Pravidla firmy Apple znamenají žádný xCloud či Stadii na iOS

Pravidla firmy Apple znamenají žádný xCloud či Stadii na iOS
, , aktualita
Microsoft nedávno představil novinku v podobě spojení služeb xCloud a Xbox Game Pass Ultimate do jedné a zároveň představil různá zařízení s Androidem, která budou streamované hraní z jeho serverů podporovat. O iOS se ale nezmínil. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že omezení stanovená společností Apple jsou ten pravý důvod, proč Microsoft se svým xCloudem platformu iOS ignoruje. Jde v podstatě o stejnou věc, kterou na vlastní kůži letos okusila společnost NVIDIA po spuštění ostré verze GeForce NOW. Brzy poté nastal hromadný exodus herních nakladatelů, kteří jí odmítli poskytovat své hry, ačkoliv svou alternativu nenabízejí. To Apple zatím také ne, ale lze si představit, že by ji mohl kdykoliv představit, ostatně již nabízí Arcade jako obdobu Xbox Game Pass či jiných a se streamováním multimédií má bohaté zkušenosti. 
 
 
Oficiální stanovisko pak samozřejmě není to, že Apple nepustí na iOS platformy xCloud, Stadia a potenciálně další proto, že přeci nebude podporovat konkurenci. Dozvídáme se to, že služby xCloud a Stadia porušují pravidla obchodu App Store. Z oficiálního vyjádření, které si můžete přečíst třeba na serveru The Verge, pak vyplývá, že by mohlo jít o problém se samotnými hrami, jež můžeme ve streamované podobě hrát. 
 
Apple totiž uvádí, že herní služby zcela jistě mohou na App Store existovat, ovšem musí dodržovat stejné pravidla jako jiné aplikace. To znamená, že by Microsoft a Google musel veškeré hry, jež jejich platformy nabízí ke streamování, postoupit k samostatným posudkům a všechny by muselo být možné vyhledávat. Zde ale není jasné, zda by něco takového mohl Microsoft a Google vůbec dělat, a to v případě her cizích firem a ne vlastních studií. 
 
Dle Applu přitom tyto požadavky neplatí pro streaming multimédií, čili to, co platí pro streamované hry, neplatí pro filmy či seriály. Rozdíl je prý ten, že hry jsou interaktivní a že zákazníci mají jistá očekávání o jejich kvalitě. Ostatně jde o platformu firmy Apple, stejně jako o její pravidla a jejich interpretaci. O tom ostatně mluví i Microsoft, který konkrétně uvedl, že Apple v některých případech využívá volnější výklad pravidel, i když jde o aplikace, jež nabízí interaktivní obsah.
 
Microsoft se prý bude snažit s firmou Apple domluvit, aby mohl na iOS nabídnout své herní služby, a to na všech typech zařízení s daným systémem. Dle toho všeho nás nepřekvapí, že ani GeForce NOW není k dispozici jako aplikace v iOS.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů