti tomuto způsobu navíc neohou vývojáři Denuva moc dělat, leda by zcela změnili způsob, jímž jejich DRM funguje. 
 
Vypadá to tak, že piráti nyní opět s vývojáři her a DRM ochran téměř srovnali krok a nyní můžeme čekat na to, jak zareaguje právě herní scéna. 
 
Zdroj: PC Games N


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek