reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Průzkumník ve Windows 10 získává nové ikony. Barevnější než dříve

, , aktualita
Průzkumník ve Windows 10 získává nové ikony. Barevnější než dříve
Microsoft vydal nové Windows 10 Insider Preview, které přináší zásadní kosmetickou změnu. Ikony složek v průzkumníku souborů získaly zcela nový vzhled. Díky novým barvám může uživatel snadněji rozlišit, o jakou složku se jedná.
Líbí se vám redesign ikon v Průzkumníku Windows?
V anketě šlo hlasovat od 24.3.2021 do 31.12.2021. Počet hlasujících: 46
Ano30 %
Ne37 %
Je mi to jedno33 %
Microsoft pravidelně vydává Windows 10 Insider Preview, což jsou sestavení, která dávají uživatelům možnost zapojit se do procesu vývoje operačního systému. Tato preview obvykle obsahují funkce, které se k ostatním uživatelům dostanou teprve se zpožděním. Nedávno vydaný build 21377 obsahoval třeba technologii Auto HDR, která vylepší barvy a kontrast více než tisícovky her – stačí kompatibilní monitor. Větší pozornost než sebezajímavější funkce ovšem často vzbudí designové změny ve Windows 10. Jednu z nich přináší Microsoft právě nyní. Mnohým uživatelům se nejspíš líbit nebude, a to i přesto se, že se jedná pouze o nové ikony pouze v jediném programu.
 
 
Nejnovější Windows 10 Insider Preview Build 21343 (RS_PRERELEASE) vychází pro členy programu Windows Insider v kanálu Dev Channel. Po prvním spuštění Průzkumníku souborů (Windows Explorer) rozhodně nepřehlédnou nové ikony. A to i z důvodu toho, že jsou mnohem barevnější než dříve. Změny se týkají především složek a výsledkem by měla být lepší konzistence v celém operačním systému. Složky nejvyšší úrovně, jako jsou Plocha,  Dokumenty, Stažené soubory a Obrázky, jsou také snáze odlišitelné. Dosud totiž byly všechny ikony složek žluté, ale nyní dostala každá z nich vlastní barvu.
 
 
Ikony jsou také celkově plošší, nejsou nakloněny pod úhlem a jsou nyní orientovány horizontálně, nikoliv vertikálně. Zaslouženého redesignu se kromě složek dočkaly také ikony disku nebo koše. Microsoft upozorňuje, že po přechodu na tento build zmizí složky připnuté uživatelem v Rychlém přístupu. Proto doporučuje si před aktualizací poznamenat uložené složky, případně před stažením tohoto sestavení vyčkat na opravu. Již zmiňovaný build 21377 z minulého týdne přitom přinesl další změnu do Průzkumníka Windows – výrazně větší mezery mezi jednotlivými prvky, které by měly mimo jiné usnadnit dotykové ovládání. Nové rozvržení lze vypnout v Možnostech zobrazení.
 
 
Microsoft začal s výměnou ikon ve Windows 10 před rokem. O té doby provedl redesign ikon integrovaných aplikací i dalších součástí systému – minulý týden také ikony Poznámkového bloku. Úpravy Windows 10 ve stylu Fluent Design ovšem budou pokračovat i nadále. Ikony v Průzkumníku souborů samozřejmě nejsou jedinou změnou, kterou přináší právě vydaný build 21343. Vývojáři přidali vylepšení pro Windows Sandbox a Microsoft Defender Application Guard (MDAG), přejmenovali aplikaci „Nástroje pro správu Windows“ na „Nástroje Windows“ nebo zavedli nové klávesové zkratky při přejmenovávání souborů v Průzkumníku (Ctrl + šipka vlevo/vpravo, Ctrl + Delete, Ctrl + Backspace).
 


reklama
reklama
reklama
reklama