www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeony RX 6000 už se rozbalují, dostupnost nevypadá dobře

Radeony RX 6000 už se rozbalují, dostupnost nevypadá dobře
, , aktualita
Z různých informací vypovídajících o úvodní dostupnosti karet Radeon RX 6000 to vypadá, že Frank Azor z AMD asi přijde o svých 10 dolarů, které vsadil na to, že nepůjde o "paper launch". O tom se ale nakonec přesvědčíme až zítra.
K oblíbeným
reklama
Narážíme tím pochopitelně na Azorovu odpověď na tweet z konce září, kde Chief Architect of Gaming Solutions & Marketing reaguje na narážku, že vypuštění Radeonů bude stejně papírové jako v případě NVIDIE. A samozřejmě zde nejde o oněch deset dolarů, jako spíše o další slib ohledně dostupnosti, který tímto firma AMD může porušit, jako už několikrát porušila. Stále ale nebudeme předbíhat a už předem hodnotit nástup série RX 6000 a dáme červeným šanci se ukázat, ale přesto se podíváme na to, co o dostupnosti říkají australští HardwareUnboxed.
 
 
Lidé z kanálu HardwareUnboxed se totiž dotázali řady obchodníků na úvodní zásoby karet Radeon RX 6800 a 6800 XT, které se začnou prodávat již zítra. Čili skladové zásoby se do té doby už zřejmě příliš nezmění. 
 
Nové Radeony RX 6800 (XT) mezi RTX 3070 a 3080 - ComputerBase
 
Dozvěděli se, že zásoby jsou srovnatelné s těmi, které existovaly před začátkem prodeje karet RTX 3080, i když se to může lišit v závislosti na regionu. Nicméně stále jde pouze o úvodní prodej referenčních verzí přímo od AMD, přičemž karty navržené AIB partnery se dostanou na trh příští týden, a to 25. listopadu. Ale i v jejich případě se zatím očekává velice omezená dostupnost, takže se prodejci mohou opět připravit na útoky scalperů a jejich botů. 
 
Mezi úvodní várku AIB verzí budou patřit karty jako ASUS ROG STRIXSapphire NITRO+PowerColor Red Devil nebo ASRock Taichi.
 
V tuto dobu už mohou servery zveřejňovat videa a fotografie zachycující samotné karty a jejich příslušenství (tzv. unboxing videa), takže si je můžeme podrobně prohlédnout, a to i vedle konkurenčních modelů RTX 3070 a RTX 3080. Samotné karty RX 6800 a RX 6800 XT se od sebe liší jen v malých detailech, jako je například logo na hraně nad středním ventilátorem, které má non-XT verze červené a XT verze zase bílé. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře