Poláci dosáhli hranice 1000 FPS v Doom Eternal

Poláci dosáhli hranice 1000 FPS v Doom Eternal
, , aktualita
V březnu jsme se dozvěděli, že nový Doom Eternal je schopen reálně běžet i při 1000 snímcích za sekundu, což jsme mohli v té době považovat za spíše teoretickou hranici, ale i za hozenou rukavici pro ladiče a overclockery. 
K oblíbeným
reklama
Provozovat Doom Eternal při 1000 FPS má pochopitelně pramalý praktický význam, ale to mají i různé taktovací pokusy s využitím tekutého dusíku či dokonce helia. Polský tým x-kom, který vede Piotr "Lipton" Szymanski a Marcin "Ryba" Rywak, se do této výzvy pustili, a to pochopitelně právě s využitím vysoce přetaktované výkonné sestavy, která byla chlazena s využitím tekutého dusíku. 
 
 
A pokud šlo pouze o to dosáhnout snímkovací frekvence 1000 FPS, je jasné, že nějaká kvalita zobrazení šla stranou, a to společně s vysokým rozlišením, to bylo nastaveno na 1280 x 720. Ale popořadě, využita byla následující sestava v rámci akce QuakeCon at Home:
  • CPU: Intel Core i7 9700K @ 6,6GHz
  • Motherboard: ASUS Maximus XI APEX
  • GPU: ASUS RTX2080Ti Strix @ 2,4GHz
  • RAM: HyperX Predator 4000MHz CL19 2x8GB
  • Drive: Samsung 512GB M.2 NVMe Evo Plus
  • Power: Be Quiet 1200W Straight Power
Tekutým dusíkem byl chlazen jak procesor, tak i grafická karta, což ostatně vyplývá z dosažených taktů a vedle nich se také hodily i rychlé 4000MHz paměti DDR4. 
 
Dá se říci, že při běžném hraní se snímkovací frekvence dostávala i na 700 až 800 FPS, ovšem aby opravdu překročila 1000 FPS, musel jeden z členů týmu nějakou dobu hledat tu pravou scénu a úhel pohledu. A není překvapivé, že to byla pouze rovná a černá zeď, na kterou musela postava zírat, aby se snímkovací frekvence vyhoupla tak vysoko a občas si skutečně sáhla na čtyřciferné FPS. 
 
 
Fotografie z videa také ukazuje čas snímku 1,01 ms, což pochopitelně neodpovídá 1006 FPS, ale v některých případech se skutečně dostane na 1,00 ms. 
 
Zdroj: Bethesda Polska via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů