Poláci dosáhli hranice 1000 FPS v Doom Eternal

Poláci dosáhli hranice 1000 FPS v Doom Eternal
, , aktualita
V březnu jsme se dozvěděli, že nový Doom Eternal je schopen reálně běžet i při 1000 snímcích za sekundu, což jsme mohli v té době považovat za spíše teoretickou hranici, ale i za hozenou rukavici pro ladiče a overclockery. 
K oblíbeným
reklama
Provozovat Doom Eternal při 1000 FPS má pochopitelně pramalý praktický význam, ale to mají i různé taktovací pokusy s využitím tekutého dusíku či dokonce helia. Polský tým x-kom, který vede Piotr "Lipton" Szymanski a Marcin "Ryba" Rywak, se do této výzvy pustili, a to pochopitelně právě s využitím vysoce přetaktované výkonné sestavy, která byla chlazena s využitím tekutého dusíku. 
 
 
A pokud šlo pouze o to dosáhnout snímkovací frekvence 1000 FPS, je jasné, že nějaká kvalita zobrazení šla stranou, a to společně s vysokým rozlišením, to bylo nastaveno na 1280 x 720. Ale popořadě, využita byla následující sestava v rámci akce QuakeCon at Home:
  • CPU: Intel Core i7 9700K @ 6,6GHz
  • Motherboard: ASUS Maximus XI APEX
  • GPU: ASUS RTX2080Ti Strix @ 2,4GHz
  • RAM: HyperX Predator 4000MHz CL19 2x8GB
  • Drive: Samsung 512GB M.2 NVMe Evo Plus
  • Power: Be Quiet 1200W Straight Power
Tekutým dusíkem byl chlazen jak procesor, tak i grafická karta, což ostatně vyplývá z dosažených taktů a vedle nich se také hodily i rychlé 4000MHz paměti DDR4. 
 
Dá se říci, že při běžném hraní se snímkovací frekvence dostávala i na 700 až 800 FPS, ovšem aby opravdu překročila 1000 FPS, musel jeden z členů týmu nějakou dobu hledat tu pravou scénu a úhel pohledu. A není překvapivé, že to byla pouze rovná a černá zeď, na kterou musela postava zírat, aby se snímkovací frekvence vyhoupla tak vysoko a občas si skutečně sáhla na čtyřciferné FPS. 
 
 
Fotografie z videa také ukazuje čas snímku 1,01 ms, což pochopitelně neodpovídá 1006 FPS, ale v některých případech se skutečně dostane na 1,00 ms. 
 
Zdroj: Bethesda Polska via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek