www.svethardware.cz
>
>

Průvodce vypalováním - LightScribe

Průvodce vypalováním - LightScribe
, , článek
Je to asi měsíc zpět, co jsme se podívali na zoubek technologii LabelFlash. Dnes se podíváme na jejího konkurenta, a to technologii LightScribe. Tato technologie je rozšířenější než LabelFlash, respektive seženete více vypalovaček, které ji podporují. V dnešním článku se podíváme trochu do historie, povíme si co budeme potřebovat k úspěšnému vytvoření popisku a nebude chybět ani pár testů. Aktualizováno.
K oblíbeným
reklama
Jak už bylo uvedeno v předcházejících odstavcích, použijeme k vytvoření popisku program Nero CoverDesigner 2.3.1.3 z Nera 6.6.1.4, protože v Neru 7.2.0.3b byla technologie LightScribe nefunkční. Jako druhý si vytvoříme popisek v programu SureThing CD/DVD Labeler 4.3.0.196.


Nero CoverDesignerJeště než se pustíme do samotného vypalování, podíváme se na některá nastavení a diagnostiku LightScribe. V menu programu se nalézá položka File - Preferences (v české verzi Soubor - Nastavení) a po jejím odkliknutí přejděte na položku LightScribe. Zde si můžete nastavit kvalitu popisku, vybrat vypalovačku a nastavit si velikost šablony v dpi.V menu Help (Nápověda) se nachází položka About LightScribe, je to jakási diagnostika systému LS. Dozvíte se, kdo je výrobcem mechaniky, její označení, verzi firmwaru, verzi ovladače LightScribe a v neposlední řadě číselné označení výrobce disku (v tomto případě je to CMC Magnetics).Vytváření popisku můžete spustit z Nera přes ikonku LS, nebo můžete spustit přímo Nero CoverDesigner. Jak už bylo řečeno v článku o vytváření popisků technologií LabelFlash, je nejlepší vytvořit si to, co chceme dostat na médium, v nějakém grafickém editoru. Možnosti NCD jsou opravdu určené jen pro vytváření jednoduchých popisků.Naimportovaný obrázek si můžete před samotným vypálením ještě prohlédnout, abyste měli představu, jak asi bude ve skutečnosti vypadat.Po spuštění samotného vypálení popisku se otevře dialog, kde si můžete zvolit kvalitu, při zvolení Best bude vytváření výše zobrazené předlohy trvat asi 20 minut, při nastavení Normal asi 15 minut a při nastavení Draft asi 9 minut.Pak už stačí počkat si jen na výsledek:


Jak vypadá vypálený popisek si ukážeme v kapitole s testy a předem musím říci, že jsem byl zklamán.
reklama
Nejnovější články
Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH
Blockchain je stále využívanější technologií a zdaleka nejde jen o kryptoměny. Poslední dobou se hodně mluví o NFT, prodeji digitálních děl zapisovaném právě do blockchainu. Nyní se přidává i Edward Snowden.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní? AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní?
Dobře víme, že čipy AMD Van Gogh budou vůbec první APU, která nabídnou integrovanou grafiku generace RDNA 2. Měly by přitom nastoupit na trh někdy v tomto roce, ale co budou představovat a kde se uplatní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci
Majitelé konzolí PlayStation se mohou dle serveru Ars Technica připravit na to, že starší modely mohou jednoho dne přestat fungovat, aniž by s nimi bylo cokoliv nepořádku. Jde tu o výměnu baterie a ověření času na serverech Sony. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: výrobci čipů letos vydělají rekordních 94,6 mld. USD TrendForce: výrobci čipů letos vydělají rekordních 94,6 mld. USD
I bez čísel společnosti TrendForce je zřejmé, že výroba počítačových čipů bude letos trhat rekordy. Můžeme se podívat ale na konkrétní údaje, které nám předkládá tato tchaj-wanská firma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na čínském maloobchodním trhu CPU se Intel drží lépe, přesto postupně ztrácí Na čínském maloobchodním trhu CPU se Intel drží lépe, přesto postupně ztrácí
Můžeme tvrdit, že pokud jde o DIY trh a samostatně prodávané procesory x86, pak firmě AMD patří obecně v západních zemích a Evropě vedoucí pozice. Ovšem odlišná situace může být v Číně, kde má Intel stále velice stabilní pozici lídra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek