Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Quakes
To nelze srovnávat, zákaz je prostě zákaz, ale regulace pomocí vyšší ceny přes limit by způsobila svobodnou regulaci, kdy by se každý člověk mohl rozmyslet proč má tak velkou spotřebu a zda je to pro něj potřebné a ekonomické.
Odpovědět0  0
Nejsem zrovna fanda kryptoměn a přímí zákaz podle mě není ta nejsprávnější cesta, ale pokud by evropská unie chtěla nějak regulovat spotřebu, tak by bylo výhodnější jít spíše cestou podobnou systému FUP u dat. Na jednu osobu by připadalo určité množství KW měsíčně za zvýhodněnou cenu, a co by bylo přes tento limit tak by bylo za mnohem vyšší cenu. Samozřejmě by se musel zohlednit i tarif, zda má někdo ohřev teplé vody nebo elektrické topení. Toto by mohlo částečně vyřešit současný problém vysokých cen energií pro běžnou spotřebu, protože ten co by měl vysokou spotřebu, by zvýšenou cenou elektřiny přes svůj limit částečně dotoval cenu elektřiny pro běžnou spotřebu.
Odpovědět0  1
Možná že na to půjde Hyundai jinak a s vlastním návrhem se pustí do slučování funkcí a větší integrace a tak místo třeba 400 jednoduchých čipů na auto bude mít následně jen 40 složitějších čipů.
Odpovědět0  0
Přímo zpronevěřila asi ne, ale z důvodu rizikových úvěrů a špatné zprávy jich na přelomu století poměrně dost zkrachovalo a tím klienti také přišli o většinu úspor.
Příklady: Union banka, Moravia Banka, IPB, Kreditní banka
Odpovědět2  0
Stream používám už od roku 2004 a nepamatuji si, že by mě někdy padl a online nedostupnost pamatuji asi jen 2x.
Hry samozřejmě instaluji tam, kam potřebuji, stačí si v nastavení klienta nastavit další složku, kam se mají hry instalovat a těch složek může být několik. Zde vidím spíše problém mezi židlí a klávesnicí a možná u poskytovatele internetu.
Odpovědět3  0
Ano do PC pro děti je to dostačující, před cca 2 měsíci jsem stavěl známému PC pro děti a sehnat slušnou grafiku byl opravdu problém, nakonec jsem sehnal bazarovou MSI GeForce GTX 1050 Ti i s roční zárukou která je ještě o něco pomalejší než tato GTX 1650. Děti hrají Minecraft a world of tank a protože nemají zkušenosti s hraním her na PC, tak si můžou zahrát celou řadu kvalitních starších her, které jde koupit za pár euro a na tomto PC pojedou bez problému.
Odpovědět1  0
Mě osobně už v emailu přistálo několik pokusů o vydírání kdy údajně útočník ovládl můj PC a chtěl zaplatit v bitcoinech a o stejných pokusech mluvila i většina mých známých. Je také známá řada vydírání různých podniků po napadení systémů, kdy byla považována platba v bitcoinech. Netransparentnost a nedohledatelnost plateb u kryptoměn přímo nahrává k jejich zneužívání ke zločinu. To že se zbytečně spotřebuje obrovské množství elektřiny je snad všem jasné, když se vezme efektivita těžby proti spotřebě. Možná že jste popírač fyzikálních zákonů nebo už mátě v těle čip, který vás ovládá a navozuje vaši hloupost.
Odpovědět0  0
Proboha ten nesmysl s tím že se na těžbu používá převážně přebytečná ekologicky vyrobená energie snad nelze ani myslet vážně. Proč třeba v Mongolsu, které bylo u těžařů oblíbené z důvodu levnější elektřiny vláda zakazuje těžbu kryptoměn, která spotřebovává elektřinu převážně z uhelných elektráren. Těžaře nezajímá drahá ekologická elektřina, ale hlavně ta nejlevnější často v rozvojových státech kde vzniká značně neekologicky.
Odpovědět0  0
Zákaz kryptoměn nebo naprosté přepracování koncepce je jediná možnost, aktuálně se z kryptoměn stává černá zóna, kterou využívají zločinci pro vydírání a praní špinavých peněz. Vůbec bych se nedivil, kdyby se takto financovala i řada teroristických skupin. Nechápu, když nám evropská unie diktuje, jak výkonné mají být vysavače, nepřiměřeně zpřísňuje emise u aut a zakazuje klasické žárovky, tak že zároveň nezasahuje proti těžbě kryptoměn. Bylo by docela zajímavé, kdyby bylo vyčísleno kolik se celosvětově spotřebuje energie pro těžbu kryptoměn a kolik tím vznikne emisí.
Odpovědět0  0
1­) Betaverze vydají výrobci základních desek a ne samotné AMD a je to vcelku běžná věc
2­) Vydávání betaverzí není specifikum pouze výrobců AMD, ale je běžné třeba i u desek pro Intel.
Odpovědět9  2
Ten rozdílný přístup hráčů k PC mohu potvrdit, nedávno jsem si přestavoval PC a součástky z mého jsem se rozhodl dát do synovcova PC, ale když jsem otevřel bednu, tak jsem se nestačil divit. Věžový chladič procesoru měl mezi ventilátorem a chladičem téměř neprostupnou vrstvu chuchvalců prachu, obdobně to vypadalo u předního ventilátoru case a grafika na tom nebyla o moc lépe. Když jsem se ptal, jak jim počítač běžel, tak jsem dostal informaci, že v poslední době hrozně řval, což není nic překvapivého když se PC přehřívá a ventilátory jedou na plné otáčky. Obdobnou zkušenost mám když jsem řešil nefunkční PC u sousedů. Není nic překvapivého, že většina hráčů hlavě z řad náctiletých se o PC nestará a ani neví, jak funguje uvnitř.
Odpovědět0  0
Až takový nesmysl to není, určitě by šlo rozlišit výpočty pro OpenGL, DirectX a Direct3D od třeba výpočtů OpenCL nebo CUDA. Pro jednotlivé výpočty tam budou nějaké instrukční sady, které by prostě v herních grafikách nebyly. Řada hráčů by určitě oželela pár vedlejších funkcí, kdyby se tím zlepšila dostupnost karet a případně by byla i trochu nižší cena.
Odpovědět0  0
Tak toto je o Carmacka opravdu hodně velká fantazie. Podle mě je jediná cesta vytvoření speciální revize grafických karet s upraveným jádrem, které z grafické karty udělají zase pouze herní grafickou kartu, jako to bylo před lety a nebude možné je používat pro výpočty. Současná snaha to řešit úpravou ovladačů nebude mít dlouhého trvání, protože časem se objeví upravené ovladače, které toto omezení výkonu zruší.
Odpovědět1  1
Je až neuvěřitelné kolik arogance, nesnášenlivosti a hlouposti může být v jednom člověku jako je pan Jaroslav_Crha_guru_IT, zde je diskuse k článku o 3Dfx, tak proč sem vůbec přispíváte.
Odpovědět3  0
Jako guru IT toho o cenách asi moc nevíte, třeba Voodoo 5 5500 se na eBay běžně nabízí mezi 5000­-10000Kč a Voodoo 3 3500 TV i s modrým AV kabelem na tom bude obdobně. Svoji sbírku funkčních Voodoo karet odhaduji na cca 15­-20k Kč.
Odpovědět5  0
Jo jo, také mám doma několik Voodoo 3 karet včetně poměrně vzácné Voodoo 3500 a pak samozřejmě jednu Voodoo 4 a také Voodoo 5500, kterou mám v plně funkčním PC s Windows Millenium. Počítám, že by dneska tato sbírka měla slušnou cenu. Nejvíce her jsem ale odehrál na své GeForce 2 GTS, pak GeForce 4 Ti4600 a násedně GeForce 6800GT.
Odpovědět0  0
"tak ať se toho prodá co nejvíc když to ti pitomci kupuji dokonce za 200% doporučené ceny­"
Až na to že sama Nvidia z 200% cen nemá nic, tu cenu zvedá hlavně prodejní řetezec, Nvidia dodává čipy výrobcum karet za předem nasmlouvané ceny.
Odpovědět0  0
Ještě na poslední straně Srovnání u porovnání vykreslení aut mate stále u NFS3 auto z NFS: HP2.
Odpovědět0  0
Bohužel je to okolo NFS III: Hot Pursuit celé špatně, protože máte některé obrázky NFS III: Hot Pursuit zaměněné za obrázky Need For Speed Hot Pursuit 2 a pak to podle vašeho popisu vypadá jako že bylo NFS III: Hot Pursuit graficky kvalitnější než následující díly což samozřejmě není pravda. Další věcí která v článku není je fakt, že již delší dobu se o výrobu této série střídají 2 studia a to způsobuje kolísající kvalitu dílů.
Odpovědět0  0
Cooler Master nedávno uvedl svůj procesorový chladič TPC 800 jako první model na světě, který využívá vertikální výparníkovou komoru.
Tak toto tvrzení je značně nepravdivé, už před několika lety tu byl chladič Scythe Shogun.
Odpovědět1  0
Ano slovo geforce se používá již od modelu 256, ale zde je myšlena jeho grafická podoba. Stačí se podívat na nějaká loga z minulosti z doby geforce 3­-4 a pak třeba na dobu geforce FX ­(5­) a pak řady 7.
Odpovědět0  0
Stále nechápu proč se u všech notebooků objevuje modem, pokud někde chtí ušetřit tak zastaralý modem by měl být 1 věc místo menšího počtu USB portů.
Odpovědět0  0
Trochu mě tato skříň připomíná starší AV zesilovače značky Yamaha, ale uvnitř bych viděl spíše nějakou desku se socketem 479 s procesorem Pentium M nebo Core Solo­/Duo.
Odpovědět0  0