Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C

Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
, , aktualita
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
K oblíbeným
reklama
Problém s portem USB C naštěstí nebyl zas tak závažný, aby bylo nutné Raspberry Pi 4 stahovat z prodeje nebo jinak promptně reagovat. V případě problémů s napájením bylo řešení prosté, a to pořídit si jiný a pokud možno hloupý USB kabel s koncovkou C. 
 
 
Dle specifikací by totiž mělo být USB-C zapojeno tak, že každý z jeho pinů CC na desce bude mít vlastní 5,1kΩ odpor. V tomto případě byly ale oba CC zapojeny přes jeden takový odpor a chytré kabely to vyhodnotily tak, že bylo napojeno nějaké audio příslušenství, takže do USB portu počítače neposlaly potřebné napájení. 
 
Řešení tak bylo v principu snadné, ovšem je zřejmé, že si vyžádalo zásah do PCB a vytvoření nové revize. Ty by právě nyní už měly být k dispozici, jak udává The Register a budou pracovat i s těmi lepšími kabely určenými pro rychlé USB 3.1 a 3.2. Ostatně těch by bylo pro účel pouhého napájení Raspberry Pi stejně škoda a pro to postačí i ten nejobyčejnější model.
 
Později jsme se ale také dozvěděli o problému s Wi-Fi při využití rozlišení 1440p, kdy dochází k rušení signálu, ale o tomto tématu se zdroj nezmiňuje. V rámci nové revize se ovšem také posunul přepínač WLCSP SD card voltage switch na vrchní stranu, a to aby byl lépe chráněn před poškozením. 
 
Dle Raspberry Foundation se nejlépe prodává 4GB verze Pi 4, což sama nadace nečekala a mělo se za to, že nejrychleji budou z regálů mizet 2GB verze, ovšem jistě je to příjemné překvapení vzhledem k tomu, že z prodeje 4GB Pi 4 jsou pochopitelně vyšší tržby. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře