www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pokles cen SSD se zpomalí, ale poté opět zesílí

Pokles cen SSD se zpomalí, ale poté opět zesílí
, , aktualita
Analytikové z firmy IHS se ve zprávě serveru PC World nechali slyšet, že svět SSD čeká zpomalení poklesu cen, z nějž jsme se mohli v uplynulém období těšit. Mělo by se tak stát především kvůli zvýšené poptávce.
K oblíbeným
reklama
Tuto zprávu si můžeme dát do souvislosti s očekávaným oživením PC trhu, na něž si brousí zuby Intel, AMD, HP i další výrobci hardwaru. To by mělo nastat už v tomto pololetí a důvodem bude zvýšená poptávka ze strany výrobců notebooků a hybridních mobilních počítačů. Dalším důvodem pak prý bude to, že výrobci SSD vyhradí větší výrobní kapacity úložným zařízením pro chytré telefony a tablety, což jsou především eMMC karty.

Nicméně ceny SSD by i nadále měly klesat, čímž máme na mysli cenu za gigabyte. Nebudou už ale mít takový vliv na pokles cen koncových zařízení jako v uplynulém období. Podíl ceny úložného zařízení se na celkové ceně mobilního počítače dle IHS pohybuje kolem 8 až 9 procent, takže rozhodně není nezanedbatelnou součástí.

Co se týče telefonů a tabletů, u nich je pro výrobce potenciálně velmi lukrativní navyšovat úložnou kapacitu pro data. Když se podíváme na nabídku firmy Apple, pak ta je schopna si za 16 GB navíc účtovat i více jak 2000 Kč navíc, což je samo o sobě cena 128GB SSD pro PC.

Ovšem i tak jsou vyhlídky na pokles cen SSD příznivé. Modely pro ultramobilní PC mají dle zprávy v tomto roce dosáhnout průměrné kapacity 264 GB, za níž zaplatíme 111 USD. V příštím roce mají ceny klesnout jen mírně, a to na 109 USD, ale za ně dostaneme v průměru už 340 GB. V roce 2017 už mají klesat více, a to na 93 USD za 405 GB a v roce 2018 dostaneme za 79 USD už 465 GB. V tyto poslední dva roky by se totiž už měly projevit nové výrobní kapacity, které si pro produkci SSD pro mobilní počítače chystají firmy Samsung a Sandisk.

Zdroj: PC World
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář