www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO SX2762W: profesionál útočí

EIZO SX2762W: profesionál útočí
, , recenze: specifikace produktu
Nedávno jsme tu měli profesionální monitor NEC, který byl velmi dobrý. Dnes tu máme konkurenční EIZO s trochu menším modelem, avšak slibující stabilní obraz pro grafickou práci. Jak si vede v našich testech?
K oblíbeným
reklama

Nový design nastupuje


Monitory EIZO jsou pověstné svým designem, který je velmi strohý a funkční. Řada SX (Exclusive) však přichází s novým designem, který je sice opět velmi industriální, ale přece jen má už trochu šmrnc. Hlavní novinkou je spodní hrana monitoru, která je lehce zakřivená a tlačítka jsou už také jiná, než jsme zvyklí. Novinek je tedy více než dost a je zde cítit snaha firmy EIZO oslovit i uživatele slyšící na design. První kapitola bude tradičně patřit designu a další již obsáhlým testům, kterým podrobujeme každý monitor.

Logo výrobce
Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


V základním pohledu si můžete všimnout nového designu spodní části monitoru. Na fotografii se mě to ani po delším zkoušení nepodařilo zcela efektivně zachytit, ale celá spodní hrana je zkrátka lehce vypouklá. Střední část už pak není tmavě šedá, ale téměř černá. V úplném středu je už jen menší černé lesklé místo, v kterém jsou skryty senzory pro okolní osvětlení.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


V čelním pohledu si jistě všimnete velikosti rámečku, který je i na 27" trochu větší. S rámečkem si totiž nikdy EIZO nedělalo starosti. No vlastně dělalo, šlo mu hlavně o bezpečnost panelu. Tentokrát je však rámeček ještě výrazně vystouplý a panel tak působí docela zapadle. Na následujících dvou fotografiích můžete vidět možnosti polohování panelu zepředu. Další je už náklon vpřed a vzad.


Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Vzhledem k velikosti panelu je náklon docela dostatečný. Sice bych si dokázal představit i více, ale pro grafickou práci to naprosto vyhovuje. Zdvih 150 mm je také více než dostatečný. Noha je lehce sklopena dozadu, a tak panel při posunu nahoru a dolů trochu cestuje i směrem k pozorovateli.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Tlačítka jsou oproti předchozím generacím EIZA trochu jiná. Mají jiný tvar a celkově jsou designově trochu jinak pojata. Stále však můžete i po tmě nahmatat konkrétní tlačítko. Jsou vystouplé sice jen trochu, ale i to stačí. Navíc jakmile stisknete libovolné tlačítko, na monitoru se zobrazí popisky a hned víte, které co dělá i v naprosté tmě.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana skrývá možnost uchytit kabely do kapsy v noze. Řešení to je jednoduché a přesto velmi funkční. Prostoru pro kabely je zde dostatek a můžete si do monitoru zapojit i USB a dva obrazové vstupy. Vše si ukryjete v noze.
Uchycení kabelů (klikněte pro zvětšení)


Když už je řeč o obrazových vstupech, mám zde jednu drobnou výtku. Monitor totiž obsahuje pouze DVI a DisplayPort. Nevím, co vedlo výrobce k vynechání HDMI, které je přece jen ještě trochu více rozšířené. U takto drahého monitoru nejsou licenční poplatky až takový problém (HDMI je tím zatíženo).Konektory
Dodávané kabely k monitoru EIZO SX2762W


Dodávané kabely jsou již adekvátní pro obrazové vstupy. Kabel DVI (DualLink) a kabel DislayPort. Také USB pro připojení monitoru a hubu.


Dodávané příslušenství:
  • DisplayPort, DVI, propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály, ovladači a softwarem)

V balení naleznete už standardní sadu kabelů, CD a instalační příručku.


EIZO SX2762W
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
27" (16:9)
Ideální odezva
12 ms (gtg)
Jas
80-270 cd/m2
Kontrast (dynamický)
850:1
Výrobní technologie
H-IPS (p-IPS)
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
CCFL
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
1,07 miliard
Barevná hloubka panelu
10-bit (16-bit LUT)
Rozteč bodů
0,233 mm
Nativní rozlišení
2560 x 1440
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO 2x
Vstupy
DVI, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
VESA 100 mm
Hmotnost
13,8 kg
Norma TCO
N/A
Pivot
ANO
Spotřeba
max. 160 W, typ. 64 W, <1 W power save
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
DUE (kompenzace podsvícení), HW kalibrace, senzor pohybu a senzor okolního osvětlení

Specifikace jsou asi snem každého grafika. Jen je tu nižší kontrast (ten se ukázal např. u NEC P301W jako jediný problém). Tento monitor však obsahuje jinou obrazovku než má zmiňovaný NEC, a tak se můžeme těšit i na jiné vlastnosti. U grafického monitoru jistě očekáváte 10bitové barvy a 16-bit LUT tabulku. To je zkrátka prvním předpokladem pro kvalitní monitor.
reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek