www.svethardware.cz
>
>
>
>

Projekt Scorpio slibuje podporu FreeSync 2 i HDMI 2.1

Projekt Scorpio slibuje podporu FreeSync 2 i HDMI 2.1
, , aktualita
Dle Digital Foundry si má Microsoft připravovat v rámci nové konzole Xbox schované za projektem Scorpio také podporu technologie AMD FreeSync 2 a rozhraní HDMI 2.1. Co to pro nás jako zákazníky znamená?
K oblíbeným
reklama
Nová technologie AMD FreeSync 2 není pouze o synchronizaci výstupu karty s monitorem a dosažení co nejkratšího zpoždění. Týká se také technologie HDR (High Dynamic Range), díky níž nám hry a monitory budou moci nabídnout mnohem živější obraz s vysokým rozsahem jasu. Vedle toho je tu i podpora funkce LFC (Low Framerate Compensation), která poslouží při nízké snímkovací frekvenci. Dokáže totiž zasílat dvojnásobný počet snímků za sekundu, z nichž každý druhý tak představuje algoritmy upravený opravdu renderovaný snímek, díky čemuž se zachová plynulost hry, i když reálné FPS klesnou pod 30. To vše by mohla nová konzole Xbox podporovat, stejně jako rozhraní HDMI 2.1.

Co se týče rozhraní HDMI 2.1, to má nastoupit za aktuální verzi 2.0 a přinést podstatné zvýšení propustnosti, díky němuž bude možné krmit i displeje s rozlišením 10K, a to dokonce při 120 Hz. Specifikace tohoto rozhraní ale ještě nebyly dokončeny.

Synchronizace obrazu na konzoli Scorpio má být dle Digital Foundry využita na systémové úrovni, takže samotní vývojáři her by se o její podporu neměli starat a maximálně budou moci odemknoutvyšší strop pro snímkovací frekvenci. To znamená, že synchronizovaný obraz si máme užít napříč vším, co podporuje konzole Xbox One, čili i některé tituly z Xbox 360.

Vývojáři her by tak měli dostat možnost zaměřit se na nové cílové snímkovací frekvence, v nichž by jejich hry měly cíleně běžet, čili například 45 FPS. Ovšem to už by pochopitelně vyžadovalo, aby své hry příslušně optimalizovali a také bude zapotřebí mít televizor s podporou rozhraní HDMI 2.1, který na trhu zatím není ani jeden. Jako obvykle tak bude podpora nových funkcí záviset i na míře rozšíření kompatibilního hardwaru, dle čehož se budou vývojáři rozhodovat, zda jim za to potřebná práce navíc stojí, nebo ne.

Zdroj: Digital Foundry - Eurogamer
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek