www.svethardware.cz
>
>
>
>

Piráti našli recept na Denuvo, budou ho překonávat snáze

Piráti našli recept na Denuvo, budou ho překonávat snáze
, , aktualita
Ještě loni bylo Denuvo postrachem pirátů, kteří mluvili i o brzkém konci jejich scény, které tato DRM ochrana přinese. Poté se objevilo několik her, jejichž ochrana byla nakonec překonána a dnes už se Ubisoft na samotné Denuvo raději ani nespoléhá.
reklama
Na začátku roku 2016 tak byly obavy, že Denuvo přinese konec pirátské scény. Ta se přitom spíše než do role zlodějů stylizuje do role ochránců kvality, která dává lidem možnost si hru v klidu vyzkoušet, než si ji koupí. To se pochopitelně velice často míjí s realitou, v níž se lidé se svými 60 eury za AAA titul loučí neradi, a to zvláště v případech, kdy hru dohrají ještě dříve, než je pořádně zaujme.
 

 
Není tak divu, že se firmy opravdu snaží své hry co nejlépe zabezpečit, neboť si tak chrání i své investice, jenomže v praxi to nezřídka znamená, že biti jsou poctiví zákazníci, jimž ochrana užírá výkon jejich počítače. Zvláště patrné to je nyní v případě titulu Assassin's Creed Origins od Ubisoftu, který kombinuje Denuvo a VMProtect, neboť zde je vytěžování procesoru kombinací těchto DRM skutečně extrémní. 
 
Pokud tedy mluvíme o labutí písni, pak dnes k ní nemá blízko pirátská scéna, jako spíše právě Denuvo, což nepřímo potvrdil právě Ubisoft a nyní už přímo i samotní piráti, pro které už toto DRM dle jejich slov není tak velká překážka. Ale to je otázka. Může se také stát, že vydavatelé půjdou cestou Ubisoftu a budou DRM kombinovat, i když snad ne tak nevhodným způsobem jako v případě nového Assassin's Creed. 
 
 
Dříve trvalo i měsíce, než byla hra chráněná Denuvem cracknuta, pokud se to vůbec podařilo, což v podstatě stačilo na to, aby si na sebe vydělala. Ale pak byla třeba ochrana Resident Evil 7 překonána za týden, což se dále zkracovalo a v případě Middle-earth: Shadow of War nebo Total War: Warhammer 2 to netrvalo ani den. 
 
Co se stalo? Dle pirátů za to může zcela nová metodika, která už není postavena na zpětném inženýrství pro překonání ochrany Denuva jeho obejitím, smazáním či emulací. Nyní se prostě vytvářejí generátory klíčů jako za starých časů, takže Denuvo ve hře zůstane, ale myslí si, že kopie jím chráněného softwaru je prostě pravá. To prohlásil jistý Voksi, jejž jsme citovali právě i ve zprávě o Assassin's Creed Origins a jenž patří do týmu Revolt. Proti tomuto způsobu navíc neohou vývojáři Denuva moc dělat, leda by zcela změnili způsob, jímž jejich DRM funguje. 
 
Vypadá to tak, že piráti nyní opět s vývojáři her a DRM ochran téměř srovnali krok a nyní můžeme čekat na to, jak zareaguje právě herní scéna. 
 
Zdroj: PC Games N


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580 Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580
Aktuálně jsou externí boxy vybavené desktopovými grafickými kartami velice zajímavé zboží, neboť mohou být paradoxně i levnější než samotné karty. Proto se vyplatí si všimnout i nového RX 580 Gaming Box od firmy Gigabyte.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště
Společnost MSI je dobře známá pro své herní notebooky i PC, kde často používá úložná řešení zvaná Super RAID. Jde prostě o podporu více SSD zapojených v režimu striping a o tom samém je i karta Gaming Storage.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo
Díky zařízení Kepler Space Telescope bylo identifikováno už více než 2000 exoplanet a další bezpochyby na své objevení teprve čekají, neboť analýza dat ještě bude nějakou dobu trvat. Nicméně samotnému teleskopu dochází čas společně s palivem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce
Dá se říci, že vody kolem hry Star Wars Battlefront II už konečně utichly a nyní je opět zčeří společnost Electronic Arts, která připravila přepracovaný systém mikrotransakcí i postupu ve hře. Co je nového?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů