reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od radon
super zpráva, za tři roky jdu do důchodu a konečně bude na trhu něco levného, čím dojedu do Kauflandu! Už se těším :­-)
Odpovědět4  0
Zajímavý kousek, ten bych do práce bral 😀
Odpovědět0  0
zrovna hledám něco na důchod, potřebuju ať to dojede 10 km do Kauflandu a nestojí moc peněz emise na STK, tohle by mohlo vyhovovat :­-)
Odpovědět0  0
Levnější pracovní síla, tedy údržba, levnější pozemky?
Odpovědět0  0
U větrných se nezapočítává cena plynových elektráren, které musí být v záloze a bateriových úložišť, které budou vykrývat ty časy, než plynovka nastartuje
U jaderných se zase ignoruje cena úložišť odpadu a když už se započte, tak na nejbližších 100 let. Nikdo neřeší další staletí a tisíciletí, až ty kontejnery zrezavi na prach ...
Odpovědět1  0
Tankového Epsona používám už 2 roky a náklady na tisk super, jenže tisknu málo a ta potvora zasychá. A nezasychá jen hlava, ale i inkoust v těch přívodních gumových hadičkach a to je děs. Několikrát jsem už spouštěl velké čištění a jenom čekám, kdy bude chtít tiskárna servis.
Jestli tomu systému mám věřit, musí to nějak vyřešit. Třeba automatickým tiskem který se sám připomene 1x za měsíc blikáním tiskárny a bude stačit jen zmáčknout na ni jedno tlačítko. Případně uživatelský přístupnou a výměnnou odkapávací nádržkou. Jinak jdu do laseru!
Odpovědět1  0
odlévání kovů bude nesrovnatelně levnější, ale bylo by třeba skvělé, kdyby ten 3D tisk sloužil jako finální vrstva a ochrana proti korozi. Oproti galvanizaci by to byla tlustší a tvrdší vrstva ze stejného materiálu ... auta, mosty, lodě by konečně nerezivěly :­-)
Odpovědět0  0
Uvolňování bude souviset s životností. Pokud se začne olovo uvolňovat už po 2 letech, životnost bude tak 3 roky. Pokud zvládnou životnost panelu zvednout na 30 let, nastane problém až za 30 let. A pak to bude problém zvládnutí recyklace. A řekl bych, že dostat z nadrceného písku olovo bude jednodušší, než než třeba kadmium ...
Odpovědět0  0
S vaším viděním světa by už Řekové dávno stavěli fuzní elektrárny a netopili se v dluzích. Podle mne to je jinde, jsou větší rváči, mají drive, ochotu riskovat, kvalitní školství, stáže v zahraničí, podporu státu atd.
Odpovědět0  0
také mne zajímá, jak moc účinná ta jejich recyklace bude , ale také mne udivuje, že nikoho nepřekvapuje, že to zvládne 5 miliónové Norsko a nezvládne 10 miliónové Česko.
A zase si časem někde přečtu, jak to že má český dělník poloviční plat za stejnou práci, jako ten západní.
Odpovědět0  0
taková plečka, dinosaurus! Bohužel jsem už ale starej dědek, takže vím přesně, jaký IT orgasmus by mně to přineslo po vybalení na stole v dobách, kdy na něm hrdě trůnil C64 ... stáří je fakt peklo. Ale zase vzpomínky jsou fajn ... :­-D
Odpovědět1  0
Ale z pohledu, že ta galaxie už nejspíše pár miliard let neexistuje, tak zajímavé jako sexuální život nějakého Brontosaura
Odpovědět0  5
jenže ono to není primárně určené pro Čecha na vesnici, ale pro Amíka v NY nebo Japonce v Tokiu. Ti sedí na optice ­(ale to i já­), ta měsíční cena je jeden oběd v restauraci ­(pro mne 2­-3­) a pokud třeba hrají jen občas ­(pár měsíců v roce když není zkouškové nebo když je hnusné počasí­), tak je to lepší volba, než herní PC za 50k Kč.
Odpovědět2  1
Tak jestli se v leteckém simulátoru kouknu na kilometr vzdálené letadlo a se starými VR je to jen několik pixelů zatímco s novými VR poznám že je to Focke Wulf 190, tak to 4K alespoň pro mne bude
Odpovědět0  0
příště ji vemte někam ven, třeba na projížďku kolem rybníka :­-)
Odpovědět2  1
ani si nedělali nějaké násilí změnit vnější tvary, pro ně je kopírování životní styl :­-­). No pro nevidomé super, určitě si s tím zažijí spoustu srandy při přecházení frekventované cesty :­-D
Odpovědět1  0
pravda, ale stejně to bude mít hodně omezené využití ­(intenzivní práce s textem jako překladatelé, spisovatelé, korektoři, pracovníci CIA procházející denně roboticky vyzobané články z nepřátelského tisku ... uff, více mne asi nenapadne :­-­) )
Odpovědět1  0
kombinace sledování očí a mikročoček zajistí stejný vjem, jako známe z TV s 3D brýlemi, tedy plastický obraz, akorát bez brýlí. Pokud se nepohneme, bude to stejné jako na 3D TV. Ale pokud se pohneme, začne se obraz na displeji chovat jako v reálu, tzn. můžeme se na objekt podívat ze strany.
Teoreticky dobré, v praxi využitelné jen u 3D počítačových objektů ... strojní součástky, modely staveb apod., na film to fungovat nebude.
Odpovědět0  0
já bych to zase ­(být Američan­) uvítal, nemám co skrývat a Asistenta bych bral. Nejlepší by ale bylo řešení jaké známe z kamer ­(krytka­), tedy prostý mechanický vypínač, který by umožnil mikrofony odpojit. Jinak se mně tyhle malé krabičky moc líbí, pro někoho jako jsem já ­(jen příležitostný hráč věcí jako X­-COM­) jsou ideální.
Odpovědět2  1
ono se špatně vylepšuje hra, která už před léty byla navržena jako technologická špička běžící plynule jen na těch nejvýkonnějších počítačích. K tomu to video vypadá jako rozlišení 800x600 zvětšené na fullHD. Tváře jednoduché a hrubé bitmapy, dřevěné desky ­(třeba na tom mostě­) snad ještě s původní bitmapou. Fakt si měli dát více záležet.
Odpovědět0  0
je to jen školní teoretický příklad, v praxi nepoužitelný. Ta navrhovaná atomovka je asi v současnosti jediná možnost, která by byla v našich silách, ale vůbec si nejsem jistý, jestli by při výbuchu na povrchu na takovou skálu 500 m v průměru stačila. A na zavrtání 50 m pod povrch někde v kosmu nemáme. Chtělo by to ­"atomový­" motor ... spíše 50 atomových motorů, které by na povrchu synchronizovaně ­(protože ten kus skály se bude otáčet­) generovaly tisíce mikrovýbuchů po dobu několika měsíců.
Odpovědět0  0
Na mensi narazy urcite lepsi, nez tvrdy odlitek, ale tam kde to tvrdy odlitek odnese vetsim sramem se presekne ten drat a za chvilku se zacnou po obvodu rozpletat utrzene kusy dratu ... no snad to maji nejak osetrene.
Odpovědět0  0
uvítal bych i u nás nějaký plán, třeba jak v případě mnohaletého znečištění ovzduší vyvrženým prachem vyrovnat mizernou úrodu osetím rezervních zemědělských ploch ­(těch co zastavujeme satelitními městečky a montážními fabrikami­). Protože v takovém čase nic ze zahraničí nedovezeme.
Odpovědět0  0
takže čipy postaru, akorát komunikace in­/out přes světlo ... samozřejmě skvělé, ale představoval jsem si pod ­"využití světla v samotných křemíkových čipech­" něco trochu jiného :­-)
Odpovědět2  0
teoreticky ... na NAS server nahrát hudbu, k zesilovači připojit Asus Clique R100 a do ruky mobil­/tablet pro procházení adresářů a spouštění hudby
Odpovědět0  0
nemela by ta veta ­"Výsledné baterie tak mohou být při stejné kapacitě dvakrát lehčí a více než dvakrát menší­" byt spise ­"Výsledné baterie tak mohou být při stejné kapacitě dvakrát lehčí nebo více než dvakrát menší­"?
Odpovědět0  0
Dostat cloveka na Mars by sice byl fenomenalni uspech, ale pomer cena ­/ vykon hovori jednoznacne pro roboticky pruzkum. Za jednu lidskou misi na Mars muzeme poslat desitky robotu do cele slunecni soustavy. Navic umela inteligence plus virtualni realita za nejakych 10 let ...
Odpovědět0  0
asi to budou všichni zesměšňovat, ale může se to ­(nedej bože­) ukázat jako nejdůležitější věc z celého kosmického výzkumu
Odpovědět0  0
Nejen kvůli záloze, někdo to chce spíše jako trvale dostupný zdroj filmů­/fotek­/hudby pro celou rodinu ­(TV v obýváku, fotky na tabletu v kuchyni, hudba v pracovně­). A těch 10W dělá za rok 440 Kč, dvoudiskový NAS je dvojnásobek, výkonný NAS s Atomem čtyřnásobek.
Já mám jednodiskovku s tím, že PC je základ, na NASU je kopie a dvakrát za rok ještě zálohuji na externí disk. Spotřeba a hluk je nízká, o data nepřijdu.
Tím nechci tvrdit, že to je řešení pro každého, ale mně to vyhovuje.
A k té ceně, Synology je špička, existují i levnější NASy.
Odpovědět2  0
Ted jenom kolik let budu muset cekat, nez se tohle zacne prodavat tak za polovic ...
Odpovědět0  0
transkódování videa chci za každou cenu, doma na tabletu sice mohu koukat přes wifi na full HD videa přímo ­(Synology 111­), ale když jedu třeba v MHD a chci se napojit na svou domácí videotéku, tak už to to GPRS nechce utáhnout ... s touhle Diskstation to bude paráda, NASka překonvertuje full HD film za chodu do rozlišení 220x176 pix a konečně si budu moci pustit Avatara v šalině. Třikrát hurá!
Odpovědět0  0
ideální pro poslech v MHD nebo v bytě, pokud bydlíte nad nádražím :­-)
Odpovědět0  0
protože by stál více, než tyhle dva dohromady? :­-)
Odpovědět2  0
proč? protože většině stačí fullHD, na vyšší rozlišení není ten správný tlak, musela by se za těžké prachy přepracovat linka a ty peníze by se nevrátily, hry v takovém rozlišení neutáhne počítač, nejsou filmy atd. Očividně specializovaných odběratelů jako jsou nemocnice není tolik. Ale brzy se to změní ­- v TV se objeví 4K a to se projeví i u monitorů.
Odpovědět0  0
poznámka pro nováčky, kteří se děsí výdajů a mají pocit, že když NAS tak pro jistotu jedině čtyřdiskový ­- je to jako s autem, někdo potřebuje čtyřkolku a jinému stačí motorová nákupní taška :­-­) Už pár let provozuji jednodiskový Synology stylem:
- fotky na PC a záloha směrem na NAS
- hudba na NAS a cca kvartálně záloha na ext. disk
- filmy nezálohuji, koukám na ně jen jednou
a je to v pohodě, spotřeba 10W a cena snesitelná.
Odpovědět1  1
trochu dražší a trochu žravější ... pro někoho kdo to využije ­(malý web server, pošta ...­) nic hrozného, pro použití čistě jako AV server ale zbytečné, těch 10W navíc je 400Kč za rok = 4000 za deset let a přitom ARM na spoustu služeb poslouží stejně dobře.
Mně jede 1 diskový NAS se spotřebou 10W na kterém jen jednou za čas zazálohuji složku Hudba na ext. disk ­(filmy už skoro nezálohuji­) a složku Foto zase zálohuji opačně ­(z PC na NAS­) a zvládne vše ­(= min 2 HD filmy zároveň, hudební server, obsluhu TV tuneru ...­) takže na běžné použití v rodině tohle musí stačit :­-)
Odpovědět0  0
já přešel u PC z receiveru ­(cca 12k­) na samostatný DAC ­(15k­) + koncové stupně ­(15k­) a zvuk je dynamičtější a hlavně slyším nástroje­/tóny­/zvuky které jsem předtím neslyšel. Ano není to stejná cenová liga, ale obecně dražší receivery se chlubí spíše více kanály a funkcemi, než zásadně lepším zvukem, takže je to fakt o tom rozhodnout se, co chci poslouchat ­(audio nebo kino­).
Odpovědět0  0
v době, kdy se na trhu objevují mobily s full HD rozlišením začínám mít takový nějaký divný pocit, že na 27­" úhlopříčce u hlavního informačního zobrazovače v bytě je to nějak málo ... někde je něco špatně.
Odpovědět0  0
osobně jsem laboroval u PC s kombinací receiveru a levných regálovek, ale po přechodu na slušnější zesilovač ­(NAD­) a DAC je ten výsledek někde ­(řádově­) jinde, takže někomu to může stačit ­(třeba jako přechodné řešení­), ale kdo chce co dobrý poměr cena­/výkon, měl by zalovit ve vodách audio komponent a ne home cinema komponent ­(klidně jetých, beztak se kdysi dělaly festovnější :­-­)­)
Jeden čas jsem k PC uvažoval o kombinaci Onkyo A­-5VL a repro typu B&W 686, nezabere to na stole moc místa a člověk nemusí řešit DAC, protože ten zesík má optiku. Nějaká taková podobná kombinace by dle mého mohla být pro spoustu lidí ideální řešení.
Odpovědět0  0
také jsem uvažoval o nearfield repro, ale právě ta specifičnost mně u tohoto řešení vadila. Nakonec jsem tedy šel do klasických regálů velikosti A4 ­(díky výsuvné klávesnici a LCD na výklopném rameni není problém ani poslechový trojůhelník­) a jsem spokojenej. Když dělám na PC tak jede hudba stejně spíše jako kulisa na slabší hlasitosti a pokud mám chuť na soustředěný poslech, stačí poodjet s křeslem dozadu ... takže s tím paušální odsouzením regálů tak úplně nesouhlasím ­(případy kde je větší stůl, výkonnější zesilovač, zohlednění té obrovské nabídky repro ...)
Odpovědět0  0
nemůžu souhlasit, rodiče mají kameru Canon ­(nějaký model HDD­/SD za cca 20k­), občas jim stříhám dovolenou a ty videa jsou skvělé. Ano v šeru se už trápí a hnidopich by asi našel rozdíly ve srovnání s profi HD kamerou za půl mega, ale to podstatné ­- tzn. že když přepnu z TV kde běží v SD kvalitě nějaký cestopis na HD záznam z jejich dovolené, tak je to do očí bijící rozdíl. To by neviděl jenom slepý. Konzumní kamera prostě dává brutálně na frak profesionální technice.
Odpovědět0  0
dnes nic, ale zítra?
Už dnes je spousta satelitních stanic v HD a ty by bylo možné hw uscalovat přímo v TV ­(jemnější obraz na 2m TV­).
Už dnes má pasivní 3D zásadní problém, tj. poloviční rozlišení oproti aktivnímu 3D ­(řešilo by to zdvojnásobení řádků­).
Už dnes si prohlížíme své 16Mpix fotky na fullHD 2Mpix TV ... brrr :­-­(.
Už zítra budou na trhu spotřebitelské videokamery 4k za dostupnou cenu ­(všímáte si, že spotřebka pro domácnosti dnes časovým nástupem často předbíhá profi techniku?­)
Už zítra mohou být na trhu 4k herní konzole ­(ne že by byly třeba, ale je to pro marteting konkurenční výhoda­).
Je to chvika co poklesla cena metrové TV z 500.000 Kč na 15.000Kč ... není načase tu techniku zase trochu vylepšit? :­-­)
Odpovědět1  0
kdysi jsem také věřil SED technologii, ale to bylo ode mne naivní. Perfektní podání barev a kontrastu je hezká věc, ale průměrný zákazník to neocení. Průměrnému zákazníkovi stačí průměrně kvalitní obraz a hlavně nízká cena.
Kdybych měl investovat SVÝCH 50 miliard do nové fabriky na SED, tak bych rychle vycouval. OLED totiž v blíže neurčené budoucnosti slibuje snadnost výroby srovnatelnou s inkoustovým tiskem a to by mou SED fabriku katapultovalo na smetiště dějin :­-­( Tohle si už dnes nikdo neriskne.
Odpovědět0  0
ad­) ... jen mi ušel smysl takového zařízení ... čím nabiji akumulátor v tom úžasném zařízení ... lepší je vzít ke všem zařízením nabíječky ... nebo napájení z 12V automobilové palubní sítě ... nebo malý solární systém ...

Prostě naprosté nepochopení toho, k čemu je ta krabíčka určená. Argumenty o neekologičnosti nebo malé účinnosti nebo malé kapacitě by bych bral, kdyby existovalo něco ZÁSADNĚ lepšího.
Odpovědět1  0
tohle vlákno mne fakt pobavilo, Micro_Soft je klasický příklad trotla ­(kterých je plný internet­) uznávajícího jednu mantru ­"mně to je na prd, takže je to globálně k ničemu­".
Těmhle lidem s nulovou empatií, kteří na dovolenou lítají letadly je zbytečné vysvětlovat, jak by se mně tahle krabička hodila na cyklo dovolené pod stany v Norsku, kde už můj mobil mlel na konci z posledního nebo na autokarové cestě do Albánie, kde sice tablet vydržel v jednom směru neuvěřitelných 11 hodin Futuramy a dalších seriálů, ale zájemců bylo více a dvojnásobek by se hodil.
Odpovědět1  0
tak třeba já mám 24­" na zdi, před ní je celý stůl a ještě vysunutá deska s klávesnicí a ... připadají mně ty písmenka už moc malá. Takže já bych šel do 26­-27­" úplně klidně.
Co mně vadilo na 26­" monitorech byl spíše větší jas. Ta podsvícená plocha je už fakt dost velká, snižování jasu nelze provádět pod určitou mez a ve tmavé místnosti jsem to už cítil na očích. Každopádně levné TNko nechci, takže tehle model mne stejně neoslovil.
Odpovědět0  0
takže výsledek:
- buď levnou 5450 na HD video za 900Kč
- nebo 5670 i na méně náročnou gamesku za 1600Kč
teď už je rozhodnutí na mně, díky všem :­-)
Odpovědět0  0
víc by se mně to líbilo s nějakým výkonnějším notebookovým procesorem.
Odpovědět0  0
už nějaký čas uvažuji o upgrade na nějaký gigabit, ale rád bych tím vyřešil i problém s porty. Čtyři mně už nestačí a řešit to další krabicí se mně nechce. Neznáte nějaký s 5­-6 porty?
Odpovědět0  0
Zajímalo by mne, jestli je to rozlišení 800x480 u toho 5­" displeje plně využitelné pro text.
- mám s tím rozlišením zkušenost na 2,8­" displeji svého mobilu a tam je pro mne v podstatě zbytečné, webová stránka je tak drobná že ji stejně musím zvětšit
- pak mám kratičkou zkušenost s 7­" tabletem, tam mně to připadalo ideální, hezky čitelný web i knížky
A teď nevím, jestli by mně nestačilo něco menšího jako je těch 5­" nebo by mne z toho za chvilku bolely oči a měl bych jít raději do 7­".
Odpovědět0  0
no já bych se své kombinace win xp & mediaportal rád vzdal, ale s linuxem to neumím a obávám se, že bych nedosáhl současného stavu, tedy kompletně ovládat z jedné aplikace pomocí DO přehrávání HD fiilmů z NASu, vč. přepínání audio a subtitle plus sledování TV včetně HD a její nahrávání hned ze dvou tunerů.
Jak složité by to bylo rozchodit pro ­"nelinuxáka­" ?
Odpovědět0  0
NAS s podporou bitorrentu neschopný uložit 9GB mkv soubor ... to je fakt trochu problém :­-)
Odpovědět0  0
byly průvodní jevy u HMD, když jsem poprvé měl na hlavě tu přilbu a zatočil se doprava a doleva, byl to dost zvláštní pocit :­-­) ztráta reality a za 10­-15 minut šel oběd ven.
Zato ty LCDd brýle, které se přidávaly ke VGA kartám a fungovaly jen s CRT monitory byly relativně v pohodě, člověk u toho seděl a koukal pořád jedním směrem. Tohle co prezentuje NVidia bude v podstatě totéž, jen museli počkat až budou rychlejší LCD a s vyší obnovovací frekvencí :­-­)
Odpovědět0  0
přesně tak, skvělá práce, ale pořád testy jen levných TN 24­" do 10k, přitom v téhle ceně bych šel spíše po větší úhlopříčce ­(http:­/­/www.alfacomp.cz­/php­/product.php?eid=10514507X23B1QUKB8­) nebo lepším panelu ­(http:­/­/www.alfacomp.cz­/php­/product.php?eid=10514507X23B1QUK4X nebo nedostatkový http:­/­/www.hshop.cz­/26­-lg­-lcd­-w2600hp­-bf­-5ms­-5000­-1­-dvi­-s­-ips­-wcg.htm­)
Bohužel na IPS panely je nějaké embargo ...
Odpovědět0  0
obávám se, že S­-Video musí stačit, ale pro CRT TV bych dnes už snad HTPC neřešil. Na HDD recording, DivX filmy, fotky v SD rozlišení apod. existuje dostatečný výběr techniky.
Já mám HTPC hlavně protože to co výše vyřeší 2 přístroje bych musel v případě požadavku na přehrávání HD filmů, BD filmů, HD fotek, stream. hudby + filmů řešit dalšími 2­-3 přístroji a to už je moc krámů. No a kdo to vidí stejně jako já, má LCD s HDMI propojením a SCART neřeší ...
Odpovědět0  0
kdysi se mně také líbily ty monstrózní skříně, které už svými rozměry říkaly ­"já jsem něco extra­", ale časem mne to přešlo.
Z článku se mně líbila pouze ta pasivní skříň, ale protože HTPC považuji za spotřebku, asi by mně vadilo jen do skříně nasypat 10k. Osobně bych chtěl mít v obýváku něco malého ­(asi jako dělá Hiper http:­/­/www.hipergroup.com­/products.php?lv=2&cate=2&type=27­), ale vyměkl jsem na možných problémech při stavbě :­-)
Odpovědět0  0
měl jsem to podobně, PC skříň schovaná za skříní a 5m kabely propojené s PC. DVD mechaniku namapovanou na tu ve stolním PC, ale nebyl by problém použít externí USB palírnu. Bylo to v pohodě a tiché ...
Odpovědět0  0
taky se přidávám, monitor vždy kupuji na trochu delší dobu, než průběžně upgradovaný PC a proto nechci TN a čekám na pokles cen LCD s nějakými lepšími panely. Na druhou stranu je to spotřebka, takže 20k za něj nedám, i když je mám. Takže se moc přimlouvám za testy těch nejlevnějších 24­"-26­" LCD s IPS­/PVA panely, už se objevují kousky tak za 12­-16k ...
Odpovědět0  0