reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od pkovak
Řeší některý z těchto testů i důležitou oblast čtení + psaní zároveň? Už jsem tu několikrát viděl napsáno, že některé SSD mají dobré časy čtení i psaní, ale pokud mají dělat oboje zároveň, výsledek jde rapidně dolů.
Předpokládám, že minimálně test install tak funguje, ale jistě nevím.
Odpovědět0  0
Tak musím říct, že naopak Bitdefender pod W7 moc nefunguje ­- nainstaluje se OK, síť funguje, testy zdá se taky, ale kupodivu co bych nečekal, nejede update. Takže žádné nové virové signatury, nic.
Odpovědět0  0
Gratuluju, povedlo se ti bez jakýchkoli objektivních znalostí ­(pokud jsi nebyl osobně přítomný u testů­) nakydat špínu na autora recenze a to způsobem který snad vidí i šestileté děcko. Klidně i mladší, když se naučí číst. Podobné výlevy si prosím propříště odpusť, my se tady snažíme *seriózně* debatovat o vlastnostech systému, který má jako první aspoň nějakou šanci vytěsnit Win XP.
Odpovědět0  0
Takže co se kompatibility týče, dobrý zprávy, jen víc takových, Dvojkovej Kód ví že je MS potřebuje jako sůl, po Vistách.
Jen doufám že můj oblíbenec Altap Salamander nebude ve W­-sedmičkách tak nepoužitelný jako ve Vistách ­(chybí mu UAC, děsivě pomalu vyvýjí, člověk by řekl, že na něm pracuje jeden programátor dvě hodiny týdně­).
Nevíte jak je to s různými ochranami? Nemluvím teď o ochraně proti nelegálním instalacím, ale například o přehrávání HD a dalších jobovkách které byly u Vist celkem kritizované i jako potencionální bezspečnostní průšvih.
Nebo ­"proslavené­" tilt bits, co se rozhodnou o nelegálnosti systému a vypínají nejrůznější věci bez vědomí uživatele ­(pokud vím­).
Odpovědět0  0
A jak je to rychlostně W7 versus XP? Protože to bude většinu lidí zajímat mnohem víc, Vista zase natolik rozšířená není.
Ale jinak, pěkný článek. Jestli jsou W7 natolik stabilní i v RC verzi, je to dobré znamení.
Jen nevím nakolik jsou XP programy a ovladači s W7 kompatibilní, například antiviry, firewally, ovladače pro různé karty ­(zvuk, TV, wifi, atd­). Nerad bych zrovna na tomhle vybouchl.
Odpovědět0  0
Bohužel, prázdná CD a DVD slouží z velké části k firemním účelům ­- každý má právo si svoji práci zálohovat dle libosti. Za posledních pár let jsem vypálil pěkných pár CD­-R a DVD­-R právě proto. Stějně tak souhlasím, že torrenty mají naprosto legální využití ­- vždyť i takový World of Warcraft vnitřně k šíření patchů používá tento způsob P2P. Pochybuju, že jeho miliony předplatitelů tím porušují zákony. Řada toho, co na nich najdete je legální a naopak považuju za špatné snahy některých poskytovatelů internetu případně státních orgánů je blokovat, právě proto, že tím brání v legálním šíření jiným osobám a firmám. Bohužel, další záplava torrentů obsahuje zákonem chráněný obsah a to je to, proč působí jako červený hadr na všechny ty agentury tvrdící, že prosazují práva autorů.
Odpovědět0  0
OK, ale kde a kdy se ten software dostává na počítač? Kdo ho sestavuje? Pokud ho sestaví výrobce dílů a dodá Best Buy hotovou sestavu, tak přestože je 30 dolarů hodně ­(při aktuálním kurzu 17.12 Kč ­/ 1 dolar podle ČNB, 30 dolarů = 513.6 Kč­), tak mě to nepřijde přiznám se nechutné.
Pokud ale ten software nahrává Best Buy nebo někdo na jejich popud, tak to je jiná. Ten software se tam především neměl dostat.
Odpovědět0  0
Takže Best Buy vybere 30 dolarů aby tam ten software nebyl, ale přitom software sníží cenu jen o několik málo dolarů? Dobrý obchod...
Odpovědět0  0
Byla taková sleva někde uvedená?
Vybereš si komponenty za fixní cenu. Sestavení je za fixní cenu ­(a instalace těch aplikací jistě chvíli taky zabere, kdyby to brala firma podle doby co jí to trvá tak naopak by cena šla nahoru­). Nikde není ani slovo o tom že by výsledek byl levnější kvůli ­"reklamnímu­" software.
Naopak to ještě inzerují jako ­"bonus zdarma­" ­- to jistě :­-­/
Kdybych si od nich koupil PC v komponentách, zvlášť operační systém a sestavil sám, rozdíl v ceně by byl jen cena sestavení. Žádnou slevu za reklamní software tam nevidím.
Odpovědět0  0
To je skvělé ­- teď můžu zaplatit, aby mi Best Buy odstranila software, za který jim někdo jiný zaplatil aby nainstalovali. Takže dostávají zaplaceno dvakrát. No není to skvělé?
Jsem jediný komu se tenhle model zdá nechutný?
V první řadě by tam nemělo být nic co nechci, nebo zadarmo odstraněné. Naopak, pokud tam je trial softwaru z propagačních důvodů, firma by měla poskytnout slevu *kupujícímu* ­- to on je cílem reklamy a otravných hlášek všech těchto programů. Je to podobné jako když si necháte na své nové auto dát reklamu nějaké firmy. Neplatíte za ni, platí oni.
Odpovědět0  0
Chci se zeptat jak je to s updatem map, nemyslím softwaru, ale dat ­- je navždy zdarma ­(pro mapy regionů které vlastním­), zdarma na omezenou dobu ­(dva roky třeba­), počet updatů, nebo všechny platím?
Navigaci nemám takže s tímto zkušenosti nemám taky.
Odpovědět0  0
Cena je rozhodně zlepšení, ale dostupnost v naší malé české díře?
Doufejme že slušná cena posílí rozvoj a šíření SSD disků, což by mělo stlačit cenu ještě níž.
Odpovědět0  0
Překvapilo mne že žádný z testovaných chladičů nemá udanou kompatibilitu s GF 8x, to jsou tak nové že zatím na ně alternativní chladiče nejsou?
Odpovědět0  0