www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation 5 dnes dostává podporu rozšíření pomocí M.2 SSD

PlayStation 5 dnes dostává podporu rozšíření pomocí M.2 SSD
, , aktualita
Společnost Sony sice již během léta umožnila rozšířit kapacitu konzolí PlayStation 5 pomocí příslušně výkonných SSD, ovšem do této doby šlo pouze o betaverzi. Dnes už má nastoupit systémový update, který ji nabídne všem.
K oblíbeným
reklama
Dle blogu firmy Sony tak má být právě od dnešního dne k dispozici nová verze systému pro konzole PlayStation 5, která mimo jiné již standardně nabídne možnost rozšíření kapacity pomocí běžných SSD. Respektive jde sice o běžná SSD, čili nepotřebujeme konkrétní speciální karty (či cartridge?) jako v případě nových Xbox Series S/X, ovšem musí to být M.2 SSD, a to dle doporučení pro PCIe 4.0 a s rychlostí čtení alespoň 5500 MB/s. A taková pochopitelně nepatří mezi nejlevnější. 
 
 
Majitel konzole má možnost instalovat SSD do připravené pozice, kterou objeví po odklopení bočního krytu. Podporovány jsou modely s kapacitami od 250 GB do 4 TB a s formáty mezi 2230 až 22110, čili s délkou 30 až 110 mm. Pokud jde o SSD vybavené chladičem, pak s ním by celek neměl překročit tloušťku 11,3 mm. Plné požadavky a informace o tomto tématu jsou k dispozici zde.
 
Sony ovšem stále doporučuje nejnáročnější hry instalovat do hlavní paměti, neboť prý ani velice rychlé modely přídavných M.2 SSD nepřekonají vestavěné SSD. A to by měla být konzole reálně schopna využít i SSD s rychlostí čtení 7400 MB/s, což je prakticky strop, pokud jde o možnosti dnešních SSD pro PCIe 4.0 x4. 
 
 
Nová verze systému pro PS5 ale není pouze o podpoře SSD. Jsou tu také úpravy celého uživatelského rozhraní a možnost přizpůsobení Control Center, snadnější zasílání zpráv z prostředí Game Base, předplatitelé služby PlayStation Now mají možnost nastavit rozlišení streamovaných her mezi 720p a 1080p a nakonec můžeme zmínit podporu 3D audia pro televizory se zabudovanými reproduktory.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů