reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od profic
Prostě nesouhlasím. Jakékoli spalování je špatně. Za mě je směr elektromobilita.
Odpovědět0  2
" a v novém depu v Heidelbergu bude postavena vodíková stanice i pro veřejnost se dvěma stojany.­"
Než jí zavřou pro nevyužití jako se nedávno stalo tuším v Anglii , popřípadě než jim to vybouchne jako ve Skandinávii.

Vodík je drahý, sám o sobě nestačí, takže potřebuje i baterky. Je potřeba drahá, potenciálně nebezpečná technologie. Jako pokus dobrý, ale jinak to postrádá smysl.

V automobilové dopravě mi to nepřijde reálné, možná kdyby před deseti lety začala velká výstavba čerpacích stanic, ale i v takovém případě by to měl vodík opravdu těžké. V dnešní době už je to zbytečné.

Odpovědět0  0
Ano je těch družic mnoho, ale sféra družic Starlink je obrovská. Bude tam i při tomto počtu hodně prázdno.
Mrtvá družice Starlink letící ve své pracovní výšce, bez pohonu do 5­-ti let shoří v atmosféře.
Družice startují v nízké výšce, zejména proto, aby se zjistilo, jestli fungují správně. V počáteční výšce vydrží bez pohonu sotva pár dní. Jsou na hraně vesmíru. Sluneční bouře maličko zvedla hranici atmosféry a družice již neměli dostatek výkonu pro změnu startovací dráhy na oběžnou. V rámci bezpečnosti provozu je tato strategie ta správná.
Z povrchu země se dá stále sledovat, celé je to o tom, že dráhy družic se zadají dalekohledu a ten danou část vymaže automaticky. Díky tomu, že družice, až na pár výjimek jsou letící objekty. Tudíž v době expozice vykompenzujete pohybující se objekt. Expozice trvá mnohonásobně déle, než aby objekt skutečně vadil, maximálně mírně znesnadní pozorování. Nejvíce budou samozřejmě reptat amatérští astronomové a fotografové. Ti takovou techniku mít nebudou.
Pokud chcete opravdu něco pozorovat, je mnohonásobně lepší pozorovat z kosmu. Atmosféra je fakt pro pozorování velmi na obtíž.
Odpovědět0  0
Je to přesně tak. DOJO má být o učení umělé inteligence. To znamená superpočítač, který stojí v Kalifornii.
Je spíše velmi zajímavé si o něm přečíst, protože docela dost bourá zažité představy o tom jak má procesor vypadat.
Odpovědět2  0
Je nutné vzít v úvahu i zbytek. To znamená, že se v bezprostřední blízkosti ohřejou i ostatní komponenty. Grafická karta, bývá velmi blízko. Velmi často bývá též blízko i NVMe disk. Dále pak základní desky s tím musí počítat.
Nejsem si úplně jist, jestli teplota 90°C+ je natolik v pořádku.
Odpovědět5  10
Tohle je fakt divná věta: Hliníkové tělo Pantera Pico PC o šířce asi jen 6 cm bude vyrobeno z hliníku.
Odpovědět0  0
Jenže jeho slovo má mnohem větší váhu, než slovo běžného Američana. To znamená, že každý druhý jouda si v Americe řekne, já už to dostat nemohu a zahodí roušku. Je to totálně FAKT příkladné chování politika a až zaklepe bačkůrkama, že to chytl podruhé, může být docela pozdě.
Odpovědět1  0


Okolo elektroaut je spousta lidí co hejtí požáry.

1.­) 10­­-20 let staré :­­) >> Počkám, pak uvidíme. Mimochodem 10 let není problém a s 20 let starým Golfem Storm jsem se měl tu čest potkat, ale podle tvé logiky se toho ty auta stejně nedožijou.
2.­) Psal jsem to jinak. Psal jsem na počet vozů.
3.­) To je obecně oblíbený omyl. Fosil se vznítí ani nevíš jak, právě ta stará auta, prorezlá nádrž a rozpálený výfuk. Perfektní.
3a.­) Ano zvyšovat, Solid State Battery, najdi si o tom na wiki. Jsou nehořlavé, to je překvapení co?

Uhasit to nejde? No a co.­> Hoří jich na 1000 vozů méně než spalováků, co dál? Mám stejný argument na spalováky.

K videu:

1.­) Exploze tesly? Kdyby jsi byl uvnitř, víš dost dopředu, že se něco děje.
2.­) Hořící tesla, jsou tam hasiči, takže začala hořet o dost dlouho po nárazu. Při tak brutálním nárazu se není čemu divit.
3.­) Nebylo vidět ani nehodu, jen hořící auto, ani není vidět jestli to je elektrobobil.
4.­) Zaparkovaná hořící Tesla, hmmm ono to hoří.
5.­) Další zaparkovaná Tesla
6.­) Další zaparkovaná Tesla

no pozvolna ..jak kdy :­­) >>> ????
Tvojí logikou, předesílám, že pěkně pitomou, stejně jako celá tato diskuze> Všude se něco stalo? Klidně mohl zaúřadovat žhář. Nic to nevypovídá.
Odpovědět0  0
Pak je třeba počkat na Solid State Battery.

https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Solid­-state_battery Třeba Toyota s uvedením elektromobilu čeká právě na to. Zatím šlape zejména ve vodíkové technologii, ale na poli elektromobilů mají již prototyp údajně připravený. Neukázala ho zatím kvůli pandemii.

Myslím si, že právě technologie Solid State totálně změní tento argument na naprostý nesmysl. Kdo plánuje ihned koupit elektromobil? Moc nás zatím není.
Odpovědět0  0
Bouchá? A to jsi vzal kde? Uhoříš? Kolika lidem se to stalo? Uhoříš spíš ve spalováku. Spalovací auto je do minuty na vyhození. Baterie začne velmi pozvolna. Stihneš vystoupit a vzít si věci. Uhasit to nejde? No a co. Bude to stejně k nepoužití jako ten spalovák. Apropó statistiky ukazují jasný neprospěch spalováku oproti elektrice v oblasti požáru.
Odpovědět1  1
K antiviru v mobilu ­(nepoužívám, není proč­)
Tak jako když si člověk mobil rootne, tak má velké bezpečnostní riziko, které antivir ospravedlní. Jinak na mobil instaluje blobosti již málokdo a na ostatní stačí z 99% restart, který stejně dělám cca 1x týdně.
Stačí používat zdravý rozum. Nepřipojovat se ke každé free wifi, neinstalovat každou blbost, kterou stejně za půl dne člověk v lepším případě odinstaluje a není problém.
Samozřejmě jsou výjimky. Například návštěva Ruska stačí k vyvrácení tohoto tvrzení.

K CC cleaneru, občas se hodí, a stejně jako všude jinde, po použití ho zpátky odinstaluju. Balast při nepozornosti stáhne. Jo asi ano, ale pomocník je to občas solidní.
Odpovědět0  2
1.­) Ryzen je rychlejší než Ryzen. Skvělé, ale který, když jsou to oba dva Ryzen? To má být ­"prohlédněte si tabulku?­"
2.­) Nemyslím si, že běžný čtenář ví jak jdou jednotlivé řady za sebou. Jo, opět hledej v tabulce.

Odpovědět0  0
Mě to přijde docela dost. Vezmu příklad ­- vagon 50 cestujících a 4 vagony = 200 lidí. Takováhle souprava by musela jet každé 3 minuty. V tomhle kontextu to je již asi vidět jinak.
Servisní chodník? To jako jezdící chodník? To je naprostá utopit. jednak by to bylo pomalé, druhak by to bylo neekonomické a konečně za třetí představte si to mechaniku, fakt si někdo myslí, že by to bylo bezporuchové?
Odpovědět1  0
V článku není ani zmíňka o Hyperloop. Takže 1000km­/h, kde jste to vzal?
Odpovědět0  0
A kde to má GPIO když to srovnáváte s Raspberry?
Odpovědět0  0
Určitě je to velký pokrok. Má to však své stinné stránky. V uzavřeném tunelu bez vzduchu stačí jen maličkost a všichni jsou mrtví. Nemusí to být ani teroristický útok ve formě výbuchu. Přesto se mi projekt líbí, ale vidím to spíš tak pro nákladní dopravu.
Odpovědět0  0
Je to těžký. Obzvláště když jde o smrt dítěte v rodině, proto prosím o shovívavost k možná trochu necitlivému objasnění.

Po pěti letech by to již mohlo přebolet, jak je vidět nepřebolelo a za to může právě to, že rodiče nevědí co se stalo. Takže za mě, je nejlepší to vždy ukončit trápení. Trápení rodičů je již teď nepatřičně dlouhé. Za mě tedy na krátkou dobu otevřít, popřípadě poskytnout archiv rodičům. Jde zejména o to aby se se smrtí dcery smířili a vraceli se k ní jen v obvyklých termínech, jako jsou vánoce, velikonoce, narozeniny apod.
Odpovědět6  0
Nejprve takový malý rozbor:

* Já jen, že Core i7­-7500U není i7, to vymysleli jen markeťáci. A další markeťák ho srovnává s plnohodnotnou i7.
* Velkohubé prohlášení o tom, že poskočej o 30%, to jako vážně?
* Zachování 15W je fajn, ale zajímá to někoho kromě mě a mého domácího serveru?
* Bude to i na nějakých alespoň ITX deskách, nebo zase jen max. NUC?

Jediné čemu věřím je těch 15W. Je vidět, že Intel se bojí. Slibuje hory doly. Má zatím neexistující notebook na kterém předvádí něco jako, takhle to bude. Chápu to správně? Mám silný pocit, že ano.
Odpovědět5  0
To kritizuje zrovna ta správná strana. Přeci jen za vše hovoří modul Nauka.
Odpovědět1  0
Ono čekat s malým nákladem až něco poletí mým směrem může být dost kontraproduktivní.
1.­) U rakety kde bude jen můj náklad mám mnohem větší možnosti umístění satelitu.
2.­) Mám možnost ovlivnit termín startu.
Odpovědět0  0
Velké mediální keci, jako že něco porušuje nějaké zákony? Kdyby jste napsali, že zatím to vyvíjí tah energií, kterou zatím neznáme, bylo by to korektní. Věřte tomu, nebo ne, ale Newtonovy zákony toto porušovat nebude, jen to používá něco, co neznáme a neumíme změřit. Takhle je to jen novinářská senzace a to mě fakt nebaví. A víte co, jestli porušuje zákony, měli by jste ten motor zavřít až zčerná, co říkáte.
Odpovědět1  1
Z mého pohledu je to systém který používám, používám ho od insider verze. Ano tehdy byla spolehlivá a stabilní.
Dnes vážně nevím.
* Samovolně se mi s aktualizacemi mění nastavení výchozích aplikací
* Odinstalovávají důležité ovladače, jako například síťovou kartu ­(nemít doma víc počítačů fakt nevím, nebýt ITák fakt nevím­)
* Zlobí USB, že musím restartovat, vím co jsou to aktuální ovladače, ale s aktualizací se mi vrátí opět ty nedodělané.
* Aktualizace nejdou standardí cestou vypnout. Nemít aktualizace je cesta do pekel, ale když člověk ví co dělá?
* Hlášky typu ­"něco se stalo­" apod miluje každý ITák, dřívě byl alespoň kód chyby.
* Nedodělané rozhraní pro nastavení čehokoli, část nastavím v modern a druhou polovinu v klasice, to je opravdu postavené na hlavu.
* Aplikace občas přestanou fungovat, aby po několika měsících zase naběhly. Řeknete sw 3­-tí strany, ale spravil to update MS. ­(Asphalt 8­)
* Kombinace SSD s klasickým diskem byla problematická
* Ono to vypadá jako by odcházel HW, jenže pod linuxem není problém.
* Nejhorší je, že již dnes v podstatě není cesty zpět. Proč? Zkuste dnes koupit nový HW který podporuje např Win XP. Vím přešel jsem z Win 7, ale za malou chvíli se jim stane totéž. Je pouze cesta ven.

Aby byl nějaký ten plus:
* Současné Metro mi vyhovuje, i když nemám dotyk.
* Po přeinstalaci se po přihášení nabídnou aplikace, které člověk používal.
* Lehce nižší nároky na HW

Vzpoměl bych si jistě ještě na něco, ale jako donedávna velký fanda Windows 10 se postupně měním v @#$%^ uživatele. Mám takový pocit, že bude hůř. Když si vzpomenu na insider, kde člověk čekal to nejhorší a ono to fungovalo perfektně, vzpomenu si nyní na pořekadlo ­- Když ptáčka lapají ...

Na druhou stranu u M$ je takový standard, každá druhá verze stojí na prd. Myslel jsem že ta verze mimo byla 8 a že 8.1 se za verzi nepočítá. Nejspíše jsem se spletl.

Jo ještě stále jsem fanda Windows 10, vždyť toto píšu z Windows 10, ale hodně skeptický. Jsem schopen hodně překousnout, navíc dnes se své rodině nedivím. Všichni zůstali na Windows 7, včetně koček a psa ...
Odpovědět0  0
Řidič údajně při řízení sledoval Harryho Potera. Podle mého, to že běží autopilot, neznamená to, že nejsem řidič. Alespoň prozatím. Byl to fanoušek, který natolik věřil technologii, až za to přišel o život. Škoda.
Odpovědět1  1
Je celkem dost amatérů, kteří si opravdu netroufnou na skládání PC. Třeba jen z důvodu statické elektriky atd. Blbuvzdorné řešení jim přidá na sebedůvěře. O nižší ceně jednoznačně pochybuju. Za možnost poskládat si to sám musí uživatel zaplatit. Uživatel pak mezi dalšími neznalými uživateli potom může právem říkat... ­"PCčko jsem si stavěl sám.­" :D A o to tu přece jde.
PCčko je modulární systém. V dřevních dobách bývalo vše jako karta. Momentální směr je spíš opačný. Dnes se vše miniaturizuje a slučuje. Tohle jde tak trochu proti proudu. A právě proto by to mohlo mít krátkodobý úspěch a ukousnout kousíček minoritního podílu. Asus žádný velký podíl sám o sobě nemá a může to pro něj být podstatné.
Odpovědět0  0
Zatímco ve světe klasických pevných disků hraje roli
* obvodová rychlost ­- vyšší u 3,5­"
* snadnější chlazení u 3,5­"
* Větší plocha snadnější dosažení kapacity zase u 3,5­"

U SSD tyto výhody nejsou ale pro změnu:
* 2,5­" lze použít jak v NB tak v PC
* 2,5­" je standard, jinak by už dávno výrobci SSD zmenšili.
Odpovědět0  0
i3­-6098P a i5­-6402P jsou dle jiných webů obsazeny grafikou Intel HD510. Tak uvidíme jak to bude.
Odpovědět0  0
AMD byl jediný procesor který mi za 25let odešel do věčných lovišť. Procesor beru jako nezničitelný. :D
V grafice preferuji ATI, ale nejsem vymezený, klidně koupín nVidii.
Odpovědět0  0
- Disk odejde pouze v případě že selhala záloha, buďto poškozením zálohovacího media, nebo chybou personálu a její zapomětlivosti atp.
- Disk odejde pokud data nutně potřebujeme, ačkoli na data několik desítek let nikdo nesáhl kromě zálohovacího mechanismu a nikdo je léta nepotřeboval.
- Mnohem starší disk s naprosto nepodstatnými daty vydrží léta.
- Za předpokladu použití stejných disků, stejná série, model atd. odejde pouze ten který obsahuje nepostradatelná data.
- Pokud data potřebujeme a použijeme některý z algoritmů RAID, nepochybně odejde tolik disků aby data nešla obnovit.
- A ještě dodatek: Pokud si říkáte sice to dá víc práce, ale mám to ještě na děrné pásce, vyhoříte.

-­-== Tento příspěvek není nutno brát vážně, ale časem si na nej určitě vzpomenete ==­-­-
Odpovědět0  0