Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od pleva
Testovali jste NASy pro 3disky a jeden pro dva. ­(nezkoumal jsem, který má koli eSATA a USB, ale možná tam byl i pětidiskový. Správně vyhrál ten jediný pro dva, protože jediný splnil možnost dvou připojených disků. Proto se test také jmenuje výkon NAS serverů pro 2 disky... :­-­)­)­)­)

Na mou kritiku níže odpověděl pracovník PR od QNAPu, který u Vás ani nemá registraci, napsal hlouposti z UMAXu a myslel si, že čtenáři mají IQ jako Haiťani.

Místo Vašich rozčilených reakcí, bych si nasypal spíš popel na hlavu a test stáhl a zopakoval... Jestli to byl PR test, nebo jste ulítli je jedno, stane se to každému, jen je chyba to nepřiznat.


PS: sám jsem měl QNAP 419 pro, pak Synology 409+ a teď 1010+. Qnap bych nechtěl, ale neřekl bych že je horší, jen o dost dražší. Ale v testu nikdo nehleděl na to, co ty NASy umí, protože vysoká cena není za HW, jak si řada kritizujících myslí. A v SW jsou Syno a Qnap daleko od ostatních.

PPS: sám jsem pár recenzí napsal, vím kolik je to práce, vím jakým tlakům je redakce vystavena ­(zápůjčky prostě nemohou být jen zadarmo, to byste museli fungovat jako Stiftunq Warentest, který si vše koupí v obchodě a financuje to z předplatného a prodeje testů ­- jen tak lze být nezávislý­). Navíc autoři také mají svoje preference
Odpovědět0  0
Asi firemní odpověď z Umaxu, jinak byste se přihlásil :D

V testu na bit tech vyhral qnap jen v zapisu velkeho souboru, ve všem ostatním ­(read write small i big­) 6­-10% syno rychlejší. Tak proč psát floskule o obecných testech a nejmenovat...Vítězem byl DS212plus a na zmíněný Qnap stačí i předchůdce DS211 :D.
Odpovědět0  0
Vím že jde o to, co kdo půjčí. Za stejné peníze, co je Qnap je i 212plus, který by ostatní rozdrtil. 2500 rozdil je 50% a to je moc, aby se to nepromítlo. Navíc 212j skoro všude vyhrál, jen tady ne a kvalita soupeřů nevyrostla. Takže zbytečný test s velmi pružným hodnocením :­'(
Odpovědět1  0
Před +­- 17 lety jsem měl na Hotmailu první freemailovou adresu. U nás nic takového nebylo, adresa ze školy nebyla moc použitelná a oni nabízeli freemail. Po změně vlastníka služby jsem začal dostávat Spam od vlastníka ­- několik nabídek denně a začal chodit i spam, takže jsem přešel na yahoo a seznam. ­(Hotmail tenkrát neměl s MS nic společné­)
K hotmailu jsem se vrátil více než po desetiletí. Spam už mi nechodí, ale přišel jsem o hezké emailové jméno :­-(
Odpovědět0  0
Recenze zvuku z Vašeho pera vždy potěší. Sám řeším, co si koupím už 2 roky. Aspoň zatím vím, co ne. BW jsem už obhlížel stejně jako Bose ­(cenově i velikostí jsou dost podobně­) Zatím to není akutní, ale řadě recenzí nelze věřit, tak aspoň vím, kde to najít :­-­)

Mám Altec Lansing 6021, které zvukově nejsou špatné a brumem trpí také. Při pohledu na útroby jsem jasně viděl sedmileté číňany s pájkou. Cinu je tam na 4násobek a provedení i součástky jsou nízký lowend, ale zvukově jsou nadprůměr. Na poslouchání klasiky a DCD bohužel nestačí..
Odpovědět1  0
Zapomněl jsem napsat, že recenze je moc pěkná, ale to je tu samozřejmé :­-­) a nezpochybňuji recenzi.
Sám jsem si koupil NAS Synology ­(podobný QNAP stál o 3kK víc­) a po prohlédnutí vnitřku nevím, za co jsem zaplatil...
Odpovědět0  0
Za stejné peníze je k mání 4diskový Synology DS409+ a horší 4diskové QNAPy,které umí RAID5 i 6 nebo RAID5+Spare.

Rychlost mají sice menší, ale málokdo potřebuje v domácí nebo firemní síti kopírovat gigabyty dat. Tím zpochybňuji superrychlé dvoudiskové NAS. ­(u 4diskových a více to chápu­)

Škoda, že ceny jsou takhle vysoko, neb deska s IONem stojí 3300, zdroj 800, bedna 1000, 128­-256MB paměti 300 a zbytek je +­- za know­-how ­(OS, který je Linux Based­). Tím chci říci, že je u QNAPu i jiných hodně vysoká cena za OS­/FW ­(vychází mi cena přes 5000Kč­)

Za stejné peníze mohu mít v PC skříni ­(není to úplně srovnatelné­) dvoujádrový ATOM s čipsetem Intel a HW RAID řadič. Pak jen záleží na OS, který tam dám. Spotřeba bude dost podobná, jen ta administrace QNAPu bude o dost pohodlnější.

ALe rychlost bude mít řešení s HW řadičem o něco vyšší.
Odpovědět0  0
Asi záleží na úhlu pohledu, ale integrované čipsety NVidie jsou sice možná zastaralé, ale HW akcelerují jakékoliv video High@L5.1 a díky CoreCodecu v.2 s CUDA prakicky jakékoliv H­/x264 video i DXVA necompliant. Co víc můžu chtít po HTPC?

To ATI zatím bohužel nedovede a HTPC se spotřebou více než 100W mi připadá výstřední. Nevím, proč do HTPC dávat dedikovanou grafiku ­(asi víte líp o podílu hráčů na HTPC a čistých přehrávačů­) a po vlastní zkušenosti si myslím, že HTPC pějí svou labutí píseň ­(to je ale off topic­)

S IONem­/Atom má moje HTPC se dvěma Samsung F2 spotřebu kolem 40­-45W a i to mi připadá na dekódování filmů zbytečně moc. ­(hry nehraju, takže je můj názor možná off label)
Odpovědět0  0
tak jsme ho během testů pro srovnání změnily na NTFS

Opravte si prosím shodu podmětu s přísudkem
Odpovědět0  0
To bych mírně oponoval. Samozřejmě, že nezlepší, ale vzhledem ke kvalitě vyluzovaného zvuku asi není tolik co zhoršit a kdo je s mobilem audiofil.
Jinak je větší jack výhodou, ušetřím za redukci atd...

jen deska je v místě uchycení standardního jacku hodně namáhanáná ­(více, než u nestandardní připojení, 2,5 na mysli nemám)
Odpovědět0  0
Musím souhlasit. Doporučení se mi nelíbí a říci, že kdysi byla díra, proto to neoužiju je trochu nedostatečný argument.

Z firewallů dnes jednoznačně comodo, je to jednička i ve srovnání s komerčními firewally. ­(některé autorem doporučené u mě vyvolají spíše pláč­)

Nesouhlasím s tím,že by Firewall MS byl úplně k ničemu, v současné době mám systém s firewallem windows ­(komplet záplatovaný­), bez antiviru a nákazou netrpím a počítač není jako řešeto. Microsoft poctivě záplatuje. ­(jde o to, co člověk tahá domů a spouští­)


Antivirus není nezbytný, ale musíte být opatrní e nespustit co najdete
Odpovědět0  0
stahoval jsem 64bit verzi již 1.5. Je o dost lepší, než 181.xx, ale pořád mírné problémy s přehráváním TV ­(výjimečně se cuká, předchozí verze se při 0­-1% zátěži cukala pořád­).
Odpovědět0  0
Bohužel, pro sedmičky je stále jen 181.71 , která není bugless...
Nevím kde je problém, ale od 3.3 pořád nic.
Odpovědět0  0
milý Ex,

na nešikovnost si nestěžuji. Hodnotit někoho je snadné, zvlášť když nic nevíte, já se hodnocení zdržím....

Bohužel se mi u 2 skříní ze 3, které mám k dispozici zasekla bočnice a nebyl možný pohyb vzad. U jedné šlo bočnici bez poškození docela složitě sundat ­/2lidi a cca 15min­/.

U té, co mám svůj PC se postupně packy ulámaly ­(bočnice drhne plast o plast a hliník na povrchu je hodně tepelně roztažný kov. Je to nedomyšlené a lituju, že jsem to nereklamoval. Bylo by to kdo z koho :­-­)

Teď jsem dělal PC do MINI Antecu a provedení se mi líbilo více, problémy nebyly ani v zimě, které jsem skříň vystavil.
Odpovědět0  0
I když Psionu ujel vlak, chápu, že chce trochu slávy i peněz. Není aspoň firmou, co má pofiderní výrobky a dává deítky žalob kvůli patentu 1+1=2. Ostatně Škoda a IQ+ skončili také vyrovnáním a kdo znal firmu IQ+

Ve skladech a fabrikách je Psion pořád doma a výjimečně jim fandím, i když z Psionu už asi nic nevyleze.
Odpovědět0  0
Co se týká pacek, je to sh...
Dělal jsem 3skříně s P18X a u dvou se packy vylámaly.
Násilí jsem neužíval, ale bohužel rozměrný hliník na bočnici se podle teploty smršťuje a roztahuje a při zimě ­(v pracovně mívám kolem 15C­) je bčnice zřížená a nejde otevřít. Prostě nejde nijak. Teď už vím, že je to závada ­(výrobní­) ale obě bočnice mám oholené.
Dávat při potřebě otevření skříň do koupelny nebo jinam, kde rozmrzne není praktické. Sice bych si Anteca koupil zase´, ale ty pidipacky, které se i třením zaseknou jsou na .....

Teď mi nezbývá ­/v plánu to mám rok­/ než vyrobit náhradu a bočnici zvenčí nepoškodit. Reklamovat jsem to ani nezkoušel, to bych si musel vzít právníka a soudního znalce.
Odpovědět0  0
Jediná šance je doufat v řešení lepším BIOSem ;­-­)

Výrobci si dávají načas, ale GB i ASUS to nakonec vždy vychytají. Já si vždycky týden před uvedením oprav ve FW nebo BIOSu stihnu pořídit něco nové....
Odpovědět0  0
Pokud je tím pozitivním, co zákazník najde to, že si 7even kupovat nemusí a vystačí s XP, pak je to jednoznačně pozitivní. Díky MS se 64bit hned tak nerozšíří :­-­))
Odpovědět0  0
plísně neuvolňují toxické výpary ­(některé tvoří jedy, ale toxické jsou při vniknutí do organismu a somozřejmě ve větším množství­). Známý je aflatoxin tvořený plísní Aspergillus flavus, který napadá ořechy ­(typicky buráky­) a je mimořádně hepatotxický.
Spory plísní nejsou toxické, al na kůži mohou působit jako alergen a způsobovat ekzémy. V klávesnici je ale obvykle sucho a to plísně nerady.
Navíc to co propadá je sice hnus, ale do styku se s tím dostanu jen při vyklepání.
A navíc, to, že klávesnice nejsou moc nebezpečné Vám řekne každý vzdělaný mikrobiolog, neb v jejich tisku není neobvyklé zkoumat, kde co je ­(obvykle nemocniční prostředí, ne komunita)
Odpovědět0  0
V práci jsme udělali stěry ze 3 klávesnic ­(z povrchů tlačítek­) a udělali kultivace. Nic nebezpečného se nevykultivovalo ­(běžné kmeny baktérií­) jen velká množství různých kolonií.

Hůř dopadají třeba rukojeti vozíků v hypermarketu, povrchy v lednici, kuchyňská linka a prkénko, kde se množí i nebezpečné kmeny. Na klávesnici sotva přežívají.
Odpovědět0  0
Ten rámeček uvedli více než před půl rokem. To novinka není, možná mají jiný s novým označením, ale PF 701 je dnes již na konci své morální životnosti. Obrázek ale odpovídá PF 701.
Možná máte jen špatný obrázek a označení, ale nový rámeček z díny Geniusu bych asi už čekal.

PS: chápu, že občas uteče chybka, při tom množství a objemu práce co odvádíte :­-)
Odpovědět0  0
nepředpokládám, že by chladič měl 226hliníkových žeber :­-­)
Asi spíš 26
Odpovědět0  0
to máte recht, jen bych tam dal smajlíka :­-)
Odpovědět0  0
A já jsem si myslel, že za XX provincii považuje Taiwan jen sama Čína a demokratické země Taiwan uznávají. Nebo je něco jinak?
Odpovědět0  0
Analogie vaší fyzikářky a Wiki je poněkud demagogická.
Jedná se určitě na obou stranách o slovíčkaření, ale definice anglického smartphone je jednoznačná a v řadě pramenů včetně Wiki. Řada užívaných ustálených spojení je dána historickým vývojem a v této oblasti je velká konvergence.
Odpovědět0  0
Pro mě se přístroje liší tím, že mají OS. Přiznám se, že bych 500 nechtěl ani náhodou právě kvůli absenci touchpadu a asi i kvůli WM6. Palm OS je asi na svém konci, ale plně dostačující a srovnávat OS je ošidné.
Kromě úvodu s ošidným zařazením je recenze moc pěkně napsaná. Nic to nemění na faktu, že tenhle ­"krám­" je spíš úlitba trhu pro mladé, než smartphone, protože pracovat s ním asi nepůjde, jako kalendář bych ho také používat nechtěl a tak nezbyde, než jen posílat sms.....
Odpovědět0  0
Že je smartphone bez dotykového displeje je tenhle týden největší kr....., co jsem se dočetl.
Smartphone je definován jinak ­- viz Wiki a nepředpokládám, že definici tvoříte vy svévolně

http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Smartphone

pokud neumíte en , je stránka i v češtině

citace definice ­"interface such as a miniature QWERTY keyboard, a touch screen ­"

Někdy je lepší připustit chybu, než začínat flame..
Odpovědět0  0
Nevím, zda Vám jen nevyšla formulace, nebo neznáte fakta, ale QWERTY klávesnice mají Trea už dlouho ­(minimálně od 600­) a to klávesnici velmi kvalitní. Proto je věta první s QWERTY.... zavádějící.
Je mi líto, že Palma nezrecenzoval někdo, kdo s nimi má zkušenosti ­(byť má WM 6.0)
Odpovědět0  0
AT­-comp koupili myslím poláci ­(je to tak měsíc...­)
Nedivím se, že chtějí oživit dost skomírající firmu, která se naposledy proslavila InDoŠem a to dost nechvalně...
Odpovědět0  0
někdy v dubnu 2002 koupila tuto německou firmu americká PNY. Elsa až do svého krachu byla HighEndovým ­(to doslova­) výrobcem grafik, které se dávaly do pracovních stanic. Dojela na to, že se pustila do mainstreamu a herních grafik ­(vyráběla CAD akcelerátory­) nebo třeba kartu pro Photoshop, která stála ke 100kKč ­(tenkrát­)

Napsat neznámá společnost mě uráží. To je jako napsat druhořadý výrobce automobilů Bentley. Že ji současná generace nezná neznamená, že napíšu ­"neznámá­". Elsa posunula vývoj více, než montéři typu Asus, MSI, Sapphire a další a podílela se na vývoji prvních akcelerátorů s S3.
Je fakt, že nyní drží značku asi nějaký taiwanský druhořadý výrobce ­(PNY ji jako značku prodal dál a v době koupě měli značku i Taiwanci ­- nevím, zda legálně­) a karta tudíž bude fuj, ale to nemění nic na faktu, že Elsa byla v grafikách něco.
Odpovědět0  0
distribuovaly celkem 22 čínských nejdražších softwarových titulů ­- a další věta, kam trh mířil je jasné z mapy.

Kdo v Evropě koupí nejdražší čínské softwarové tituly? To bych chtěl vidět.
Odpovědět0  0
Je škoda, že v testu nebylo více kusů disků od jednoho. Mám různou zkušenost s HDD Hitachi, kdy mám 4*250G a 1*500G a jeden kus je hlučný a vibruje 1kus hlučně seekuje a 3 jsou OK. I ostatní výrobci mají velkou variabilitu a je škoda, že při měřeních hlučnosti hodně záleží na tom daném kuse. Pak může zvítězit náhodně dobrý kus špatného výrobce ­(nemyslím tím výkon, ten se liší kus od kusu o 0,5­-2% a to stabilně.

U grafik,, zvukovek nebo MB tohle odpadá :­-(
Odpovědět0  0
nepochybuji o kvalitě snímače ­(ten bude špičkový­)
Bohužel BT má dost omezení v latenci a přenosu dat a je možné, že ovladače BT od MS způsobují latence ­(nahodilé, při větší zátěži ­(kopíruju, skenuji přes Firewire, připojím ext. disk přes USB­), bohužel to MX900 od Logi nedělá ­(zkusil jsem ji připojit a chová se slušně­)
BT je vůbec méně použitelný, než ten s Widcomm ovladači ­(od Logi­)

Materiály myši jsou parádní, USB receiver je designově mimořádně povedený ­(dá li se to o obdélníku této velikosti říci­), ale jak jsem napsal, myš je malá ­(mám ruku 8,5 tj. velkou­)
Problémem může být existence Intellipoint ­(zkusím myš s generickým ovladačem a vypnutým BT ovladačem­)

Samotnou kapitolou jsou hry. BT myš se hodí pro katastrofické hráče FPS a spíše pak na strategie, pokud možno tahové. Latence posune dobrého a špičkového hráče o třídu níž ­(mě se to stát nemůže :­-­) )
Odpovědět0  0
používal jsem IE3, G900 a po G7 teď 8000 a nejsem moc spokojený. Univerzální ergonomie je dobrá pro leváky, kteří mají minimální výběr. Myš je pro mou ruku malá, má bohužel často zpoždění a velké latence kurzoru ­(MX900 od Logi s BT neměla, jen delší odezvu ­- daň za BT­)
O BT nepíšete nic, ale bohužel MS aplikace za Widcomm dost zaostává ­(Bluesoleil je také lepší­)
Příznivě hodnotím výdrž ­- má ji od vánoc a zatím jsem při každodenní práci nenabíjel.
Kolečko mi vyhovovalo ­(jsem zmlsaný od MX900­) a určitě se mi jeví použitelnější, než od G7, kde skoro nejde stisknout.

Bohužel, právě časté latence myši ­(občas si usne myš, nebo driver, nebo BT­) budou možná mým důvodem k prodeji, ke kterému se odhodlávám. Neříkám, že ta myš je úplně špatná, ale u mne jako následovník ergonomické ­(pro praváky­) MX900 není a skvělý sw Intellipoint 6.1 to nevyléčí.

V recenzi chybí zmínka o BT ­(BT myš je to aktuálně na trhu jediná­), protože důvodem ke koupi této myši může být BT. Ostatní myši používají jen pásmo 2,4, ale myš s ovladači pro BT je to asi jediná ­(možná se mýlím)
Odpovědět0  0
Nějak nechápu Váš příspěvek. Já píšu, že ­"díl. zpracování­" stálo za ... a to i přesto, že firmy věděly, že PC jdou do redakce. Zajímal by mě řadový PC třeba od Foxů, jestli je takhle vymazlený, nebo je standard nižší.

Váš příspěvek mi připadá mimo, neb jste mne nepochopil a odpověděl na něco, co nezaznělo.
Odpovědět0  0
Nedokážu pochopit, jak je možné, že ty počítače jsou tak odfláknuté ­(některé­), když výrobce ví, že je půjčují do testu. Kdybyste je kupovali jako inkognito zákazník za 30kk, to by byla jiná káva. Nebo se pletu?

BTW: souhlasím s autorem, že je to o kvalitě, protože za 2 roky ty stroje budou pořád v provozu a výkon se dost smaže ­(nové grafiky, ceny i standardy­) ale bedna a zdroj zůstanou ­(spolu s uvařeným HDD a nahluchlým a nervním majitelem PC ­(od chlazení :­-­))
Odpovědět0  0
Proč ne, když byl přibalenej někde :­-­)­)
Přeci to nevyhoděj...

Myslím, že předmětem testu by neměl být jen hrubý výkon, ale právě provedení, servis, vyladění ­(vyladit si komp umí sotva 1%­] a přidaná hodnota.
Líbila by se mi i sestava s Pentium D :­-­). Kdo chce hry, potřebuje výkon v grafice a kdo nehraje, tak ho spíš nevyužije.
Odpovědět0  0
sekretářky se bavily :­-)
Odpovědět0  0
Autor testuje skříně a to ne jen tak ledajaké. Zdrojů měli v SHW taky dost.

Chápu, že se mu nelíbí nevyrovnanost sestavy. Trochu fuj.
Tahle sestava mi připadá jako mít v karoserii z Trabantu motor z BMW. Nad tím by se nikdo nepozastavil?

Připomínku mám jen k výtce na 350W zdroj. Neliší se běžné 400 jen zatížitelností 12V větve? Tim nepardonuji 350W.
Odpovědět0  0
úplně souhlasím... Křiklouni si skládají v dětském pokoji a pak postávají před reklamačním oddělením, že jim to nefunguje.
Ten kdo to sestavoval se určitě díval i do reklamací kolik čeho se vrací, protože kdo by chtěl opravovat celou bednu :­-­)

BTW: Garážisti zapomněli také na cenu OS, dálkového ovládání a konfigurace. Dát někam XP Home nebo MCE je rozdíl.

V práci chtěla kolegyně sestavu pro dceru a sešlo se 6 počítačů. Každý úplně jiný, stejná byla jen koncová cena. Každý si myslel, že jeho sestava je nej, ale mohla být jen jedna.

Není umění sestavu navrhnout, ale prodat a to Fox asi umí.
Odpovědět0  0
U této metodiky je důležitá vlhkost vzduchu a myslím, že tlak vzduchu a teplota +­-1C měření neovlivní narozdíl od vlhkosti.
Odpovědět0  0
poslední dva údaje budou pro všechny vent. stejné, pokud bude pokus proveden během pár hodin :­-)
Odpovědět0  0
CFM je cubic feet minute­-1
u nás M3 hod­-1
minut má hodina 60
stopa je 30,48cm to celé na třetí *60 minut

je koeficient 1,699 a to celé m3­/hod
Odpovědět1  0
Nešlo by udělat pro 20 ­(nebo jiné číslo­) nejrozšířenějších ventilátorů anketu SHW o jejich výdrži.
Některé moc nevydrží, ale to v laboratoři nikdo nezjistí. Brzy pak začnou řvát. Určitě je to daný i prašností, ale v globále by to byla anketa spravedlivá :­-)
Odpovědět0  0
Myslím, že velmi přesné měření by mohlo být za pomocí tenkých odporových drátků. které se proudícím vzduchem ochlazují a tak se mění jejich odpor ­(asi by šla udělat i mřížka, která by pokryla větší prostor­)
Tenhle princip používají např. ventilátory na umělou plicní ventilaci a je velmi přesný.
Další použitelný způsob je dopplerovské měření sondou v proudícím vzduchu ­(dvěma sondami­)
Asi by se také dal měřit tlak vzduchu na nějakém zaslepeném konci, ve vzdálenosti třeba 10cm od ventilátoru, který vypoví hodně o ryhlosti i linearitě proudění.
Odpovědět1  0
Recenze autora mě jako vždy potěšila. Že zdroj odešel je dobře, protože doma při 50% zátěži by odešel taky, ale po 3letech a vzal by sebou třeba i HDD :­-­(. Takhle jsou lidi co čtou varovaný.
Pokud jsou zdroje opravdu tak špatné, tak si myslím, že je Bostar v této revizi přestane prodávat, protože se jim to jako dovozci nevyplatí. Mají dost lepších značek :­-­)
Odpovědět0  0
Ještě by šlo dát pod HS lepší pastu. To udělá 2­-5C. Pak bzch HS vrátil a procesor je jak byl, jen s lepší žvejkačkou :­-)
Odpovědět0  0
Myslím, že by nebyl problém nanášet strojem pastu, kterou uživatel nenanese ­(v domácích podmínkách­) a která zpolymerizuje ­(gigant je v tom Loctite­).
Můžou risknout i elektrovodivou, protože při zkratu by šlo postup ve výrobě opakovat.
Ostatně pokud budu mít stříbrnou z 99,8%, pak je to prakticky čistý kov.

Ale přiznejme si. Je cílem výrobce udělat procesor, který půjde snadno o 50 a více procent přetaktovat.
Pokud dovedou udělat špičkový čip, pak nemají problém udělat špičkový HS. Interní důvody se dozvíme za 20let v pamětech nějakého Bosse :­-)
Odpovědět0  0
řekl bych, že je léto, takže má asi prázdniny a vydělává na studium :­-­), nebo se opéká a brodí džunglí
Odpovědět0  0
Když je někdo bedna a to asi oni jsou, může si dovolit tričko. Ostatním nezbývá, než předstírat intelekt a nosit ve vedru sako :­-)
Odpovědět0  0
Sám jsem kdysi používal ultra low end. Samostatný ventilátor, v dírách na šrouby byly jako nožičky šrouby a aby se to nehýbalo, dal jsem na hlavičky šroubků oboustrannou lepenku. Možná to není vrchol elegance, ale na disk to fouká shora či zdola a směr fuku taky snadno upravíte ­(k disku od disku­). Cena od 60­-200Kč podle ventilátorku :­-)
Odpovědět0  0
Chladič Revoltec je identický, jako Nexus disk Twin. Nevím, kdo je původcem, ale to je asi jedno.
Sám ho mám ­(Nexus demontovaný­) a spokojený jsem nebyl, protože vibrace netlumil a hluk nesnížil.
Zajímalo by mě srovnání třeba s odhlučňovacím šuplíkem, který mají lepší Casy ­(třeba Antec­). Mám pocit, že vibrace tlumí řádově lépe, díky měkčí gumě.
Jinak tradičně obsáhlá recenze ­(víc se k ní dodat ani vytknout nedá :­-­)­)
Odpovědět0  0
Myslím, že levnější řešení než UMAX by bylo postavit si BTX na bázi all in one desky VIA a dát tam nějaký OS. Ale zase je s tím dost práce a úspora kolem 7000Kč.
Řadič umí jen RAID 0,1,10 a span jako ostatně starší SB VIA
Odpovědět0  0
Nesouhlasím ani s Vámi, ani s tím, že by pan Šejnoha byl ignorant.
Z české slovotvorby lze dovodit, že ten, kdo projevuje jistou míru ignorance je ignorant. To, že v Netové verzi slovníku toto vysvětlení chybí neznamená, že to tak nemůže být.

Slovo:ignorace
Význam:vědomé přehlížení, pomíjení ­- ze stejného slovníku :­-­)

PS: sorry za Off Topic. Moc pěkné srovnání, hodně práce, ale něco málo tomu chybí. Kdybych měl nějaký chybějící měřák, spěchal bych s ním k Vám :­-­), leč nemám...
Odpovědět0  0
absolutní souhlas.
Nekvalitní provedení věští nekvalitní zdroj. Až někdo vyhoří, nebo ho super zdroj jen kopne a odpálí komponenty v bedně, bud pozdě psát, že výkon je rozhodující.
U reproduktorů je výkon taky až na posledním místě.
Odpovědět0  0
sám jsem nad krytkami hloubal ­(mám také Tagan­) a pokud u vícekonektorových řešení neměl na mysli výrobce ochranu před teoretickým zkratem ­(např. dva molexy na CD větvi a potřebuji jen jeden­), pak mne napadá jen ochrana před oxidací při chybném skladování.

Zatím se mi to jeví jako super srovnání ­(škoda, že nepublikujete anglicky, pak by byly milionové přístupy :­-­) ­)

Jako obří plus vidím pomocný mechanismus na vyndavání konektorů. Bohužel Tagan nemá
Odpovědět0  0
Kolem uvedení 64bit woken, bylo jasné, že MS čeká na uvedení Intel processoru s EMT64. Nedivil bych se, kdyby bylo v nejvyšších kancelářích zamčené něco, co se my nikdy nedozvíme. Firmy musí spolupracovat a oslabení konkurence je sice nefér, ale normální.
Viz třeba NVidia a ULI. Teď je jasné, že NV koupila ULI aby ztížila život ATI ­(a samozřejmě i proto, aby si vylepšila NForce4)
Odpovědět0  0
článek jak jinak než bez chybky a snadno čtivý.

Myslím, že by bylo zajímavé nahlédnout pod pokličku 64bit. Někdo to prostě brzdí a AMD už asi rezignovalo :­-­(
Intel dopiloval novou řadu a teď nemusejí mít manažeři Intelu stažený­(ou­) ....., kdy že MS masivně podpoří 64bit.
Na spiknutí nevěřím, ale tady ho vidím. A přitom 64bit může být ta správná cesta.
Ostatně, kdo má 64bit XP? A k čemu že nám jsou?
Odpovědět0  0
Sám jsem psal, že 64bitů bodne a na tom trvám. Bude dobře, když oběma platformám. Pak nevím, proč bych musel inovovat ­(HW­), když nehraju hry. Budou za mě inovovat vývojáři ­(SW­) a doufám, že upgrady nebudou drahé.....
Odpovědět0  0
Sám jsem čekal na Via KT900, která byla na 5 serverech otestovaná a plně srovnatelná jak RD580 a NForce a máme březen a VIA nikde ­(jen odkaz na ViaArena­). Nevydržel jsem a jdu do ATI, ale štve mě to, protože KT800Pro nebyla špatná...
Odpovědět0  0
Na nějakém webu ­(asi SHW­) bylo letos hlasování, kdo bude lepší. Jsem rád, ač mám AMD, že jsem trefil Conroe. S podílem Intelu na trhu a ziskovostí nemohou zůstat 4roky na druhém místě. To by bylo fakt proti přírodě.

Doufám, že AMD v honu za výkonem nezapomene na kompilátor pro svoje procesory a čipovou sadu. Mohli by koupit VIAu :­-­)
I když to jsou pohádkové sny.
Myslím, že by hodně pomohly i 64bitové aplikace. Nikdo zatím nenapsal, že jedeme na půl kotle. V práci s videem, 3D Maxem, hrách zipování a mnoha dalších aplikacích musí být 64bitů vs 32 znát. Aplikace pořád nesjou. Aspoň kodeky kdyby byly :­-­(
Odpovědět0  0
Ať počítám, jak počítám, tak mi vychází 10*333 3330MHz, ale vy uvádíte 2,6GHz. Někde se stala chybka :­-)
Odpovědět0  0
mohly vidět jen děvčata. Vy jste muž, takže mohli.
Mě sice tahle věc nechybí, ale na druhou stranu je to hezká zajímavost.
Odpovědět0  0
Hezká recenze. Jen nevím, jestli by bedna obstála v duelu s EuroCase nebo někým podobným v téhle ceně. Thermaltake teď zúročuje svoje jméno. Pokles cen uvítají všichni kromě výrobců.
Jediné, co se mi na skříni nelíbí jsou poměrně komplikované kolíčky na uchycení. Proč mají všichni takový odpor ke šroubům?
Odpovědět0  0
Tak jsem se podíval znovu a máte pravdu. Všechno je v pořádku, a tasty snack po úmorné práci sedí. Ale přísahal bych, že u pytlíku se silikagelem byla popiska s pastou :­-(
Odpovědět0  0
Corsair mě pobavil. Pytlík se silikagelem vydávají za teplovodivou pastu. Ale silikagel umí jen pohlcovat vlhkost. Že by v laboratořích Corsairu vytékaly procesory. Možná to přepošlete i Corsairům, protože fotka silikagelu s nápisem, že mají own pastu od AC je blamáž :­-­))
Odpovědět0  0
O pozici Asusu hovoří to, že ač byl léta dvorním výrobcem desek pro Intel, tak kolem vánoc s Intelem jako dodavatel MB skončil a Intel nyní vyrábí u Foxconn.
Mimořádná stabilita Intelových řešení u Asusu je dáno ­"neslušnou­" výhodou Asusu, kdy měl všechny vzorky od Intelu řádově o měsíce dříve než ostatní. To je sice nyní pryč, ale vazba bude silnější než u menších výrobců. Přeci jen má Asus u Intelových řešení přes 50% trhu samostatných desek a to stojí za pozornost a podporu.
AMD je u Asusu slabší kvůli pomalému rozjezdu, kdy jako dvorní dodavatel Intelu byl Asus zprvu velmi opatrný a teď obtížně honí výhodu proti ostatním.
Sám mám ASUS A8V a je to nejstabilnější deska z několika desítek ASUSů, co jsem kdy měl.
Už jsem si na Asusy zvykl a jen mě zaráží udávaná poruchovost u českých prodejců.
Odpovědět0  0