Pravidla firmy Apple znamenají žádný xCloud či Stadii na iOS

Pravidla firmy Apple znamenají žádný xCloud či Stadii na iOS
, , aktualita
Microsoft nedávno představil novinku v podobě spojení služeb xCloud a Xbox Game Pass Ultimate do jedné a zároveň představil různá zařízení s Androidem, která budou streamované hraní z jeho serverů podporovat. O iOS se ale nezmínil. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že omezení stanovená společností Apple jsou ten pravý důvod, proč Microsoft se svým xCloudem platformu iOS ignoruje. Jde v podstatě o stejnou věc, kterou na vlastní kůži letos okusila společnost NVIDIA po spuštění ostré verze GeForce NOW. Brzy poté nastal hromadný exodus herních nakladatelů, kteří jí odmítli poskytovat své hry, ačkoliv svou alternativu nenabízejí. To Apple zatím také ne, ale lze si představit, že by ji mohl kdykoliv představit, ostatně již nabízí Arcade jako obdobu Xbox Game Pass či jiných a se streamováním multimédií má bohaté zkušenosti. 
 
 
Oficiální stanovisko pak samozřejmě není to, že Apple nepustí na iOS platformy xCloud, Stadia a potenciálně další proto, že přeci nebude podporovat konkurenci. Dozvídáme se to, že služby xCloud a Stadia porušují pravidla obchodu App Store. Z oficiálního vyjádření, které si můžete přečíst třeba na serveru The Verge, pak vyplývá, že by mohlo jít o problém se samotnými hrami, jež můžeme ve streamované podobě hrát. 
 
Apple totiž uvádí, že herní služby zcela jistě mohou na App Store existovat, ovšem musí dodržovat stejné pravidla jako jiné aplikace. To znamená, že by Microsoft a Google musel veškeré hry, jež jejich platformy nabízí ke streamování, postoupit k samostatným posudkům a všechny by muselo být možné vyhledávat. Zde ale není jasné, zda by něco takového mohl Microsoft a Google vůbec dělat, a to v případě her cizích firem a ne vlastních studií. 
 
Dle Applu přitom tyto požadavky neplatí pro streaming multimédií, čili to, co platí pro streamované hry, neplatí pro filmy či seriály. Rozdíl je prý ten, že hry jsou interaktivní a že zákazníci mají jistá očekávání o jejich kvalitě. Ostatně jde o platformu firmy Apple, stejně jako o její pravidla a jejich interpretaci. O tom ostatně mluví i Microsoft, který konkrétně uvedl, že Apple v některých případech využívá volnější výklad pravidel, i když jde o aplikace, jež nabízí interaktivní obsah.
 
Microsoft se prý bude snažit s firmou Apple domluvit, aby mohl na iOS nabídnout své herní služby, a to na všech typech zařízení s daným systémem. Dle toho všeho nás nepřekvapí, že ani GeForce NOW není k dispozici jako aplikace v iOS.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář