Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Puff
Vzhledem k malému displeji, disku, paměti a pomalému procesoru by tento netbook mohl zaujmout jedině cenou. Ta mi však připadá poměrně nadsazená ­(Hercules si určitě nemůže dovolit nechat si paltit za značku :­-­))
Odpovědět0  0
Nezbývá než doufat, že MSI zapracuje na kvalitě svých výrobků a nepotopí se přehřívajícími se, vrzajícími stroji.
Odpovědět0  0
Malé marže jsem uvažoval, ale i tak mě udivuje, že pokud vyrábí ­"normální­" procesory, nejsou schopni konkurovat mnohem menším firmám. Samozřejmě ­- desktopové procesory se věcem jako procesorům AMR přibližují asi jako švestka jablku ­- oboje jsou ovoce a to je všechno. Už jen kvůli Intelovským obrovským výrobním kapacitám a pokročilému výrobnímu procesu, který ovládá ­(a tím se dají ušetřit obrovské částky na rychlosti výroby a materiálu­).
Odpovědět0  0
Mě spíš udivuje, že přestože je to tak obrovský trh ­(AMR nemají jen smartphony ale i normální ­"hloupé­" telefony­), AMD ani Intel se zde neangažují. To je opravdu tak těžké pro tyto firmy vyvynout konkurenceschopný procesor?
Odpovědět0  0
JJ, v novinkách na Czechcomputeru to chápu, to je obchod, ale tady?
Odpovědět0  0
Takže klasika, jako každé ­"G­" od Asusu: notebook, který se tváří jako herní, ale obsahuje mainstreamovou grafiku, u některých to suplují přidáním SLI, takže pak to jde úplně do kytek. Proč, když 9700GTS má až o desítky procent vyšší výkon je známo jen ASUSu... ­(Nemluvě o možnosti do takovýhle ­"kráv­" strčit i high­-end.)
Odpovědět0  0
Zní to zajímavě, AMD se svépomoví chystá pro přechod na 45 nm, takže o něčem menším může být řeč až tak ve druhé polovině přístího roku, zatímco u Intelu se dá již 45 nm považovat za ­"zavedenou výrobu­". AMD by ale mohlo přejít rovnou na 22nm a 32 úplně vynechat, čímž by Intel moho dohnat nebo i předehnat.
Situace mi připadá podobná jako u DDR2, kde AMD bez problému fungující na obyčejných DDR dokázalo konkurovat Intelu využívajícímu DDR2. Místo okamžitého přechodu na DDR3, ale následovalo Intel. Tehdy byla pravděpodobně volba správná, protože DDR3 se teprve teď stávají konkurenceschopné DDR2, což ale mohlo být úplně jinak, pokud by byla větší poptávka ­(čirá spekulace­).
Dnes je sice v poměru cena­/výkon AMD Intelu rovnocené i v mid­-range segmentu, ale procesory má celkově mnohem méně výkonné. Pokud bude stále pozadu s výrobním procesem, nemyslím, že by mohlo Intel opravdu ohrožovat.
Třeba ale veškeré síly směřuje k integraci CPU a GPU a my už za pár let budeme mít doma zcela novou procesorovou platformu made by AMD­(tm­), které se budou ostatní přizpůsobovat.
Odpovědět0  0
Me spis zaujalo, že rolišení je 320*240 s video až VGA...
Odpovědět0  0
:­-DD
Odpovědět0  0
Je to dobrý marketingový tah ­- lidé, kteří si již GTX koupili, patří jistě mezi ty bohatší nebo nadšenější, kteří kupují vyšší třídy grafických karet pravidelně. Pokud se k nim zachováte hezky, odvděčí se vám s velkou pravděpodobností příštím nákupem znovu u vás.
Odpovědět0  0
Grafickou kartu nebudu kupovat tak, abych ji musel reklamovat poštou, stejně jako téměř žádný hardware. Mám totiž obrovskou smůlu na vadné kusy. Po nákupu nového PC se měnila deska po 3 dnech, zlobil case, monitor a reproduktory. Myš odešla po půl roce, klávesnice za rok. Sluchátka jsem reklamoval jednou, router taky, fotoaparát dokonce třikrát.
Některé kusy byly od levných výrobců, některé naopak od těch dražších a ­"kvalitnějších­" ­- sám jsem tedy důkazem, že na značce zase až tolik nezáleží. Při nákupu se tedy neřídím jenom cenou, ale především tím, jaké jsou možnosti a rychlost reklamace.
Podle toho vybírám i jednotlivé kusy hardware a další zařízení ­- spolehlivost, poruchovost. Nemám nic proti levným značkám, pokud mají úroveň, ale ušetřit pár stokorun, abych pak musel čekat na reklamaci zboží mi za to nestojí.
Narážku na Badydasky neřeším, tohle je hardware fórum ­(jinak obuv nakupuji spíše u Bati, i když uznávám, že tam je kvalita taky celkem na štíru, nicméně v podstatě odpovídá ceně, která je nižší­).
Nemusím ale výběr značky grafiky řešit. Přesedlal jsem na notebook a udělá to za mě výrobce. Navíc servis je celkem nesrovnatelný. Ke stolnímu počítači se vrátím, až tu bude proklamovaná fotorealistická grafika ­(příští generace grafických karet, jak tvrdí AMD­).
Odpovědět0  0
^^
Vzhledem k tomu, že všechny karty všech výrobců jsou vlastně stejné ­(jak tvrdíte­), nabízí se otázka, proč někteří výrobci jsou známější­/úspěšnější? Neměli by to být právě ti, kteří mají nejlevnější ceny, pokud je kvalita stejná? ASUS nebo ještě lépe takové EVGA rozhodně NIKDY nepatřili mezi levné výrobce a přitom jsou jedni z nejúspěšnějších. Čím to? Lepší marketing? O tolik lepší, že je znají všude na světě a JetWay téměř nikde?
Identické výrobní postupy možná mají, vyrábějí se všechny na Taiwanu, ano. Ale, jak už tu někdo psal, díly nejsou stejné, stejný je jenom čip od nVidie­/ATI, v případě prvních referenčních kousků mohou bát karty opravdu totožné, ale po během běžné výroby někteří výrobci používají jiné paměťové moduly, jiné kondenzátory, někdy osazují dokonce užší paměťové sběrnice a tím mohou stlačit cenu o stovky korun níže.
Neříkám, že kvalita neni dostatečná, ale určitě není stejná.
Odpovědět0  0
Není nic lepšího, než čekat 30 dní na opravu. A třeba to stihneš se značkou JetWay za ty dva roky záruky i víckrát ;o)
Odpovědět0  0
Aby to sledovalo, co poslouchám, tak si asi musím nainstalovat nějakou utilitu? A můžu pak používat jakýkoli přehrávač, nebo nějaký speciální?
Odpovědět0  0
No to není úplně pravda, právě parametry bývaly a stále bývají u ACERu špatné, typicky paměti na grafických kartách: jak šíře sběrnice, velikost paměti i použitý typ a jejich takty. Stejně tak přistupoval ACER k procesorům. Kupodivu ale výkon není nikdy tak špatný, jak by se podle parametrů dalo očekávat. Pouze ACER volí úspory na rozumných místech ­(nemluvě o tom, že to může snížit i spotřebu­).
Navíc velmi záleží, jaký produkt si koupíte ­- pokud je to něco ze spodního cenového konce nabídky, nedá se očekávat přílišná kvalita ­(Aspire­), vyšší třída býva ale celkem v pořádku ­(TravelMate­).
Rozhodně se nedá obecně mluvit o kvalitě, ale poslední dobou se ACER neustále zlepšuje a některé nové řady jsou již srovnatelné s odpovídající konkurencí.
Odpovědět0  0
Nechápu, co má ASUS pořád s tou 8700M GT. Ten notebook vypadá opravdu hi­-tech, ale proč do něj rvát dvě 8700M GT, když by v něm mohli být dvě 8800M? Ona by stačila i jedna a výkon by byl pořád větší ­(8800M GTX­). Má to tak ve všech svých ­"herních­" noteboocích...
Odpovědět0  0
Takhle to mělo vypadat od začátku ­- LED podsvícení, slušný procesor, prostorný harddisk a hlavně pořádná výdrž i při malé váze! Jenom bych nečekal že s nejlepším strojem přijde ACER...
Odpovědět0  0
Mno... nebo :­-D
Odpovědět0  0
Nechápu k čemu je podnikům 2.5­" disk? Nevím, že by nějaký notebook podporoval SCSI nebo SAS a do serveru je to snad úplně jedno, ne? Snad kvůli menší spotřebě, ale kvůli cca dvojnásobné ceně se to nemůže vyplatit, nemluvě o téměř určitě menším výkonu.
Odpovědět0  0
První příspěvek možná naráží na omezené možnosti mainstreamových desek ASUS v taktování ­(to stejné platí i pro Intel, tam to tedy platí u všech desek­) ­- Gigabyte je v tomto směru opravdu mnohem vstřícnější, i s nejlevějšími deskami se dá v rámci možností taktovat se stabilními výsledky. Tento stav ale odpovídá strategii ASUSu ­- pokud chcete taktovat kupte si nějakou exkluzivní High­-end desku, která je k tomu přímo určenau.
Odpovědět0  0
Konečně. Kdyby bylo samotné zařízení v ceně tak dva tisíce ­(což minimálně zpočátku nepředpokládám­) a dala by se do něj vložit jakákoli karta anebo by se alespoň nabízelo s výkonnějšími kousky minimálně na úrovni mid­-range karet, dalo by se o něm uvažovat. Otázka je, jakou prostupnost může mít Express Card...
Pokud je Express Card brzda pro výkonnější akcelerátory, mohl by ASUS získat určitou konkurenční výhodou, pokud by své vlastní notebooku vybavoval nějakým speciálním portem přímo pro komunikaci s touto externí grafikou. Ale to bych už asi chtěl moc ­(nemluvě o tom, že by si tím asi zastavili prodej jejich předražených ­"herních­" notebooků­)...
Odpovědět1  0
Nádherný názor, můžu přidat krásnou vlastní zkušenost: dříve jsem hry hrával celkem hodně, takže kromě nějaké té z časopisu apod. jsem si je samozřejmě i stahoval. Především ale proto, že mě téměř nikdy nebavila žádná hra až do konce a za ty dvě tři hodiny, co jsem u ní strávil, se mi 1200Kč opravdu dávat nechtělo. V podstatě by mi stačila i demoverze, jenomže výrobci dema nepochopitelně vydávají příšerně zabugovaná a nedotažená a to pak hráče od koupě spíš odradí. V podstatě jediné hry, které jsem si koupil, byly multiplayerové věci typu Counter­-strike, nebo Warcraft, které se bez originálního CD­-klíče prostě pohodlně hrát nedají.
Nedávno se mi po testovacím víkendu velice zalíbilo Team Fortress 2 ­(testovací free­-víkend Valve pořádalo asi už pro všechny multiplayerové hry na Source enginu, je to mnohem lepší než nějaké demo­), tak jsem hned uvažoval o jeho koupi ­- za asi 400Kč velice lákavé. Jenomže TF2 se dá pořídít i jako součást výhodných packů, například nejzajímavější a nejprodávanější Orange Box, který jsem si také koupil obsahuje kromě zmíněného TF2 ještě hru Portal a Half­-life 2 i s Episodou 1 a 2. Celkem 5 her za 40$, tedy s daní asi 800Kč. Prostě nádhera, neváhal jsem ani vteřinu, další kopii si koupil i kamarád, samotný TF2 také bratr.
A to je přesně ono, například velmi úspěšná a populární hříčka Audiosurf se dá pořídit za 10 dolarů, tedy necelé dvě stovky = jeden večer v hospodě. Když jsem před nějakou dobou přemýšlel o jiné nezávislé věci Weird Worlds, stála tuším 20 dolarů, což bylo tehdy s daní přes 600Kč a to už mě od koupě odradilo a 50MB hru jsem si během pár minut raději stáhl.
Odpovědět0  0
Tohle je taková neúplná informace, počítá se do té spotřeby zvuková­/síťová, popřípadě grafická karta, které budou na desce všechny integrované? Pokud je to opravdu jenom chipset a procesor tak to není nic moc, na druhou stranu v maximální zátěži by to bylo celkem pěkné.
Navíc, nemají novější chipsety menší spotřebu? Je mi jasné, že by to bylo zase o něco dražší, ale nemyslím, že nějak výrazně. Chtělo by to další podrobnosti...
Odpovědět0  0
Nabootuje za 5 sekund. To je pěkné, mě notebook bootuje i se zadáním hesla od zmáčknutí zapínacího tlačítka po kompletní načtení Windows ­(XP­) 33 vteřin. Jenomže se vypíná přibližně minutu, takže bych spíš ocenil nějaké turbovypnutí ;o)
Odpovědět0  0
Spolupracovat nemusí, ale tohle je bych řekl velmi neobvyklé...
Odpovědět0  0
Na CZC mají XPS 1530 za necelých 33000Kč s DPH, v konfigurátoru na DELL.cz za 39000Kč bez DPH. Direct prodej je nejlepší tah DELLu pro trhy mimo USA. Snížit ceny na internetu by jim neomohlo, protože u nás si stejně většina lidí kupuje i notebooky v obchodech.
Odpovědět0  0
Není náhodou vlastníkem ASUSteku právě GigaByte? Před nějakým rokem nebo dvěma ho koupil výměnou akcií, pokud se nepletu. Docela zajímavé žalovat kvůli nekalé soutěži svého majitele...
Odpovědět0  0
Řekl bych, že 3Dfx mělo problém naopak s tím, že nemělo žádnou konkurenci, strnulo na jednom bodě a pak, když přišla dravá firmička s jasnou a proveditelnou technologickou vizí, bylo rozmetáno a zadupáno do země kvůli neschopnosti se přizpůsobit. Další problém mohl být v tom, že tehdejší trh byl proti dnešnímu přímo trpasličí, takže fatální se mohla stát mnohem menší chyba, než jakou udělal například Intel s P4.
Situaci 3Dfx bych přirovnal spíš k nVidii v době řady FX, kdy ji ATI technologicky válcovala ­(paradoxem může být to, že nejhorší řada nVidie přišla poté, co nVidia koupila zbytky 3Dfx­).
Odpovědět0  0
Pěkný příspěvek, ale rezolutně nemůžu souhlasit s posledním odstavcem. Nebo ho možná jenom nechápu ­- co má nerozumný, možná unáhlený obchod společného s liberálností trhu?
Každopádně AMD skočilo po jedinečné šanci, která by se už pravděpodoně neopakovala, od začátku to byl běh na dlouhou trať ­(koupit něco, co vydělává řádově miliony za řádově miliardy je tedy mega risk­) a pravděpodobně byl od začátku záměr vytvořit univerzální procesor pro výpočet čehokoli ­(jinými slovy integrace CPU&GPU a nejenom toho­) ­- samozřejmě se AMD líbila možnost vyrábět si vlastní chipsety a integrované grafické čipy, což je dnes ostatně nejviditelnější produkt spojení s ATI. Jestli to vyjde se ukáže časem, pokud to AMD přežije a dotáhne do konce.
Když jsem se poprvé dozvěděl, že AMD kupuje ATI byl to pro mě celkem šok a nevěřil jsem, že to AMD může zvládnout. Je pravda, že pokud v univerzálních čipech leží budoucnost ­(a podle chování firem v tomto segmentu ­- nejen Intelu a AMD ­- s tím všichni tak nějak počítají­) má AMD asi nejpřímější cestu k cíli. Na druhou stranu koupit něco menšího se zkušenostmi v této oblasti ­(Matrox­) nebo nějaké strategické partnerství s nVidií ­(podle mého názoru realistická možnost, zvlášť díky předcházející dlouholeté spolupráci v oblasti chipsetů a i kvůli tomu, že nVidie sama hledá, kam se v budoucnu vydat­) by možná bylo rozumnější chování.
Uvidíme co se z toho všeho nakonec vyklube...
Odpovědět0  0
Tohle mám doma už přes půl roku, i podle designu a vybavení bych to tipoval na Compal FL90. Zklamání...
Odpovědět0  0
Zajímavá kombinace zemí, ze kterých musíte být, pokud se chcete zpčastnit. Nevíte někdo, proč Intel vybral zrovna tyto?
Odpovědět0  0
Hm, otázka je, proč nepoužili rovnou Intel Atom, ale asi kvůli ceně...
Odpovědět0  0
Tak nějak. Další věc ­- na co je tomuhle přístroji Vista?
Odpovědět0  0
Třeba to mají na slovensku stejně zmatené jako v USA... :­-D
Odpovědět0  0
V noteboocích se 9500 vyskytje již nějaký čas. Má 32 shaderů, výkon je v podstatě totožný s 8600GT ­(má totiž stejné parametry­), snad má nižší spotřebu. Verze GT pro desktopy se lišit asi moc nebude, možná bude mít DDR3 paměti ­(to ale zpráva popírá­).
Btw. už jsem to tu myslím psal u nějaké dřívější novinky...
Odpovědět0  0
Vidím, že jakmile se Eee vyrojila konkurence od ostaních výrobců, začal se ASUS opravdu snažit. Takový mini notebook s dotykovým displejem 8­-9­", rozlišením 1024x, procesorem Intel Atom a výdrží na baterie dejme tomu 6 hodin, se slušným úložným prostorem při použití obyčejného HDD ­(ne SSD­), který se z Eee postupně stává, to je ­- pokud samozřejmě udrží cenu ­- naprostá lahůdka. Začíná se mi moc moc líbít...
Odpovědět0  0
No otázka je, jestli ta nízká dostupnost platila i v USA a jinde ve světě. Náš trh je celkem zanedbatelný...
Odpovědět0  0
Díky ceně, podpoře karet a výdrži je to myslím super přehrávač. Navíc vypadá hezky.
Odpovědět0  0
Konečně: 8 hodin je asi přehnané, ale alespoň 5 bych čekal už od první verze. Díky tomuto upgradu a také lepšímu displeji bude teď Eee konečně zajímavé i pro někoho jiného, než pro děti...
Odpovědět0  0
No nevím, jak stolní verze, ale například GeForce 9500M GS, založená na čipu G84­-50 je ­(již podle označení čipu­) pouze velmi mírně upravená 8600GT, má i stejné takty, a velmi podobný výkon ­(snad nižší spotřeba?­). Otázkou je, zda se objeví nějaká GT verze, ale pokud ano, bude to pravděpodobně stejná karta s vyššími takty. Karta je už i otestována ­(např. notebookcheck.net­), takže to, že o ní nejsou známy žádné informace nebyla tuším pravda ani před CeBITem...
Odpovědět0  0
Chtělo by to nějaké info o výkonu, spotřebě a v případě S3 v neposlední řadě také o kompatibilitě. Nepředpokládám ale, že by se jednalo o nějaké převratné karty, jediná oblast, ve které by mohli být zajímavé, je spotřeba a s tím související využití v noteboocích...
Odpovědět0  0
Přesně. Cena by musela být o takových 10% nižší, aby odpovídala kvalitě a častým reklamacím. Jinak ale souhlasím i s tím, že vyšší řady ACERu jsou obvykle mnohem lepší než ty levnější.
Odpovědět0  0
Navíc se dá použít jako tablet a při stejné výdrži nabízí 10x větší kapacitu úložného prostoru. Podle mě i lépe vypadá a jako tablet hlavně nebude narozdíl od Eee působit jako hračka pro děti. Jenom nevím jak je výkonné AMD Geode. No uvidíme...
Odpovědět0  0
Njn, to je pak smůla, ale s tím se musí holt počítat.

Ale původní otázka se týkala použití Eee jako primárního PC ­(pokud jsem to správně pochopil­) a to ­- jak je i v recenzi jasně rečeno ­- je naprosto nevhodné.
Odpovědět0  0
No běžný notebook v této velikosti a váze neseženete, protože pak už to není běžný notebook ;o­)
Vezir chtěl nejspíš především ukázat, že tento přístroj je stejně drahý jako plnohodnotný notebook, na kterém se dá, narozdíl od Eee i pracovat.
A stejně tak i poznamenal, že Eee se nemusí o zákazníky bát, protože přeci jenom je zacílen na jinou kategorii než notebook za 10000Kč.
Odpovědět0  0
Dobrý postřeh.
Takovou marketingovou strategii nemají ani u Applu, asi se přiučili u nás na začátku devadesátých let ;o)
Odpovědět0  0
Jestli na něm chcete trávit více jak dvě hodiny denně, rozhodně si kupte místo toho jakýkoli notebook. Když dobře vyberete, budete si moct za slušnou cenu pořídit novou baterii a pak budete určitě spokojen. Jinak mohu poradit ­- zkuste nějakou aukci na Czechcomputer, zrovna teď tam jedna zajímavá probíhá:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A toho typana nad vámi si nevšímejte, očividně si nečetl váš první příspěvek.
Odpovědět0  0
No pěkné novinky, především mě zaujalo rozlišení 1440*900 na 17­" displeji a opravdu supervýkonná 8600GT... Při váze 3,9 kg a ceně nejméně 60k ­- no nekupte to. V podstatě jde jen o přechod na nové procesory, případně integrace Blu­-Ray, což je sice chválihodné, ale nijak ­"významné­".
Odpovědět0  0
Nebo si koupit notebook... :­-D
Odpovědět0  0
Nechápu tuhle aktualitu, vždyť ten notebook není ničím vyjímečný, normální notebook, v nové konfiguraci.
Nebo že by si ACER na Světě hardware zaplatil reklamu? :­-)
Odpovědět0  0
No jestli je to takhle, tak to se omlouvám, to je opravdu celkem hrozivé číslo. Napsané to mohlo bát ale jednoznačněji...
Odpovědět0  0
Jo aha, to se omlouvám, jsem to špatně pochopil. Tenhle problém může být špatným nastavením parametrů kodeku nebo přehrávače. Mě se osvědčil K­-Lite ­(MEGA­) Codec Pack
Odpovědět0  0
Film na DVD nemá 16:9?
Odpovědět0  0
Je to tím, pusť si film na notebooku, tam budeš mít mezery menší, ale zase je to jenom 15,4­", na větším monitoru budou mezery logicky větší...
Odpovědět0  0
Je pravda, že kdyby to bylo jednoduché, tak by se o to AMD asi díky svým zkušenostem z desktopů pokoušelo...
Odpovědět0  0
Mě se nová Alfa Romeo 8C Competizione nelíbí, ale ta příroda ej hezká, hlavně oblaka... ;o)
Odpovědět0  0
Souhlasím, navíc nejsem vývojář, ale nechápu, proč se výrobci GPU nesnaží implementovat reálné vícejádrové čipy známé z běžných CPU ­- nebo to u GPU nelze?
Odpovědět0  0
Co to tu je v těch aktualitách za bláboly? Ja jsem myslel, že na specializovaném serveru o hardware to bude mít uroveň vyšší než na CZC, ale tohle je spíš horší: ­"hrozivé číslo 83 postižených modelů­" to je v prodejních číslech HP vážně příšerné, měli by ihned přestat vyrábět. A druhá věc ­- všechny nové notebooky HP už nějakou dobu mají Vistu, a o té jaksi není zmínka, takže smysl celého testování panem super­-polským­-hackerem porkythepigem trochu pozbývá zajímavosti ­(tedy alespoň podle tohoto článku­).
Nevím, jestli je to prostě jenom nekvalitou originálního článku nebo špatným překladem, ale v obou případech je to hrůza...
Odpovědět0  0
Asi ze stejného důvodu, proč je to tak ošklivé :­-)
Odpovědět0  0
Nesouhlasím, 3850 se dá teoreticky sehnat za cenu kolem 4000 Kč, 8800GT lehce nad 5000 ­(teoreticky, sehnat ji reálně je poněkud problém...­), výkonově srovnatelný 3870 je stejně drahý jako GeForce.
Odpovědět0  0
"Do roku 2010 hodlá Asus dokonce pohltit celkem 20 procent PC trhu se svými Eee PC­" Co na to říct? :­-D
Odpovědět0  0
nVidia proti Radeonu HD 3850 nemá co postavit? A co je 8800GT?
Odpovědět0  0
Zajímavé, jestli to má být nový 3DMark, tak podle těch obrázků ­(hlavně toho druhého­) by to musela být tak pre­-alfa verze, protože tohle je opravdu ošklivé a zastaralé. No a jestli to chcou vydat za 2 měsíce, tak by to mělo být už těsně před dokončením, ne?
Odpovědět0  0
Ten závěr to krásně shrnuje. Nicméně jako vždy se dá očekávat, že neznalí si to kupovat budou. Své místo si mohou takovéhle karty najít i ve ­"značkových­" hypermarketových sestavách ­- už vidím, jak ten 1GB bude v letáku tučně...
Odpovědět0  0