www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6800 XT na 2,8 GHz s tekutým dusíkem stanovil nový rekord

Radeon RX 6800 XT na 2,8 GHz s tekutým dusíkem stanovil nový rekord
, , aktualita
Nedávno jsme se podívali na Radeon RX 6800 XT, jenž měl nastavenou turbo frekvenci 2650 MHz a dosáhl na velice zajímavé výsledky. Nyní ale už jde o taktování pomocí tekutého dusíku a pochopitelně stále ještě referenční verzi karty. 
K oblíbeným
reklama
Nereferenční verze Radeonů přijdou na trh až během tohoto týdne, takže profesionální overclockeři si budou své zuby brousit především na ně, neboť budou potřebovat především karty s co nejkvalitnějším napájením, které zvládnout co možná nejvyšší hodnotu v rámci omezení spotřeby. 
 
Alva Jonathan (LUCKY_N00B) nedávno přitom přetaktoval referenční Radeon RX 6800 XT na 2650 MHz, a to se vzduchovým chlazením. Dozvěděli jsme se však, že karta ustavičně narážela právě na limit spotřeby, takže tak vysoké turbo nakonec bylo stejně spíše jen teoretická hodnota. 
 
 
Nyní tu máme další pokus a tentokrát již s využitím tekutého dusíku. Jde tak opět o referenční verzi Radeonu RX 6800 XT a tentokrát se podařilo nastavit takt 2,8 GHz, přičemž overclocker Takakou měl k dispozici také Ryzen 9 5950X, který opět s tekutým dusíkem zvládl až 5,6 GHz. Takukou však přímo s výsledky neuvedl, zda byla grafická karta nějakým způsobem modifikována. 
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Díky vyšším taktům byl rekord "šťastného nováčka" ve výší 47.932 bodů ve 3DMark FireStrike překonán o 958 bodů. Celkové skóre tak bylo 48.890 bodů a grafické skóre pak 61.831 bodů, takže vzhledem k tomu lze odhadnout, že s kartou samotnou a jejím napájením si nejspíše overclocker nijak nepohrál a využil její základní možnosti. To ostatně později sám potvrdil na HWBot s tím, že se ani nesnažil o dosažení nízkých teplot, protože to k vyšším taktům vcelku pochopitelně nevedlo. 
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Jde tak jen o pouhý začátek souboje mezi profesionálními overclockery, kteří bezpochyby později provedou modifikace napájení karet a i kdyby ne, pak budou mít zcela jistě k dispozici modely s mnohem lepším systémem napájení a zvýšenými hodnotami limitů spotřeby, než jaké jsou k dispozici dnes. Navíc se připravuje také Radeon RX 6900 XT, který bezpochyby zastíní všechny rekordy dosažené na dnešních RX 6800 XT.  
 
Nereferenční modely Radeonů RX 6800 XT a RX 6800 by se měly začít prodávat od této středy, 25.11. a nejspíše rovněž od našich 15:00. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře